TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 lut 2019, 13:33 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Witam

Wiem wiem tematów o szufladach sporo, ale bardziej w stylu, które tańsze i w miarę dobre.

Mnie interesuje takie porównanie, które są najlepsze nie najtańsze, jakie poszczególne systemy mają zalety względem konkurentów, takie małe przydatne porównanie. Napiszcie co myślicie

Kandydaci: Hettich ArciTech, Blum Antaro, Grass


Innych chyba nie ma co wymieniać bo to nie konkurencja dla powyższych. W zaletach i wadach bardziej wymieniam co je wyróżnia miedzy sobą. O takich rzeczach jak jakość, braku awarii itp nie pisze bo to wszystkim wiadomo, że nic złego z tymi szufladami nie dzieje.

1. Hettich ArciTech

Zalety:
- bardzo płynna praca, praca na metalowych kulkach
- bardzo ładne
- możliwość założenia profili dekoracyjnych na górnych krawędziach boczków, naprawdę są ładne
- dużo kolorów do wyboru ze złotym włącznie
- czym mocniej załadowane tym ciszej pracują
- prowadnice potrafią same oczyścić się z pyłu po np. niefortunnym wierceniu (będa nadal działać po kilku ruchach)
- sprawdzają się w wilgotnych warunkach
- wygodny demontaż frontu bez narzędzi
- duże możliwości wyposażenia szuflad we wkłady Hettich, które idealnie pasują kolorystycznie
- możliwość wyboru obciążenia na 40, 60 i 80 kg przy bardzo niewielkiej dopłacie

Wady:
- na samym końcu domykania mają skok z dociągnięciem, efektowne, ale powoduje dźwięk uderzenia
- relingi po założeniu mają dość znaczne luzy

2. Blum Antaro (wiem jest jeszcze LegraBox, ale jakoś te mi w tym zestawieniu lepiej pasowały)

Zalety
- bardzo płynna praca (ale głośniejsza niż w Hettich)
- bardzo dobrze odbierana marka przez klientów, znana i lubiana
- bardzo ładny cichy domyk z mniejszym uderzeniem przy dociąganiu niż w Hettich

Wady:
- bardzo drogie firmowe wyposażenie szuflad
- słychać rozkładanie prowadnicy i składanie przy otwieraniu i zamykaniu szuflady. Chodzi o efekt, że słychać tam rozsuwające się wewnątrz 2 osobne elementy prowadnic
- działają na wałkach z tworzywa jednak bardziej ufam metalowym kulką
- jeśli do prowadnicy wpadnie pył drzewny prowadnica do wymiany
- duża dopłata do wyższych obciążeń


3. Grass

- zupełnie nie znam niech ktoś dopisze, ale takie z praktyki to chętnie później edytuje i dopiszę

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 16:22 
Offline

Rejestracja: 04 mar 2015, 10:58
Posty: 250
Lokalizacja: Chojnice
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Montaż stolarki, wnętrza, chaty, sen
bluma montowałem i grassa też. Subiektywnie przyjemniej i łatwiej pracowało się z tymi drugimi, albo może lepiej instrukcja narysowana

_________________
" ten kto zawsze robi to co już umie , zostanie tylko tym kim jest " H. Ford


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 16:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Dobra, spróbuję bez polityki. Wymieniłeś firmy które pierwsze weszły na nasz rynek i poprzez agresywny marketing są liderem na naszym rynku. Bardziej popularne, i nie gorsze, w innych rejonach świata są chociażby włoskie Salice, hiszpańska Emuca czy turecki Samet z szufladami Alphabox.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 16:47 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Salice znam jesli chodzi o zawiasy. Nie dam sobie powiedzieć, ze jest to równie dobra jakosc jak trzy wymienione firmy w tytule tematu. Raczej rozpatruje to co jest u nas dostepne na rynku Polskim bo co mi po produktach niedostępnych i nie do kupienia.

Agresyw, a raczej konsekwentny i bardzo skuteczny marketing miał tylko BLUM. Pozostałe firmy powinny sie uczyć bo trochę przespały i teraz próbują nadrabiać, zwłaszcza Hettich.

