TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 11:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 gru 2016, 14:36 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Pytanie jak w temacie. Grubość poziomych elementów 3,6 (2x płyta ) pionowe 1,8 cm. Nie mam pomysłu jak można to zawiesić na ścianie w taki sposób żeby nie było widać żadnych mocowań... Przybliżona waga około 80 kg (długość 275 cm wysokość 130 cm


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 14:50 
Offline

Rejestracja: 13 maja 2013, 22:55
Posty: 118
Z czego ta ściana i jaka gruba ? Wystarczyło by zawiesić na 4 pionowych bokach . Można osadzić kawałki pręta i nadziać na wywiercone otwory. Można dać z tył blaszki i do tego osadzić haki .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 15:13 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Nie wiem z czego jest ściana . Dostałem od architekta do wyceny razem z resztą mebli. Nasadzenie na pręty raczej odpada, chociażby z tego powodu że prętów przy tej rozpiętości musiało by być co najmniej po 4-5 na każdą poziomą półkę a i tak przy głębokości regału na 25 cm nie zagwarantowały bym że nie będzie się coś zwieszać. Dochodzi jeszcze problem z idealnym nawierceniem się pod nie :) Wystarczy że się "lekko " obsunie ( a przy ścianach z betonu czy też maxa to nie raz loteria)i już się nie nadzieje.
Myślałem o zawieszkach CAMAR 816 ale też nie wiem jak zachowają się poziome półki przy ich zastosowaniu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 15:25 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Ja używałem do tego systemu DUO, w krawędzi szafki frez 12 mm. Wkręcałem metal a potem zwykły kołek i śróba i zawieszałem całą konstrukcję nie do odczepienia

Ale gdzie to teraz kupić i jak się handlowo nazywa nie pamiętam. Mi się jedna skrzyneczka została jeszzcze


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 15:51 
Offline

Rejestracja: 13 maja 2013, 22:55
Posty: 118
Galmat pisze:
prętów przy tej rozpiętości musiało by być co najmniej po 4-5 na każdą poziomą półkę

Po co tyle ?
Przecież wieszasz za pionowe .a poziome to już same się trzymają jak dobrze dopasowane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 15:54 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Byłoby to jakieś rozwiązanie...choć zawieszka CAMAR chyba byłaby lepsza chociażby ze względu na regulację. Ale tak jak pisałem mam obawy czy nie będą się uginały poziome półki. Nie mam pomysłu jak je podeprzeć.
Te pionowe choć na wizualizacji wyglądają jakby wystawały przed poziome to na rysunku są w jednej płaszczyźnie. Moje obawy są również natury technicznej . Czy domino+klej utrzyma półki. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 15:58 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... mrc&uact=8" onclick="window.open(this.href);return false;


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 16:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Zwykłe pręty 8/10mm. Po co kombinować z jakimiś mocowaniami jak rozwiązanie jest tak proste?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 16:09 
Offline

Rejestracja: 13 maja 2013, 22:55
Posty: 118
Danio - to powinno zadowolić kolegę . :) , lub pręty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 16:22 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
O tej zawieszce pisałem na samym początku to jest właśnie CAMAR 816 :) Pewnie z nich właśnie skorzystam, ale..... no właśnie jest jedno ale. Pionowa przegrode ( jadąc od góry do dołu) montuje na domino. 2 mogę zamontowac na konfirmaty od góry i dołu. 3 już tylko na konfirmaty od dołu (od góry musi byc już na domino) 4 tak jak 3 i 5 tylko od góry już na samo domino. Nie obawiam się o te która będzie trzymała się na konfirmatach od dołu i góry czyli 2 a o pozostałe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 16:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W reklamie widziałem, że taśma tesa wytrzyma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 22:37 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Galmat pisze:
O tej zawieszce pisałem na samym początku to jest właśnie CAMAR 816 :) Pewnie z nich właśnie skorzystam, ale..... no właśnie jest jedno ale. Pionowa przegrode ( jadąc od góry do dołu) montuje na domino. 2 mogę zamontowac na konfirmaty od góry i dołu. 3 już tylko na konfirmaty od dołu (od góry musi byc już na domino) 4 tak jak 3 i 5 tylko od góry już na samo domino. Nie obawiam się o te która będzie trzymała się na konfirmatach od dołu i góry czyli 2 a o pozostałe.

Na obrazku widać ciągłość elementów pionowych. Z twojego opisu (może błędnie) zrozumiałem jakby ciągłe miały być elementy poziome. Wieszałem półkę tego typu na prętach, wierconych tak że wystawały pod kątem do góry, pręt 12 na kotwę w ścianę. W pionowych elementach regału też wiercone pod kątem, otwór 16mm. Całość o długości około 6 metrów udało się powiesić prosto.
Wszystko z wióra 32mm, półki głębokie 25, najszersza chyba 130 cm, zastawione alkoholem butelka przy butelce nie uginały się :)
Wszystko łączone na duże domino na wylot- kołki 17cm. Skrajne półki 30 cm wzmocnione wewnątrz konstrukcją z rurki- 20 cm w regał i 20 cm w wystającą półkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2016, 04:24 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
kolki sciana wior najlepsze i najprostsze i najtansze i wzupelnosci wystarczajace

jak se musi kolega utrudniac zycie to niech nafrezuje nut od tylu w kazdym elemencie przykreci ksztaltownik "T" do sciany i nadzieje na to mebel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group