TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 cze 2019, 07:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Panowie ktoś widział takiego robota na żywo w akcji?
Chodzi mi o stolarnie a nie targi czy YT...
Ciekaw jestem jak z wymiarami elementów... Czy np z etykiet można by je czytać i tak dalej :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 07:47 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2015, 21:44
Posty: 70
Zmora zakładów lakiernicy... Teraz większość u siebie robią na czarno i nie chce im się pracować niestety Ps też chcę zobaczyć takiego robota działającego Kiedyś widziałem Igiotto Cefli , ale tylko na filmikach .

Mitek wyobraź sobie jaki to musiałoby mieć skaner genialny , żeby dobrze malować tak różną produkcję.


Ostatnio zmieniony 06 cze 2019, 07:57 przez Producent, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 07:54 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2017, 12:09
Posty: 73
W okolicach lub samej Bochni ktoś podobno ma, aczkolwiek osobiście nie widzę tego w innym typy produkcji jak duże serie, choćby ze względu na mycie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 10:19 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Kobieta od której kupowałem kilka lat temu ścianę lakiernicza miała takie roboty.

Z tego co pamiętam miała kilka stanowisk.

Trzeba mieć naprawdę konkretny przerób.Skoro samochody lakieruja, skomplikowane wnęki to taki front to jest nic.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 13:14 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2015, 21:44
Posty: 70
Front to pikuś , ale samochody są takie same to raz . Dwa tu chodzi o malowanie brył , płaskie malowanie to żaden problem dla robota.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 14:59 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Dwa rozwiązania widziałem jedno to robot czyli pracujące ramię. Drugie to kabina z agregatami lakierniczymi, wydaje mi się że ta kabina a była przelotowa była szybsza.
Robot do bardziej skomplikowanych kształtów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 15:00 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Moj klient widział ostatnio automaty w akcji, i szczęka mu opadła jaką to daje jakość, jak stwierdził jego lakiernik nie jest w stanie takiej jakości uzyskać. Fakt koszt takiego automatu lakierniczego nie jest tani. Ale biorąć pod uwagę leasing to koszt jest taki sam 1 leasing automat = 1 pensja dobrego lakiernika. Na minus jest na pewno kwestia ilości miejsca, to nie są małe maszyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 15:02 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Możesz opisać pracę tego automatu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 15:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Problem nie problem... Jak oprogramowanie wygląda, czy zmiany wymiarów działają szybko czy musimy tworzyć każdy rozmiar oddzielnie.

Mycie to pewnie tyle co pompy lakierniczej.
Powłoka myślę bardziej stała jeśli chodzi o grubość więc i szlifowanie inne.

Takie roboty to koszt lakiernika dobrego w ciągu 2...max trzech lat. A nie pije i nie kaszle. Jasne że przy tym musi też ktoś stać ale już nie aż taki wykwalifikowanych.

A panowie trochę z innej beczki... ale dziś dałem kawałek mdf do malowania proszkowego. Wyszło całkiem nieźle. :) dałem jeszcze inny a na koniec dam jeszcze front frezowany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 15:11 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Chyba Cię lakiernik „zawiódł” :)
Jak z przyczepnością i trwałością powłoki ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 15:41 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Jak coś, Egger ma specjalny mdf do lakierowania proszkowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 15:45 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
TORUS niestety ja nie opiszę jak jak to dziła bo sam nie widzałem. Jeden klient oglądał 2 takie maszyny ( i zakupił) produkuje je CEETEK ( jest to ponoć numer 1 na rynku). Jak go odwiedzę jak już stanie to będę widział więcej. Wiem że one też są z różnymi opcjami, np. automatyczny odbiór - wychodzi taki element wylakierowany na półeczkę automatycznie, tak ładaowane jest kilka elementów z automatu i potem do suszarni.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 16:02 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2015, 21:44
Posty: 70
Lignum zwróć uwagę na co jest przeznaczony ten automat . Płaskie elementy . Jak mówiłem płaskie to nie problem . Niech ktoś pokaże , że skanuje cały mebel i można go potem pomalować ... Jeszcze trochę minie, zanim pojawią się roboty do malowania dla małych firm , które ciągle mają coś innego .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 17:13 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
40 lat temu w Jasienicy był automat do lakierowania krzeseł. Pierwsze lakierowanie człowiek potem powtarzalne automat.
Z tego co pamiętam zapamiętywał 200 wzorów. No to sobie nie wyobrażam co teraz można :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 17:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Kiedyś wszystkie fronty były z drewna następnie płyta potem wszedł mdf foliowany teraz lakier pytanie co będzie za kilka lat, czy inwestując w takiego robota zdąży on zarobić na siebie

Postęp technologiczny idzie bardzo szybko i nie wiadomo do końca co nas czeka w niedalekiej przyszłości


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 17:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Myślałem raczej o czymś takim. Bardziej uniwersalne myślę.
http://youtu.be/ShvOZQjfcRY" onclick="window.open(this.href);return false;
http://youtu.be/PgchUd4weuU" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do lakiernika to nie mogę narzekać na szczęście :)

Co do inwestycji to taki robot może kiedyś odbierać formatki zza oklejarki... A tak na serio to jak pisałem to na sprzęt można liczyć. Inwestycja po to by się coś zwróciło to jedno ale spokojna głowa to inna sprawa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 18:51 
Offline

Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:22
Posty: 160
Nawet była używka na Allegro. Ciekawe jaka cena..

https://archiwum.allegro.pl/oferta/stan ... 49714.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


Tutaj dokładnie te z ogłoszenia w akcji.

https://www.youtube.com/watch?v=voD_J0mqG5I


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 18:54 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
https://www.youtube.com/watch?v=gZbluNHYPMU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=uFTH17sWbc0


Ostatnio zmieniony 06 cze 2019, 18:58 przez TORUS, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 18:55 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
A słyszeliście o robotach montażystach?