Emuc, Samet nie słyszałem, ciekawie sie dowiedzieć. Wiesz moze kto jest liderem w okuciach na rynek USA ?

Jesli chodzi o Hetticha jak dla mnie z szufladą Innotech Atira byli zawsze za Blum Tandembox/ Antaro jesli chodzi o jakosc ruchu i domyku. Znowu Arcitech przewyzasza Blum Antaro pod wzgledem jakosci pracy. Także maja albo trochę gorsze albo trochę lepsze.

Grassa nie było mi dane montować i używać. Kiedyś na jakims stoisku chwile sie bawiłem ich szufladami to jakosc pracy pamietam była świetna. Innych aspektów nie znam.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 17:12 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Jeżeli pytasz które są najlepsze to moim zdaniem Legrabox Bluma jest najlepszy, zarówno pod względem designu jak i jakości pracy. O trwałość nie muszę się martwić.
Zróżnicowanie wysokości, ponadprzeciętny najwyższy bok też ma znaczenie.
Wypełnienie z dopasowanym designem też ważne.
Całego świata nie ogarniam, interesuje mnie to co jest dostępne tu i teraz a ten system mam dostępny. Także polecam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 19:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Mstand pisze:
Salice znam jesli chodzi o zawiasy.


Aktualnie zakres produkcji Salice jest najszerszy na świecie, żadna firma nie utrzymuje w produkcji takiej ilości zawiasów, prowadników, prowadnic i innych systemów otwarć. Są firmy sprzedające ich systemy pod swoją marką.

Mstand pisze:
Raczej rozpatruje to co jest u nas dostepne na rynku Polskim bo co mi po produktach niedostępnych i nie do kupienia.


Jak to nie ma?

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 20:13 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Nie neguje, ze sa poteżną firma. Neguje jednak, ze jakością Salice dorównują Blum czy Hettich. Włosi nigdy nie słynęli z technicznej jakości co innego ,,dizajn”.

Fiat tez ma większa produkcje niz Lexus co nie oznacza, ze Fiat jest lepszy.

A co sądzisz o meritum tematu Blum vs Hettich vs Grass ?

P.S. Edit Wlasnie obejrzałem na oficjalnym kanale Salice ich najlepsza szufladę Lineabox: na oficjalnym promocyjnym filmie szuflada przy cichym domyku ma lekko skokowy nieplynny ruch, a po domknięciu nie tworzy linii z pozostałymi frontami czyli do klipu nie została należycie starannie wyregulowana :/ Dziekuje wole Niemieckie czy tez Austriackie.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 20:38 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
używam Bluma - tylko. mam absolutnie święty spokój i klienci również. Chociaż.... Hetticha tez uzywam - ale to są systemy przesuwne szaf - czyli to czego ne ma Blum. Blum ma rewelacyjny system doboru okuć i planowania Dynalog . Może jest tak dlatego , że był pierwszym którego zacząłem używać. Hettich chyba ma coś podobnego - w zasadzie jest to kwestia subiektywnej oceny - Mercedes czy BMW.
naturalnie polecam legrabox co do ceny wyposażenia - jak masz na Legraboxy masz i na wyposażenie
:-)

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 20:54 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Mstand pisze:
Neguje jednak, ze jakością Salice dorównują Blum czy Hettich.


