TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 11 sty 2016, 00:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Szablon można zrobić za mniej niż 100zł. Wystarczy wypalić go na laserze ;)

Poza tym ja żadnego nie używam. Zamówiłem frez o średnicy 29mm (płytki wymienne) i wiercę/frezuję na wiertarce poziomej. Efekt jest taki, że trzeba bardzo się starać by coś nie wyszło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2016, 05:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Gazowany mówisz o szablonie z simonswerka? Zapewniam Cię że da się osadzić te zawiasy bez tego szablonu i równie sprawnie jak z szablonem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2016, 07:05 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Mam szablon wykonany z paneli podłogowych i używam go o dobrych 5 lat.
Ale fakt, mocna frezarka to podstawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2016, 07:37 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Gazowany pisze:
Do tych zawiasów wymagany jest nie lada szablon aby dobrze pasowało no i frez z specjalnym łożyskiem, a do tego mocna frezarka. Taki zestaw trochę kosztuję(nie mówię o frezarce :)) na pewno się go nie opłaca kupować na kilkanaście drzwi. U mnie w hurtowni mają go(frez i szablon) na wypożyczenie zawsze jak potrzeba to jest, chociaż warto zarezerwować sobie termin, bo czasami kolejka długa.

no nie do takiego wyczynu potrzebny jest frez palcowy na 12 prosty najlepiej diament 170pln i szablon z mdf za 2zł i 2 h na zrobienie łącznie ze schnięciem kleju i powiem nawet na 1 drzwi się opłaca bo później zostanie ewentualnie na drugie .
Wypożyczać frez i szablon masakra co się dzieje tego jeszcze nie słyszałem a kupowanie takich szablonów to już totalne nieporozumienie gdyby taki szablon kosztował 100 pln to pewnikiem byłby wart przemyślenia ale sklepy chcą z reguły taką cenę że mi ręce opadają.
Pozdrawiam i polecam zawsze włączyć myślenie przed rozpoczęciem kolejnej realizacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2016, 08:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Kiedyś przyjechał do mnie technik z simonswerka między innymi zaprezentować ten szablon do tectusa frezarkę miał swoją festoola tą 2200 .W czasie kiedy on zdążył dobrze założyć ten szablon na skrzydło to mój pracownik już miał odfrezowane dwa gniazda za pomocą of 1400 i szablonu własnej roboty :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2016, 16:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:11
Posty: 352
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wlkp.
Zawód: stolarz, mgr inż. AiR, technik elektronik
Specjalizacja: Schody, drzwi, drobne ciesielstwo, ogólnie lite i obłogowane
Pogadaliśta o zawiasach i szablonach ;-)
Teraz co mi się udało ustalić. Dzwoniłem do Remmers-a i do ICA. Remmers wyśle mi próbki na drewno pod kryjący.
ICA twierdzi, że dla ich PUR nie ma zbytniej różnicy czy to drewno czy mdf... Twierdzą, że PUR jest na tyle elastyczny, że nie pojawiają się ryski, z reszta sprzedają tego od groma... i reklamacji nie mieli...
Podzwoniłem ws obłogi. Mój dostawca nie ma olchy w 1,5mm, tylko 0,8mm przy długości 3mb. Natomiast w Koninie u Wiśniewski mają 1,5mm olchę. U mnie bym miał buk w tej grubości... Tylko jak to buk... jakoś ten "chwast" do mnie nie przemawia....
Ramiaki sosnowe z obłogowaniem olchowym i do tego profil i kontrprofil. Płyciny mdf, zarówno w skrzydle jak i w ościeżnicy. W ościeżnicy też robiłbym klejonkę i składał na profil i kontrprofil.
Powiedzcie mi tylko, czy podkład dajecie na ramiakach ( choć delikatnie pod kontrprofilem, aby przy jakims minimalnym zapracowaniu) nie pojawiło się surowe drewno?
Ja do tej pory wszystko pod lakier bejcuje i lakieruje w częściach, składam na gotowo po wylakierowaniu na gotowo...

_________________
Spokój duszy, ciała chłód
Ciepło świecy, wiatru śpiew
Nic nie zburzy moich snów
Gdy pod ziemią będę spał.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2016, 16:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Bukowego obłogu bym się nie obawiał.Co do lakierowania profilu ramiaku to już Ci chyba pisałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2016, 17:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:11
Posty: 352
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wlkp.
Zawód: stolarz, mgr inż. AiR, technik elektronik
Specjalizacja: Schody, drzwi, drobne ciesielstwo, ogólnie lite i obłogowane
Tak pisałeś ;)
Wszystkim Wam, udzielającym się w temacie bardzo dziękuję za podpowiedzi i za cenne rady, mam nadzieję, że jakoś przebrnę przez te drzwi...

_________________
Spokój duszy, ciała chłód
Ciepło świecy, wiatru śpiew
Nic nie zburzy moich snów
Gdy pod ziemią będę spał.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2018, 12:10 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Stol-Art pisze:
Szablon można zrobić za mniej niż 100zł. Wystarczy wypalić go na laserze ;)

Poza tym ja żadnego nie używam. Zamówiłem frez o średnicy 29mm (płytki wymienne) i wiercę/frezuję na wiertarce poziomej. Efekt jest taki, że trzeba bardzo się starać by coś nie wyszło.


Ile kosztuje taki frez na zamówienie? potrzebowałbym coś podobnego, a katalogowo max 25


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2018, 13:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Nie pamiętam dokładnie. Przedział 800-1000zł. Zamawiałem w N-Polu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group