Ciąć i okleinować się nie opłaca, a opłaca się inwestować w takie maszyny i samemu lakierować? 500 tyś taki automat, do tego 500 tyś szerokotaśmowa. Razem 1 mln + i hala i ludzie. Kiedy to się zwróci:)

Jest coś jeszcze o czym warto wiedzieć. U nas jeden kupił automat, taki gdzie formatka leży na papierze. Później się okazuję, że tą rolkę zużytego papieru trzeba utylizować. Rolkę transportuje się widlakiem. No i trzeba przebudować halę, tak żeby cała była sterylna. W innym wypadku taki automat zasysa cały syf dookoła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 19:07 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Fajny ten kuka :) ma dwie dysze, do krawędzi i do płaszczyzn pewnie jest dokładniejszy. Czy to małe wkomponowane w linię to taki wstępny odmuch powietrzem ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2019, 19:23 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
linie lakiernicze wymagają czystego środowiska. nie ma nic za darmo nowe technologie wymagają zmian :-)
jeden z robotów jest na OLX - Kuka - 240 tys. ale spokojnie - chcę wam powiedzieć, że nie wszystko robią roboty - kiedyś miałem przyjemność współpracować z taką fabryką jak Bydgoska Fabryka Mebli. Dużo robią m.in w naturalnych okleinach - jak się okazuje - jest tam miejsce i dla lakierników - czyli nie wszystko załatwi automat. Ale ogólnie idea warta grzechu szczególnie ta , gdzie są linie UV - wkładasz element surowy a z drugiej strony wyskakuje gotowiec do montażu.
Niezłe automaty robi tez Cefla - ma w swojej ofercie takie gdzie możliwa jest szybka zmiana koloru ( cokolwiek by to nie oznaczało )

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 cze 2019, 11:01 
Offline

Rejestracja: 18 kwie 2017, 15:11
Posty: 18
Wcześniej ktoś pisał że z płaskimi frontami to nie problem ale są już roboty lakiernicze gdzie bryły przestrzenne nie stanowią żadnego wyzwania. Ciekawe ile taki zestaw musi kosztować.
https://youtu.be/_6_5MHKDOb4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 cze 2019, 13:08 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Lakieruje ostatnie elementy i zakurz leci na te pierwsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 cze 2019, 22:29 
Naprawdę macie aż takie problemy ze znalezieniem lakiernika? Może macie zła opinie na mieście? Albo słabo placicie? Ja wiem jedno, robot nie zastąpi dobrego lakiernika. A dobry to jaki?
1. Nie pije i nie pali
2. Odpowiedzialny. Jak jest pilna robota do skończenia to nie trzeba się go prosić żeby został po godzinach albo przyszedł w weekend. On sam to wie.
3. Załatwi/umiesza kolor i zaopatrzy lakiernie we wszystkie produkty.
4. Sam uzgadnia z projektantem bądź inna osoba kwestie co, jak, jaki kolor lakierujemy.
5. Godny zaufania. Mozna mu zostawić klucze żeby wszystko po pracy pozamykal i przy okazji nic nie wyniósł.
6. Potrafiący dobrze zarządzać swoimi pomocnika i i układać pracę lakierni jak najwydajniej.
7. Umiejący dobrze przygotowywac, lakierowac i obrabiac na końcu.
Dobry lakiernik to taki gosc, dzięki ktoremu właściciel/szef nie wie wogole, że ma dział lakierniczy.
No to ile mi zaoferujecie na godzinę? :D


Na górę
  
 
Post: 12 cze 2019, 03:12 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Po co komu lakiernik który wypytuje na forach inne firmy ile mu zapłacą.
Nikt o zdrowych zmysłach nie zatrudni kogoś kto szuka pracy naokoło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 05:09 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Taki jesteś mistrz i nie możesz wynają kawałka hali i lakierować samodzielnie? Po co Ci szef?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 05:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Tu chyba nie chodzi o zastąpienie człowieka choć to jest nie uniknione. Idą czasy gdzie spora część prac jest zastępowane przez roboty i to nie jest kwestia przyszłości to dzieje się już. Dzwoniąc do energetyki odbierają automaty i już nie musisz wciskać liczb wystarczy że powiesz... Większa część ruchu gieldowego to praca algorytmów...
To dlaczego nie taki robot :) jak bym kiedyś miał to internetu mu nie podłącze bo na forum chciałby pisać bzdury i co by powiedzieli na dzielni... Że prąd czerstwy :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 08:58 
Ludzie, wypisałem cechy lakiernika które według mnie powinien mieć żeby był naprawdę dobry a Wy mi piszecie, że jestem mistrz, szukam pracy na forach itp. Co jest kur... z wami? Z tą ofertą pracy to oczywiście żart bo mam swoje 4 ściany które mi wystarczają. Z tego co czytam co tu niektórzy wypisują, to problemem nie jest brak pracowników tylko podejście was, pracodawców.
PBstol, nie masz chyba pojęcia ile kosztuje otwarcie lakierni i myślisz o jakiejś garażowej malarni pisząc o wynajęcia kawałka hali.


Na górę
  
 
Post: 12 cze 2019, 11:52 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
Romeo - nerw ci się podniósł i brew lata. odpuść - niektóre żarty nie na takie salony ;-) tu sami fachowcy . jak przyjedziesz do mnie to ci zapłacę 2 piwa i kiełbasę z ogniska. a potem za to , że się najechałeś jeszcze po lufie
;-)

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 cze 2019, 12:10 
M. Premium, uwielbiam takie klimaty. Ognisko i zimne piwko, ehhhh :d Do tego lufka sliwowicy i mozna pogadać o pracy.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group