TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 lis 2016, 07:44 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Tak tak. Wiem że strzeżecie swojego przepisu niczym kfc przypraw do kurczaka, niczym Kijowski demokracji, niczym Biedronka pracownika, niczym amisz swojej brody. Ale do rzeczy. Jest do zrobienia balustrada typu harfa. Nie będzie elementem nośnym schodów. Schody zwykłe drewno na beton zabiegowe 180 stopni. sufit kartongips. I tak sobie myślę jak to ugryźć. Jakieś tam pomysły kiełkują. Plusem jest jeszcze brak kartongipsu. Na razie wisi sam stelaż. Pomyślałem sobie więc wrzucę pytanie na forumkę. Dobre chłopy nie przejdą obojętnie obok człowieka w potrzebie. Minus to to że w nierdzewce jestem zielony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 16:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Jakie masz wysokości prętów? Najprościej dać rurę/pręt i na końcach dospawać podpory ( nie zapominając włożyć przed przyspawaniem drugiej podpory rozetek ;) ) . Jak ma być trudniej, bez rozetek, to trochę zabawy będzie. Ale jest to wykonalne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 19:08 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
W stopniach wywierc otwory o głebokosci minimum 2 razy wiekszej niz przewidziales glebokosc wpustu na rurki/pręty.
Wloz rurki/prety do wywierconych otworow.
Pod sufit (do kartongipsu) montujesz listwe z wywierconymi otworami (rozstaw otworów analogiczny do tych w stopniach) i podsuwasz rurki/prety do góry.
Jeżeli chcesz uniknac gornej listwy tylko uzyskac efekt harfy wnikajacej w sufit- musisz do stelarza plyt G-K przykrecic listwe drewnianą, a sam stelarz podnieśc wzgledem plaszczyzny sufitu o grubosc listwy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 19:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
LukaszEm pisze:
W stopniach wywierc otwory o głebokosci minimum 2 razy wiekszej niz przewidziales glebokosc wpustu na rurki/pręty.
Wloz rurki/prety do wywierconych otworow.
Pod sufit (do kartongipsu) montujesz listwe z wywierconymi otworami (rozstaw otworów analogiczny do tych w stopniach) i podsuwasz rurki/prety do góry.

Ja bym zrobił odwrotnie,głębiej u góry i opuszczać w dół.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Kiedyś popełniłem coś takiego.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 21:11 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Dzięki wielkie wszystkim. Myślałem nad tym mniej więcej jak LukaszEm. Na co to wkleić? Najchętniej to bym gwoździem przybił ;) są jakieś łączniki do tego? Bo jak patrzę to większość to balustrady systemowe. Muszę gdzieś u siebie w okolicy popatrzeć pomacać. Bo jakoś słabo to do mnie przemawia. 3,5m rurki na dwóch mocowaniach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 21:16 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Rozejrzyj się za rurami stalowymi grubościennymi , na pewno dadzą radę . A klej to chyba najlepiej na żywicę epoksydową , zacząłem używać epidian 5 do łączenia drewna z metalem - rewelacja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Na moich zdjęciach najdłuższe rurki mają 6m.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 21:34 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Ale mają podparcie na środku. A to trochę zmienia sytuację. Góra i dół masz wpuszczane. Kleileś to? A środek? Tak se dynda? Gdybym był dzieciakiem to moim życiowym celem. Sensem mego istnienia byłoby wejście pod sam sufit.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 22:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Na środku są przykręcone do liswy,a raczej listwa do rurek i do podłogi przykrecona lub przyklejona,już nie pamiętam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2016, 22:34 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Rurke w otworach stopni zamocuj na kleju poliuretanowym (z dlugim czasem otwarcia- mniej puchnie i bedziesz mial wiecej czasu na regulacjie).
Klej nakladaj tylko na dolne scianki otworu tak aby przy pozniejszym podsuwaniu rurki do gor nie wyszedl Ci klej.
Gorna listwe pod sufit przyklej na kleju konstrukcyjnym poliuretanowym (takim w kartuszu) i dodakowo przykrec ja wkretami w otworach na rurki do stelarza ktory jest pod plyta gipsowa.
Do otworow w listwie naloz klej konstrukcyjny i podsun rurki w gore (w trakcie podsuwania obracaj rurką aby klej "chwycil" dobrze za rurke).
Rura fi 25mm chromowana ma scianke o grubosci 1mm wiec na dlugosci 3,5m bedzi dosyc wiotka... stabilniejsza bylaby nierdzewka tylko ze jest o wiele drozsza..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lis 2016, 07:09 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Dzięki chłopie. Myślę dać krańcowe grubsze. W sensie te niby zastępujące słupy w normalnej balustradzie. I całość z nierdzewki. Ciekawe co klient na to. Ale zmodyfikuję nieco Twój pomysł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2020, 11:57 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Mam do wykonania balustradkę w tym stylu tylko z listew 7x3 cm , długość około 275 cm. Pierwsza myśl to pi prostu wykonanie tych listew z litego drewna, ale problem w tym, że materiał musi być czterostronnie ładny i długość też nie mała, dwa to to, że to zanim pojedzie na montaż to już zapewne będzie krzywe. Pomyślałem o mdf 28 fornirowany, co o tym myślicie? Czy ktoś działał coś takiego i może coś doradzić?
Dodam jeszcze, że w połowie wysokości mam zamiar dac coś co połączy ze sobą wszystkie listwy, łączna długość listew to około 220 cm.

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group