Piłowanie, frezowanie, wiercenie, szlifowanie wszystkich konturów - Weinig Conturex

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Piłowanie, frezowanie, wiercenie, szlifowanie wszystkich konturów

Przyjęcie zlecenia – produkcja – zyski

WEINIG AG jest miejscem gdzie powstaje zaawansowana technologia w obróbce drewna litego. Najnowsza technologia produkcji nazywa się Conturex i oznacza kompletną obróbkę, nawet skomplikowanych elementów.

Filip Jackiewicz

weinig conturexCentrum obróbcze Conturex to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań dla producentów stolarki otworowej, którzy produkują duże ilości w krótkich seriach lub pojedyncze produkty pod specjalne zamówienia. Dzięki maszynie Conturex elementy wykonywane są w kilku etapach obróbczych w jednym zamocowaniu na jednej maszynie. Dwa agregaty obróbcze pracują zespołowo i oszczędzają wyjątkowo dużo czasu. Dwa magazynki narzędziowe, uzbrojone we wszystkie konieczne narzędzia zapewniają pracę bez przerw na przezbrajanie.

 

Wymagania wciąż rosną

Obecnie producenci okien i drzwi muszą wykonywać zróżnicowane zlecenia, aby stawiać czoła wymaganiom rynku. Odpowiedzią na te warunki jest Conturex. Użytkownik przenosi po prostu dane konstrukcyjne elementów do oprogramowania Conturex i dostarcza to, czego wymaga rynek. Produkować można elementy o różnych konturach i w każdej ilości absolutnie bez przestojów. Dzięki temu przedsiębiorca ma czas na zdobywanie nowych segmentów rynku i przy okazji racjonalizujecie produkcję.

Opatentowany stół - PowerGrip

Na maszynie Conturex mocowanie narzędzi odbywa się bez przestojów. System mocowania PowerGrip kopiuje funkcję ludzkiej ręki. Gwarantuje również ciągłą precyzję przy przekazywaniu elementów dzięki dokładnemu i delikatnemu mocowaniu we właściwym miejscu. Przynosi to korzyści przy obróbce: bez szablonowa i pewna obróbka na dwóch stołach roboczych za pomocą dwóch agregatów obróbczych - dokładność pozycjonowania i najwyższa jakość również przy małych elementach.

Conturex wyposażony jest w dwa agregaty obróbcze i dwa magazynki narzędzi. Podczas gdy jeden agregat pracuje, w drugim odbywa się wymiana narzędzia. Przekazywanie elementu z jednego stołu do drugiego wykorzystywane jest naturalnie również do wymiany narzędzi. Oba agregaty obróbcze pozwalają na zastosowanie głowic kątowych.

Dwa stoły z łapami umożliwiają frezowanie każdego konturu na obu stacjach. W ten sposób obrabiać można element nawet z sześciu stron. Przekazywanie do drugiego stołu, obróbka na drugiej stacji. W ten sposób Conturex wykonuje kompletną obróbkę bez utraty czasu.

 

Różnorodność elementów

Conturex oznacza kompletny program: piłowanie, frezowanie, wiercenie, szlifowanie. Maszyna kompletnie obrabia kontury każdego typu. W tym wypadku częsta zmiana zlecenia oznacza zyski. Conturex oferuje idealne warunki do szybkiej i elastycznej produkcji przy ciągłych zmianach zleceń. Nawet przy minimalnej ilości jednego elementu. Magazyny wzorów i elementów mocujących można zupełnie wyeliminować. Dzieki temu oszczędzaca się miejsce, personel i czas produkując jednocześnie z najwyższą jakością i dokładnością powierzchni. Conturex jest prosty w obsłudze, szybki i ergonomiczny.

 

Dopasowany system CAD/CAM

AlphaCAM zapewnia prostą i szybką obsługę i bezproblemowy przebieg produkcji. Oprogramowanie CAD/CAMzostały wyposażone w opcje specjalne dla Conturexa. Konstrukcja i programowanie jest wyjątkowo komfortowe. Zmiany w elementach lub kolejności produkcji wykonać można za pomocą jednego programu. Obróbka symulowana jest w widoku 3D co pozwala na kontrolę i eliminację błędnych konturów. Dzięki symulacji skalkulować można również czas produkcji.

 

Otoczenie dla Conturexa

Nowa koncepcja WEINIGA Conturex zawiera więcej, niż tylko serię maszyn. Wokół Conturexa oferowane są peryferia, które pasują do siebie jak system modułów – od mechanizacji przez magazynki narzędzi do pomiaru narzędzi.

WEINIG oferuje systemy do pomiaru narzędzi z możliwością przesyłu danych do maszyny. Narzędzie jest mocowane, ustawiane, zapisywane w pamięci. Wszystkie dane są automatycznie pobierane przez maszynę i już można bezbłędnie produkować nawet jednostkowe elementy.

Do każdego agregatu przyporządkowany jest 18 narzędziowy zmieniacz talerzowy. Dla klientów, którym to nie wystarcza oferowane są rónież zewnętrzne magazynki modularne. Uwzględniamy również życzenie klientów, jak na przykład odstęp osi.

weinig conturex

Conturex – korzyści względem elastyczności i nowych segmentów rynku:

- kompletna obróbka nawet skomplikowanych elementów za pomocą dwóch

agregatów obróbczych;

- precyzyjne mocowanie elementów za pomocą stołu z łapami WEINIG PowerGrip;

- obróbka elementów o małych i wąskich wymiarach bez czasów przezbrajania;

- łatwe pobieranie danych;

- produkcja „just-in-time“;

- wysoka dokładność wymiarowa;

- idealna powierzchnia i najwyższa jakość;

- optymalna ergonomia i przyjazność obsługi.

 

Fot. Kurier Drzewny

 

Kurier Drzewny