Salice dużo wcześniej niż Blum miało w ofercie prowadnicę otwieraną na tip on, z jednoczesnym system typu Blumotion. Miałem przyjemność montować. Uważam, że spokojnie biorą na klatę Tandemy Bluma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 20:58 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Pierwsze prowadnice na pusch zastosowałem salice w ...2005. Działały bardzo długo.
W biurze mam nietypowy mechanizm pusch przechwytujący plus zawiasy z odwrotną sprężyną działa z drobnymi regulacjami od piętnastu lat. Także jeśli chodzi o salice to ,mam dobre bo potwierdzone zdanie co do trwałości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 21:12 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Szuflady hetticha wg mnie są gorsze od bluma. Stosowałem Hetticha bardzo długo i są to systemy szuflad b.dobre ale blum wypada lepiej. Porównanie modeli Arci tech z antaro to złe zestawienie. Antaro to stary model na tandemach a Arci tech na nowej prowadnicy. A i cena Arcitechu wyższa od antaro.
Zestawienie powinno być arcitech vs legra box i tu pod każdym względem lepszy jest blum. Weźmy system blumotion +tip on w blumie działa to elegancko a w hettichu kuleje.
Grasu nie stosowałem nigdy.
Nie szukam bo i po co. Blum daje przejrzyste oprogramowanie do szuflad i montując nie ma żadnych przygód. Hettich też daje ale mi kompletnie nie leży. Pomoce montażowe jak ktoś nie ma centrum kosztują mniej jak w hettichu.
Wypełnienia szuflad bluma są droższe ale też wyglądają inaczej niż plastikowe hetticha.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 21:22 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Szuflada extendo kessebohmer(Peka) jest na prowadnicach grassa. Chodzi bardzo płynnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 21:26 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Dzięki Kubik za wlasne spostrzeżenia o takie mi chodziło,

Co do cen to rownież złe porownanie podałeś.

Ja mam Arcitech dokładnie w cenie Blum Antaro także chyba wcale nie ma różnicy w cenie, a jak jest to 5%.

Arcitech nie jest odpowiednikiem Legrabox (hettich bedzie tu wprowadzał w tym roku odpowiednik Legrabox o nazwie Avantech).

Legrabox w pełni sie zgadzam lepsze od Arcitech, ale droższe o jakieś 50-60 % !

Osobiście nigdy nie rozumiem popularności tańszej serii Hettich Innotech Atira - jak dla mnie działają okropnie (cichy domyk). Arcitech bajka.

Kubik rozumiem, ze stosowałeś Hettich Innotech, jesli tak to rownież uważam, ze Blum Antaro/ Tandembox znacznie lepszy.

_________________
Michał


Ostatnio zmieniony 08 lut 2019, 21:34 przez Mstand, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 21:28 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
TORUS Peke mam pod nosem chętnie sprawdzę przy okazji. To Peka mając swoją szufladę tzn pod swoim szyldem sprzedaje i promuje szuflady Grass ? Dziwne.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 21:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Mstand pisze:
A co sądzisz o meritum tematu Blum vs Hettich vs Grass ?


To jest pytanie z tezą, sugerujące konkretną odpowiedz, wyrażające czyjąś opinię na dany temat to popularna zagrywka. Niby zmyślne i niby niewinne pytanie, co innego gdybyś dał do wyboru z 10 producentów i każdy z nas by miał okazję pracować z tymi systemami szuflad, to byłby to miarodajny ranking, a tak to lipa. Jak już tak lubisz porównania motoryzacyjne, Fiat to też Maserati Gran Turismo. Nie pogardził bym:)

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lut 2019, 21:50 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Andrzej z chęcią posłuchamy co wiesz o innych producentach. Myślę że lekkie odstępstwo od tematu nikomu nie zaszkodzi :)
Mstand.
Peka nie ma swojej szuflady. Nic o tym nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 08:13 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Peka kiedyś stosowała hetticha nawet w katalogu hetticha była peka. Chyba im się nie pogodził interes bo drogi im się rozeszły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 12:17 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
TORUS stosujecie obecnie juz tylko i wyłącznie LegraBox i nic poniżej ? Zawiasy pewnie Blum Clip jak całość na Blumie robicie. A powiedz mi miałeś kiedyś uwagi od klientów, ze słychać puknięcie przy Clipach na samym domknięciu sie drzwi ? Bo słychać.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 13:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Na stronach Emuca i Samet można zobaczyć jak wyglądają ich systemy szuflad, są tam też filmiki. Myślę że nic im nie brakuje.

