TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 03:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 lut 2016, 21:30 
Offline

Rejestracja: 28 cze 2015, 10:11
Posty: 24
Witam
DO wykonania sa schody na beton i maja być olejowane .Wosk OSMO. Mam dylemat bo nie wiem kiedy to to wykonać po montażu czy przed montażem.
Czy ktoś z kolegów robił takie olejowanie.
Co w ogóle sądzicie o olejowanych schodach .Wiadomo że łatwiejsze niż lakierowanie ale jak z wytrzymałością powłoki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 21:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:11
Posty: 352
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wlkp.
Zawód: stolarz, mgr inż. AiR, technik elektronik
Specjalizacja: Schody, drzwi, drobne ciesielstwo, ogólnie lite i obłogowane
Na szkoleniu w Remmers powiedzieli tak:
"To od Państwa zależy czy olej dla klienta się nada czy nie. Jak widzicie, że na wejściu nie ma wycieraczki i jakoś klient nie przywiązuje wagi do porządku na podłodze, to olej dla Was będzie strzałem w kolano..."
Reasumując, uświadom klienta na co się pisze, bo może mieć później niemiłe rozczarowanie...

_________________
Spokój duszy, ciała chłód
Ciepło świecy, wiatru śpiew
Nic nie zburzy moich snów
Gdy pod ziemią będę spał.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 21:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Pierwszą warstwę nałóż u siebie, drugą po zakończeniu montażu. W ten sposób unikniesz nadmiernego brudzenia się schodów podczas montażu. Na koniec i tak trzeba schody zabezpieczyć, więc metoda "przed i po" jest najwygodniejsza. Nie zapomnij uprzedzić klientów o tym, by korzystali ze specjalnych środków do konserwacji powłok olejowanych. Jeżeli kupią coś porządnego ( ja używam fiddesa http://madrona.pl/srodki-do-podlog/srod ... etail.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) to nie będą mieli większych problemów z eksploatacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 21:41 
Offline

Rejestracja: 28 cze 2015, 10:11
Posty: 24
A czym to nanosić szmatką czy wałkiem .Trzeba szlifować po pierwszej warstwie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 21:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Szmatką, gąbką, czym Ci wygodniej. Grunt żebyś nie zostawił narzędzia którym nakładasz olej w pobliżu czegokolwiek palnego, ponieważ może dojść do samozapłonu. Czy trzeba szlifować sam ocenisz. Na 99% będzie trzeba lekko zmatowić powierzchnię.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 21:56 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2015, 17:50
Posty: 387
Święte słowa o tym samozapłonie. U mnie magik, który robił w domu podłogę, wszystkie szmaty wrzucił do jakiejś walającej się puszki i to zostawił, całe szczęście na płytkach. Rano powitał mnie w domu swąd spalenizny, wszystko w puszcze się pięknie spaliło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Używałem kilka razy olejo woski osmo na schody zawsze olejowałem na gotowo przed montażem.Schody na beton zpasowane na surowo później olejowanie i montaż,olejo wosk nakładałem pędzlem po pierwszej warstwie szlif białym padem parkieciarskim,Są również olejowoski z osmo do natrysku w przyszłym tygodniu będę robił próby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:11
Posty: 352
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wlkp.
Zawód: stolarz, mgr inż. AiR, technik elektronik
Specjalizacja: Schody, drzwi, drobne ciesielstwo, ogólnie lite i obłogowane
U znajomych gość robił taras olejem, ponoć stolarz do porządku, zawsze po sobie sprzątał, tylko w beczkę wrzucał i trociny i wiórki i ścierki od oleju. Cała chata się spaliła, została tylko jedna łazienka, dobrze że dom ubezpieczony był....
Tyle o oleju i samozapłonie...

_________________
Spokój duszy, ciała chłód
Ciepło świecy, wiatru śpiew
Nic nie zburzy moich snów
Gdy pod ziemią będę spał.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2016, 23:35 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Przy schodach samonośnych olej nakładam na gotowo w warsztacie u klienta delikatna kosmetyka. Przy schodach betonowych robię na surowych i nakładam na koniec olej. Dlaczego tak. Bo trepy kleje na pianę i wolę aby się trzymały mocno. Robiłem próbę i do betonu trzymał więc może i można na gotowo ale nie wiem jak po czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2016, 20:01 
Offline

