TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 maja 2020, 23:58 
Offline

Rejestracja: 28 lis 2018, 16:19
Posty: 37
Lokalizacja: kraków
Specjalizacja: Meble na wymiar, kuchnie, szafy, garderoby i inne
Witam. Czy ktoś mógłby podrzucić jakąś opinie na temat szuflad haffele? A najlepiej porównanie do tandemboxa. Osobiście używam tbxów, nigdy nie montowałem haffele i chciał bym móc przedstawić klientowi konkretne argumenty. Sądząc po cenie haffele postawił bym ją koło MB, a może się mylę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2020, 11:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Jeśli chcesz pokazać klientowi lepsze i gorsze okucia to lepiej przedstawić te o których mógł słyszeć i raczej te blumoskie będą dla niego bardziej rozpoznawane. A te z średniej półki to już szukaj po cenie i po własnych preferencjach. My montujemy zazwyczaj GTV MB jeśli ktoś nie chce to gametoskie metalboxy A jak kogoś stać to coś od blum. Wszystkie te okucia są Oki działają nie zawodnie długo czas. Choć ostanio montowalem też Sevrolla na próbę i narazie wszystko Oki. (Fajne dość sztywne jak na te modele)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2020, 15:59 
Offline

Rejestracja: 28 lis 2018, 16:19
Posty: 37
Lokalizacja: kraków
Specjalizacja: Meble na wymiar, kuchnie, szafy, garderoby i inne
Chciał bym zrobić to na blumie, ale wiem że oferta będzie porównana z inną firmą która zaproponowała hafele. Nie znam ceny jaką ktoś zaproponował i nie mam zamiaru licytować się z nikim. Według mnie porównywanie cecy kuchni ma sens tylko wtedy jak wycena jest robiona wg. tej samej specyfikacji użytych materiałów i okuć dlatego poprosiłem o podanie opisu który klient dostał od innej firmy. Wiem między innymi o tych prowadnivach haffele ale ich nie znam, natomiast chce wskazać ewentualną różnicę żeby nie wyjść naglupka bo to dla kogoś z rodziny.
Więc jeśli mi powiecie ze to badziewie to proponuję bluma i uzasadniam dlaczego, a jak mi powiecie ze nie są złe i chodzą porównywalnie z MB to ja zaproponuje bluma bo go znam a oferta może być bardziej zbliżona, bo tam będzie trochę tych szuflad i przez nie różnica może wyjść spora. Nie wiem też jak wygląda regulacja haffele, jak chodzi i porównanie mb a tbx to przy większej ilości szuflad ja wolę tandemboxa bo wydaje mi się że ma większy zakres regulacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2020, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
wellmeb może nie w temacie bezpośrednio ale zrób sobie szafkę poglądową z trzema frontami. Nawet jak ją będziesz używał w domu to zawiasy jeśli się zepsują to zawsze wymieniasz na tej samej firmy co były wcześniej. Daj do niej zawiasy Blum, FGV i GTV (bo polskie). Po dwóch latach używania będzie już wiadomo jakie akcesoria kupować aby mieć święty spokój w przyszłości.
A rodzince o szufladach powiedz to samo co napisałeś tu, że ich nie znasz i nie wiesz jak one działają później a nie jak są nowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2020, 20:40 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
MarekMitonski pisze:
gametoskie metalboxy

Omen pisze:
GTV (bo polskie)


Żadna polska firma nie produkuje zawiasów puszkowych, ani prowadnic do szuflad, ani cargo, ani niczego, bo się podobno nie opłaca.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 12:27 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Jaka to różnica skąd pochodzi dany produkt. Jako konsument nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, bo to nie jest wartość dodana. Liczy się cena i jakość. Jeżeli będę miał dokładnie ten sam produkt na półce jeden polski, drugi chiński ale o złotówkę tańszy to wezmę oczywiście ten tańszy. Nie ważne bułka czy prowadnica.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 15:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Ciekawe, ale myślę zupełnie inaczej.
Wprawdzie niemożliwe jest, by produkty produkowane w różnych krajach, przez różnych producentów, były identyczne, ale gdyby w teorii tak było, to brałbym produkt polski.
Zawsze.
Gdybym był Twoim potencjalnym klientem, to po przeczytaniu Twojego wpisu, poważnie bym się zastanowił nad wyborem wykonawcy.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 16:12 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
zgadzam sie z przedmówcą.
poza tym u mnie jest żelazna zasada : "no china product"

