TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 11:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 sty 2015, 10:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
3. Pod opinią należy się podpisać nazwą swojej firmy lub imieniem i nazwiskiem, jeśli Użytkownik nie ma zarejestrowanej firmy. Opinie anonimowe lub podpisane tylko Nickiem forumowym będą usuwane.


Bez sensu –kto będzie weryfikował prawdziwość danych. Dojdzie do tego, że jak ktoś będzie chciał wyrazić swoją opinię to najpierw będzie się musiał zapytać cenzora czy może to zrobić. To nic nie da, ale miło by było jakby Internet był bardziej kulturalny. Niestety tak nie będzie. Trolling w sieci to codzienność i nikt się takimi głupotami nie przejmuje. Podawanie swoich danych na lewo i prawo nic dobrego nie wróży, jak urażony chce kogoś zaskarżyć to do sądu - on ustali kto z netu korzystał, bo ma jak to sprawić. Każda firma, każdy prowadzący działalność musi liczyć się z krytyką. I do tego musi mieć świadomość, że jest konkurencją dla innych. Są taż tacy którzy dla sportu będą na jego temat wypisywać i opowiadać stek bzdur. Jedni zrobią to na złość, próbując obrazić, inni dla czystej rozrywki, lub zysku. Pamiętajmy jednak, że w ten sam sposób eliminujemy jakiś procent (może nawet całkiem spory) konstruktywnych komentarzy, które mogliby napisać ludzie, a nie chcą bez potrzeby ujawniać swojej tożsamości. Internet zawsze dawał grupom i jednostkom możliwość w miarę anonimowego wypowiadania się w różnych kwestiach, bo nie każdy ma na tyle odwagi, żeby mówić o swoich przekonaniach wprost. Tak jak brak odwagi tym, którzy z tymi przekonaniami boją się zmierzyć.... Ostatecznie administracja ma narzędzia do usuwana niewłaściwych treści.

A to wyciąg z regulaminu jednego z portali jak radzić sobie z negatywnymi opiniami:

6. Nadal wolałbym usunąć opinię użytkownika. Jak to zrobić?

Każdy użytkownik naszego forum przed dodaniem opinii musi zaakceptować regulamin forum. Wskazuje on, które opinie kwalifikują się do archiwizacji „z urzędu”, a które nie. Należy pamiętać, że negatywna opinia, która nie narusza naszego regulaminu, nie zostanie przez nas usunięta, nawet na wyraźne żądanie. Byłoby to bowiem naruszenie konstytucyjnej swobody wolności wypowiedzi.
Co innego tyczy się opinii naruszających regulamin. Opisując w skrócie, dowolna opinia nosząca znamiona pomówienia zostanie przez nas zarchiwizowana (nie usunięta). Archiwizacja opinii sprawia, że przestają one być widoczne na stronie, jednak pozostają w naszej bazie na potrzeby m.in. organów ścigania, które mogłyby w przyszłości nakazać naszej firmie ujawnienie dowodów popełnienia przestępstwa itp. Jeśli zauważą Państwo wpis naruszający Państwa dobre imię, radzimy natychmiast skontaktować się z nami, a my przeanalizujemy daną opinię pod kątem naszego regulaminu, a następnie zarchiwizujemy ją (w ciągu 14 dni), jeśli faktycznie będzie go naruszać.

7. Nie zgadzam się, aby pojawiły się jakiekolwiek opinie o mojej firmie. Czy mogę usunąć cały wątek?

Nie. Prawo do wolności wypowiedzi to jedno z praw umocowanych w Konstytucji, a co za tym idzie, każdy może dowolnie wypowiadać się – także w internecie – na dowolny temat, w tym na temat Państwa firmy. Oczywiście, żadna wypowiedź nie może naruszać praw osób trzecich, a to ostatnie podlega już konkretnej ochronie.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sty 2015, 23:12 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Tu nie chodzi o negatywne opińie ale o wiarygodność opatrznie to zrozumiałeś.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2015, 09:32 
I tak powinno być.

Chcesz wyrazić opinię, podpisz się.

Zresztą , jeżeli komuś się wydaje, że przybierając forumowe imię jest anonimowy, to się grubo myli.


Na górę
  
 
Post: 24 sty 2015, 11:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
No nie wiem. Wiarygodność ma się opierać na podaniu danych firmy\ danych osobowych?
Kto te dane będzie weryfikował?
Podanie danych, dotyczy opinii pozytywnej czy negatywnej, czy obydwu opinii?
Czy administracja dopuszcza opinie tylko wybranych forumowiczów? Itp., itd.
Bo jeżeli mają być tylko pozytywne opinie, to będzie lizanie się po…….. :)
Dałbyś negatywa serwisowi podając dane i ryzykując że serwis na złość przyjedzie za dwa miesiące? :)
Bo może zaistnieć taka sytuacja.
A głosowania waszym zdaniem, powinny być tajne czy jawne?

Karol Kopeć pisze:
jeżeli komuś się wydaje, że przybierając forumowe imię jest anonimowy, to się grubo myli.


No właśnie :d

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2015, 14:29 
Offline

Rejestracja: 18 sie 2013, 11:55
Posty: 133
Lokalizacja: Skalbmierz
Zawód: emeryt
Np. Pan X jest oszustem.
Podpis:
XXX YYY
ZAM ZZZ
Tylko prokurator może uzyskać prawdziwe dane osobowe.
Kto mnie oprócz prokuratora sprawdzi??????