Rejestracja: 28 paź 2015, 19:17
Posty: 117
rafał pisze:
Są również olejowoski z osmo do natrysku

są i sprawdza się to bardzo dobrze, z tym że ze względów pożarowych pary z natrysku oleju i lakierów nie powinny trafiać do tej samej instalacji odciągowej. A co do szmat po oleju to lepiej ich nawet nie zostawiać na przerwę na śniadanie w pobliżu czegoś łatwopalnego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2016, 20:40 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Co do szmat i różnego rodzaju pędzli, gąbek itp. do olejowania powinno się stosować dedykowane. Szczerze powiem nie interesowałem się tym do czasu jak mi sterta różnych szmat, szmatek itp zaczęła dymić na szczęście na zewnątrz. Teraz doliczam klientowi szmatki do olejowania i nie muszę sie stresować że dostanie samozapłonu. Do aplikacji używam gąbek z aplikatorem festo są wygodne i nie kosztują fortuny (2 gąbkami robią spokojnie komplet schodów lub 100 m2 tarsu, koszt 28zł brutto).Szmatki też festool koszt opakowania 128.00 brutto starcza na długo w sensie ilościowym i te czarodziejskie szmatki cena troszkę z du..y nie dostają samozapłonu. Dobre też są do wycierania powierzchni lakierowanych w fazie miedzy warstwy nie zostawiają kudełków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2016, 22:06 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
ja do olejowania używam wałków , ewentualnie ostatnia warstwa szmatą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2018, 19:04 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Może ktos coś podpowie/pomoże. Mam problem z olejowaniem stopni. Olej saicos grunt (maks biały, nie pamiętam symbolu) i na to twardy wosk. Zrobiłem cały komplet i wszystko elegancko poza podestem na, którym okazało się, że są ślady po szerokotaśmowej (na surowym nie było widać :mad: ) Podest poszedł na szlifierkę i do ponownego olejowania. Grunt nałożony pędzlem i wytarty polerką z padem, a na koniec szmatką. 3 dni leżenia i nałożyłem wosk no i tutaj problem, bo wosk zaczął rozpuszczać grunt robiąc tworząc smugi i plamy. Drewno szlifowane rotexem, papier 150.
Cały komplet jak robiłem leżał prawie tydzień czasu po gruncie, na to twardy wosk i wszystko super, a podest robiony taką samą metodą poza skróceniem czasu i lipa :shock:

Nie ogarniam tematu, może ktoś coś?

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2020, 11:42 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 302
Można położyć lakier w głębokim macie i wygląda jak olejowosk więc po co kombinować z olejami. Jak dla mnie te wszystkie oleje to jest po prostu kiepskie zabezpieczenie i wcale nie takie eco jak to gadają,a przez konieczność okresowej konserwacji są u mnie wykluczone. Jak na moje tylko lakier i broń Boże wodny.
Chemiczny zawsze będzie bardziej wytrzymały od wodnego nie ma bata. Kiedy te super lakiery wodne wchodziły na rynek ładnych parę lat temu wszyscy zachwalali jakie to jest super, eco i wgle, nie śmierdzi itp.
Mam znajomych którzy dali się wtedy namówić i wszystko szło pięknie aż klienci nie zaczęli dzwonić że schody wycierają się od normalnego użytkowania po niedługim okresie użytkowania i niestety musieli poprawiać. Ja na szczęście zostałem przy swoim i wolałem (nadal wolę) trochę przemęczyć w masce i smrodzie ale mam spokój, a Ci co wtedy dali się namówić, szybko nauczyli się znów zakładać maski.
Od tamtego czasu trochę minęło i wiadomo że trochę się poprawiło w tej kwestii jednak ja wolę pozostać przy sprawdzonych rozwiązaniach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2020, 17:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Pamiętam te czasy. Robiliśmy wtedy sporo podłóg i używaliśmy Bony, Hartz Lacka i Bondex'a. Bona - jak Cię mogę. Hartz Lack - dostawaliśmy sporo profitów przy ich zakupie i to była główna jego zaleta. Bondex - jak zobaczyłem schody i podłogi dębowe po 6 miesiącach od położenia to złapałem się za głowę. Wszystko żółte, jakieś takie zasyfione. Inna sprawa że klienci byli kompletnymi brudasami. Wszystko się tam lepiło...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2020, 17:55 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
To czy lakier czy olej dobre pytanie. Klient jak nie będzie dbał to magiczny nawet lakier nie wytrzyma. Sporo schodów zrobiłem olejowanych i pierwsza konserwację wykonywałem po około 2,5 , 3 lata. Nie widziałem plam czy innych tworów. Kilka godzin pracy i znowu jak nowe czego nie zrobisz przy lakierze. Wiadoma sprawa że lakier jest bez obsługowy przez dłuższy czas ale po 5 latach są widoczne przetarcia na noskach miejscami.
Nie ma złotego środka. Ważne aby klient był świadomy co wybiera.
Ja polecam do schodów nie barwionych olej a jak ma być koloryzacja to lakier. W praktyce wychodzi tak że stosuję 50/50 lakier a olej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group