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 17:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Wiem Seta, że GTV to z Polską ma tyle wspólnego co i nic. Biuro dystrybutora made in ChRL (P.R.C.) tylko i nic więcej. Mi tu chodziło tylko o to, że jak masz taką szafkę w domu lub gdzieś u siebie to po pewnym czasie zaczynasz widzieć różnicę w wykonaniu poszczególnych podzespołów. Nowe wszystkie chodzą ładnie. Mają widoczne różnice w pracy ale pracują ładnie. To po pewnym czasie zaczynają wychodzić ich mankamenty. I jak np. FGV jest gorszy od Bluma to jest też tyle samo lepszy od GTV. Co oznacza że GTV jest dwukrotnie gorszy od Bluma. Bo jak nie chcemy kupować droższego Bluma to mamy dostępny lepszy produkt niż GTV. I jest nim właśnie FGV.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 17:54 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Co mają do tego moje meble co napisałem, mniejsza o to. Powiedz czy uważasz że twoje meble są gorsze od np niemieckich producentów? Przecież niemieckie zawsze lepsze jak to mawiają... to dlaczego Niemcy zamawiają u nas tyle mebli, większość produkcji mebli w Polsce idzie na export, nie przypadkiem dlatego że jest taniej przy zachowaniu tej samej jakości? Ciekawe czy odmówisz zrobienia Niemcowi kuchni jeżeli chcesz zamknąć się na importowane towary może wypadałoby zacząć od siebie i odmawiac exportu. Czego oczywiście nie popieram, bo na tym polega cały pic że wszyscy na rynku prześcigają się aby zrobić taniej lepiej tylko po to żeby konsument wybrał ich produkt co jest z korzyścią dla wszystkich, a w szczególności sprzyja rozwojowi rynku, innowacji, technologi. Po co ktoś miałby się rozwijać jakby wiedział że przyjdzie seta i i tak kupi mój produkt tylko dlatego że jest polski. Konkurencja na wolnym rynku to jest najlepsze co może być. Jakby nie to bylibyśmy 100lat do tyłu.

Dlatego piszę jeszcze raz, nie patrze na produkt z jakiego kraju pochodzi tylko na jego cenę i jakość, a kraj pochodzenia nie ma żadnego znaczenia, bo dla mnie nie jest to żadna wartość dodana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 18:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Widzisz Gazowany, to co piszesz ma też drugą stronę medalu. Po co mam zamawiać u Ciebie jak Twój sąsiad zrobi mi taniej od Ciebie o 10 zł. To dlaczego mam dać zarobić Tobie a nie jemu chociaż rozmowa o meblach z Tobą sprawiła mi więcej frajdy i zadowolenia niż rozmowa o tym samym z nim? A wiesz dlaczego może mi zrobić taniej niż Ty? Bo on ma swój lokal a Ty wynajmujesz i płacisz za niego czynsz*. I tym sposobem on zarobi więcej niż Ty chociaż sprzedaje taniej od Ciebie.

* sytuacja hipotetyczna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 18:28 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Nikt nikomu nie może nakazać u kogo ma zamawiać meble. Tak samo nikt nad tobą nie stoi w hurtowni z pistoletem przy głowie i każe kupować bluma, a nie gtv, możesz wybrać co chcesz.
Może i zamówić u drugiego sąsiada co zrobi 20zł taniej od poprzedniego i nic mi do tego. Widocznie u tego drugiego sąsiada znalazł coś czego u mnie nie mógł, mimo iż robi w garażu. I to jest znak dla mnie że może nie jestem wystarczająco dobry, należy coś zmienić lub poprawić.
Dlatego każdy stara się rozwijać, aby być lepszy od sąsiada. Jakbym wiedział, że zawsze przyjdzie zamówić u mnie to po co miałbym coś zmieniać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2020, 19:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Cytuj:
Bo jak nie chcemy kupować droższego Bluma to mamy dostępny lepszy produkt niż GTV. I jest nim właśnie FGV.