https://www.emuca.pl/katalog/przybory/d ... ght-138-mm

https://samet.com.tr/pl-PL/detail/25/systemy-do-szuflad

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 13:57 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Chętnie sie zapoznamnam z czystej ciekawości.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 14:53 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Andrzej jak zwykle dzięki :)
Mstand to pytasz co najlepsze czy co stosujemy ?
Zawiasy stosuję Hetticha bo właśnie nie mają tego wkurzającego stukania i moim zdaniem lepiej dociągają. Komfort pracy tych zawiasów jest lepszy i nie muszę się tłumaczyć klientom dlaczego coś za tyle pieniędzy stuka :)
Ale jak klient chce bluma to bez problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
1. Czy wszystkie modele zawiasów Hettich mają takie same wiercenia jak w Blum?
2. Czy są prowadniki proste? Czy mają takie wiercenia jak w Blum?
Chodzi mi o to, czy można te zawiasy zastosować wymiennie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 16:16 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Sama puszka we fronty ma inne nawiercanie. Prowadnik krzyżowy tak samo. Prowadnik prosty nie wiem.

Blum zdecydowanie puka przy samym koncu ruchu przyspiesza. Nie było tego problemu w starszym Blumie z nakładanym hamukcem.
Oczywiście nie jest to wielkie walnięcie ale słyszalne. Nam klienci zgłaszali zbitym problem i dlatego szukaliśmy... i znaleźliśmy Hettich Sensys.

_________________
Michał


Ostatnio zmieniony 09 lut 2019, 16:23 przez Mstand, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 17:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
PBstol pisze:
1. Czy wszystkie modele zawiasów Hettich mają takie same wiercenia jak w Blum?
2. Czy są prowadniki proste? Czy mają takie wiercenia jak w Blum?


1.Nie, inny rozstaw otworów tzn. można dobrać zawias z rozstawem 45mm, ale jest przesunięcie względem osi Blum ma 9,5mm, Hettich 5,5mm
2. Prowadniki mają ten sam rozstaw 32mm i od krawędzi 20mm

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Ostatnio zmieniony 09 lut 2019, 17:22 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 17:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Jednak jest, zawias kompatybilny z Blumem Sensys 8645i


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Wiem, że są kompatybilne. Pytanie, czy wszystkie modele?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 18:21 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
TORUS pisze:
Mstand to pytasz co najlepsze czy co stosujemy ?
.


Patrząc na Wasze realizacje i opis na stronie www myślałem, że TORUS stosuje tylko co najlepsze hehe ;)

A tak poważnie pytam o Wasze obserwacje, co stosujecie, co Waszym zdaniem najlepsze, wady i zalety poszczególnych produktów. Zdobywam wiedzę z najlepszego źródła. Użytkowników/ producentów.

Przedstawiciel z Hettichh zawsze powie, że ich najlepsze, z Blum, ze tylko Blum ma najlepsze itp.

P.S. Realizacje TORUS to naprawdę macie świetne - gratuluje.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 18:28 
Offline

Rejestracja: 14 lip 2016, 11:53
Posty: 159
nocdrum pisze:
nastąpiła piękna kolizja uchwytu z frontem :D


Do Servo-Drive jest też system "antykolizyjny", sprawdź może da się do Le Mans'a zamontować czujnik który nie pozwoli otworzyć kosza przy otwartych drzwiach w sąsiedniej szafce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2019, 18:46 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
System antykolizyjny jak dobrze pamietam jest chyba w każdym servo i tylko uaktywniasz to w sąsiadując narożnikowych szafkach - wystarczy przełączyć. Ale mogę sie mylić bo ustawiałem to ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Tak to servo idzie jedynie do szafek pod zlew.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 10:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Mstand rozwiązaniem Twojego głośnego zamykania będą https://1drv.ms/b/s!Ai85-mMQ1WV5gfYQ9T8wGn0vrwEFxg (pierwsze po prawej). One nie tylko domykają cicho ale wyrównują tą szczelinę jaka powstaje po stronie zawiasów. Nie musisz tyle regulować. Jak są kombinowane szafki np. z szufladami na TIP-ON i zwykłe to wtedy nie kombinujesz z grubością frontów aby to działało. Coś takiego jest super sprawą.

A szafki z pewnością zamykają się "dużo" ciszej niż bez.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group