_________________
Woda zabiera szybko,oddaje powoli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2015, 19:30 
Andrzej / bosman2004

Macie rację, ale Wasza racja jest mało warta :)

Jako biegły sądowy czy rzeczoznawca spotykam się często z klientami i firmami ( czyli stronami :) ) . Do obrony lub nacisku wykorzystują wszelkie środki, w tym internet.

Na forum budowlanym taki jeden z drugim "olimp forum" i "najlepszy doradca forum" nakręcili mi klienta, że kładł się na podłodze i pokazywał mi ryski pod światło ! :) :) a każde dziecko wie, że odbiór
posadzek drewnianych odbywa się przy pozycji stojącej tyłem do źródła światła . Że o laserowym niwelatorze nie wspomnę :) :).
Swoimi "poradami" wpędzili Go w koszty związane z niepotrzebnie rozpętaną burzą i kosztownymi ekspertyzami , które do niczego nie były potrzebne.
:D :D :D
Forum to dziwne miejsce, gdzie napisana głupota staje się prawdą cytowaną przez następnych jako prawo.

Oto kilka przykładów :
http://projektus.blogspot.com/2012/11/f ... howej.html

http://projektus.blogspot.com/2013/01/f ... zy-ii.html

Więc pisanie pozytywnych jak i negatywnych opinii powinno być podpisane z imienia i nazwiska , aby brać odpowiedzialność za swoje słowa :D


Na górę
  
 
Post: 25 sty 2015, 20:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Karolu, +1000
Jeżeli ma to być lekarstwem na całe zło, to jestem oczywiście za :) :)

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2015, 12:40 
Andrzej

Tu wszyscy mamy rację, bo każdy zaznaczył część olbrzymiego problemu jakim jest "forum".

Następny przykład :

Człowiek o wielkim sercu i samozaparciu postanowił zbudować dom szkieletowy. I zrobił to.
Byłem , widziałem. Wielki Szacunek.

Jednakże " doradcy forumowi" nie mający pojęcia o budownictwie szkieletowym a kreujący się na forach na "alfonsów i omasty" źle doradzili Mu co do konstrukcji imitacji " muru pruskiego" .

Nie wiedzieli, że starzy majstrowie robili odwodnienia czopów - no bo jak mieli wiedzieć, skoro teraz nie robi się czopów tylko wszystko na styk i profil stalowy łącznikowy.

W gniazdach zbierała się woda opadowa i poprzez zaistnienie odpowiednich warunków wilgotnościowych , nastąpił silny i szybki rozwój grzybów rozkładu brunatnego.

Po roku czasu = dwie elewacje do wymiany.

Masa kosztów i robocizny ..........

Szkoda, że takie rzeczy spotykają uczciwych ludzi ufających w prawdziwość porad forumowych.


Na górę
  
 
Post: 26 sty 2015, 14:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Karolu, a gdzie zasada ograniczonego zaufania? Inwestując jakiekolwiek pieniądze opierać swoją wiedzę na forumowych doradcach, to z całym szacunkiem, nie zbyt mądre. Ostatnio żona ugotowała zupę z forumowego przepisu, pies jej nie zjadł. :) Zawsze staram się zdobyć informację z kilku źródeł . Jeżeli chcę zaoszczędzić, albo potwierdzić jakąś informację, rezerwuję sobie parę godzin wolnego, jadę do Książnicy Pomorskiej i grzebię tak długo aż nie znajdę przynajmniej trzech źródeł informacji. Internet nie jest i nie może być jedynym źródłem informacji. Czasami jest pomocny, ktoś wskaże kierunek, ale dalej trzeba szukać samemu.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2015, 21:53 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Ale chyba oboje stwierdzicie że jak się kogoś poprosi o podpis pod wypowiedzią to się bardziej zastanowi zanim napisze ?

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2015, 22:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2013, 13:31
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Zawód: szef produkcji
Specjalizacja: Dużo wiem o maszynach i o pracy na nich.
Dużo myślałam nad tym tematem. Nawet jeśli ktoś się podpisze pod postem, to ja tego nie jestem w stanie sprawdzić. Więc teoretycznie może się podpisać czymkolwiek. Ale jednak taki podpis dyscyplinuje i chłodzi emocje. Przynajmniej dla większości. A jednocześnie taki podpis sprawia, że opinia jest bardziej wiarygodna.
Można by wprowadzić limit, że opinię może dodać tylko osoba, która już coś wniosła na forum, przedstawiła się, pogadała w kilku tematach, ale to da się zrobić tylko limitem postów. A nie wiem, czy to dobry pomysł. Jeśli ktoś "wleci" na forum tylko po to, żeby zostawić negatywa, to taka opinia będzie mało wiarygodna, skoro widać, że użytkownik ma jednego posta.
To, co napisał Andrzej i zacytował regulamin do mnie trafia, ale jednak podpisany użytkownik jest bardziej wiarygodny. Chociaż jak ktoś pisze, że maszyna jest niedobra, bo..., to się nie podpisuje. Sama cholera nie wiem. Jeszcze myślę :)

_________________
Rozmawiaj, dyskutuj, krytykuj konstruktywnie. Zachowuj się pozytywnie.

Wszelkie pytania o maszyny proszę zadawać na forum. Nie odpowiadam na PW w sprawie maszyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group