Omen, zgadzam się z takim postawieniem sprawy i rozumiem.
Choć my już mamy za sobą te dylematy i wykonujemy meble tylko na Blumach, za wyjątkiem pojedynczych sytuacji, gdy inna marka wydaje nam się lepsza do tego co chcemy osiągnąć. Nawet jak klient czy projektant nalega, żeby zastąpić Bluma czymś tańszym, to się nie zgadzamy. Nie będę jeździł po świecie i za darmo coś regulował i wymieniał, bo klient chciał zaoszczędzić 500 zł na kuchni.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2020, 21:56 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Jest dokładnie tak jak napisał Seta. Oszczędności na szufladach np. 6 to 300-350 zł zawiasy to praktycznie żadna różnica. Więc o czym rozmowa. No chyba że ktoś robi kuchnie za 5tyś to rozumiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2020, 13:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Oszczędności wynikające z zamontowania zawiasów są duże. Np mamy 4 zawiasy z zawiasami równoległymi koszt jakieś 80 zł blum , zamienniki pewno więcej niż połowę taniej. zawiasy 155 też nie są tanie jak do kuchni dajemy ich z 5-10 szt . bez sprężyny , z blumotion. Zrobi się na pwno pare stów. Amortyzatory zamiast przynajmniej hkxs , kolejne stówy. Z tysiaka idzie przyoszczędzić minimum.
Oczywiście zawsze płaci klient , ale nie zawsze wie za co ;)

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2020, 13:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Zawsze płaci klient jak go nie stać to kto płaci?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2020, 14:52 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Jenot to należy tak projektować kuchnię aby stosować zawiasy 110 stopni a nie pchać się w inne. Ja na szczęście nie ma klientów którzy szukają oszczędności na okuciach. Nie muszą to być topowe produkty blum jak np. legrabox ale musi to być blum. Montuje i zapominam. Sam montaż też szybszy wieszasz front i praktycznie nic nie trzeba regulować jak ustaliłeś i dobrze powierciłeś tak masz. Ja ostatnio nawet montuje zawiasy na insercie aby wkrętarki nie tykać. Przy takim rozwiązaniu montaż frontów to naprawdę chwila a i estetyczniej wyglądają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 maja 2020, 15:34 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
To jest biznes, jak kogoś nie stać kilka stów za "święty spokój" to odpuszczamy. Rynek został już podzielony, nisza eko to szwedki market i podobne, nie widzę sensu konkurowania z nimi cenowo. Co do tych Hafele to nie są złe, ale czy mają mocowania inserta, prowadniki expando, stabilizatory frontów, ograniczniki kąta, prowadnice 65kg? Poza tym Blum ma każda szanująca się hurtownia i jak czegoś zapomnę to kupię po drodze do klienta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2020, 11:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
U mnie montujemy akcesoria z bluma. Wiem ile czasu zajmuje regulacja kiepskich szuflad. Mi się to nie opłaca. ;)

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2020, 17:36 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Jenot pisze:
Mi się to nie opłaca.

I to jest sedno rzeczy.
Nam się montowanie niepewnych produktów nie opłaca. A ponieważ prowadzimy działalność gospodarczą a nie Caritas, to montujemy Bluma czy inne marki z tej samej półki.
A klient ma płacić i dziękować za wskazanie jedynej, słusznej drogi, bo w dłuższym przedziale czasowym, liczy się jakość a nie pozorna oszczędność.
Oszczędzić można na innych rzeczach (jedno cargo mniej, sprzęt AGD bez internetu, boxy szuflad z płyty itp.)

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2020, 20:28 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Szuflady Blum, carga i narożne tylko Peka. Jak ktoś chce tańsze, to nie u nas... Jak wyżej, szkoda życia na regulacje które i tak na dłuższa metę nic nie wniosą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group