Linia do produkcji okien i drzwi - CMS Pro Evolution

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

CMS Pro Evolution - linia do produkcji okien i drzwi

Ponad 100 sztuk na zmianę

Firma Italcomma w zakresie produkcji okien i drzwi z drewna proponuje linię CMS Pro Evolution, która może być rozbudowywana modułowo przez co może wzrastać jej wydajność przy zachowaniu niskich kosztów.

Filip Jackiewicz

CMS Pro Evolution charakteryzuje przede wszystkim innowacyjna modułowość, która gwarantuje wzrost wydajności produkcyjnej poprzez dodanie kolejnych modułów do maszyny w przyszłości.

Pozwala to dopasować inwestycje do potrzeb produkcyjnych. Linia pozwala na wykonanie wszystkich koniecznych operacji lub tylko wybranych etapów i uzupełnienie ich „poza maszyną” za pomocą np. obrabiarki (CMS-Profiler) lub innej profilarki zwiększając wydajność.

Dzięki swojej oryginalnej koncepcji i wielofunkcyjności, system ten jest w stanie wyprodukować po konkurencyjnych kosztach jednakowe okna do 120 sztuk na zmianę. Obróbka na linii proponowanej przez firmę Italcomma jest niezwykle precyzyjna z uwagi na to, że element surowy jeden raz załadowany na maszynie nie zostaje zwolniony podczas obróbki i podczas manipulacji. Dzięki temu uzyskuje się znacznie wyższą precyzję w stosunku do innych metod produkcji z elementem bazowanym wiele razy. Podwyższona jakość wykończenia uzyskiwana jest poprzez stabilność zacisków blokujących oraz jednolitym, standardowym modułom CMS.

Zablokowanie elementów odbywa się za pomocą zacisków, które są sterowane zaworami proporcjonalnymi. Dzięki temu jest możliwa regulacja siły zacisku, dostosowując ją do różnych typów drewna. Maszyna wyposażona jest w jednostki obróbcze 3, 4 lub 5 osiowe i w dodatkowe wrzeciona boczne. W miarę potrzeb można wyposażyć każdy most maszyny w 2 jednostki obróbcze (np. 3 i 5 osiową). Każdy most może być wyposażony w kilka magazynków na narzędzia. Maszyną steruje Manager System. Jest to oprogramowanie CMS do automatycznego zarządzania produkcją, które odczytuje kody kreskowe, uruchamiając program zgodnie z przygotowanymi elementami surowymi. Oprogramowanie zarządzające urządzeniami i optymalizacją przebiegów maszyny realizowane jest za pomocą formatu CSF.

Kurier Drzewny