TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 paź 2023, 10:52 
Offline

Rejestracja: 28 wrz 2023, 23:51
Posty: 6
Witam szanowne grono fachowców.
Z uwagi na ograniczony budżet podjąłem się u siebie zabudowy małej kuchni w bloku. Wymiary kuchni to niespełna 220cm x 220cm i każdy centymetr powierzchni się liczy. Proszę o podpowiedź jaka minimalna szerokość blendy szafki narożnej stojącej jest akceptowalna aby wizualnie wyglądało to przyzwoicie i nie sprawiało trudności w funkcjonowaniu.
W załączeniu rysunek szafki narożnej w której szerokość blendy ustawiłem na 45mm i czy można mniej jeśli obok szafki narożnej, po jej lewej stronie będzie szafka z piekarnikiem (jak na załączonym rysunku)? Fronty szafek będą z uchwytami frezowanymi.
Po lewej stronie szafki z piekarnikiem będzie zmywarka 45cm w zabudowie i po jej lewej stronie znowu szafka narożna i ten sam problem z minimalną szerokością blendy narożnej.
Głębokość szafek stojących ze sprzętem AGD 60cm, a szafek po lewej i prawej stronie 50-55cm, gdyż tylko na tyle miejsce pozwoli.
Proszę o porady jak to zaplanować aby blendy narożne były jak najmniejsze, a najlepiej aby ich nie było wcale.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 11:06 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Dział powitań jest gdzie indziej, a płyta gazowa powinna znajdować się odległości minimum 1mb od okna.
Limit gratisowych porad się wyczerpał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 12:07 
Offline

Rejestracja: 28 wrz 2023, 23:51
Posty: 6
OlBa pisze:
Dział powitań jest gdzie indziej

Przepraszam za faux pas z powitaniem.
OlBa pisze:
płyta gazowa powinna znajdować się odległości minimum 1mb od okna.

Dziękuję za radę i poprawiłem plan aby było tak jak powinno.
OlBa pisze:
Limit gratisowych porad się wyczerpał.

Cieszy mnie, że limit gratisowych porad poza tematem wyczerpałeś i proszę o wycenę porady w temacie.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 12:57 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Nie wiem jakimi narzędziami i doświadczeniem dysponujesz, ale masz problemy z zaplanowaniem i wymiarami w prostym projekcie. Chodzi nie tylko o głębokości szafek, wymiary czegoś co nazywasz blendą, a nią nie jest, ale też umiejscowienie piekarnika i zmywarki. Po pierwszej poradzie zamurowałeś okno. Boję się co będzie dalej.
Druga porada: poszukaj fachowca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 14:07 
Offline

Rejestracja: 28 wrz 2023, 23:51
Posty: 6
OlBa pisze:
Nie wiem jakimi narzędziami i doświadczeniem dysponujesz, ale masz problemy z zaplanowaniem i wymiarami w prostym projekcie.

Tak OlBa, mam problemy z prostym projektem, bowiem nie mam doświadczenia i nigdy nic takiego nie robiłem. Narzędziami dysponuje amatorskimi i jest to pilarka, ukośnica, zagłębiarka, wyrzynarka i wszystko co przydaje się w domu przy remontach. Nie jest to sprzęt precyzyjny i nie mam wprawy. Formatki zamierzam rozpisać i zlecić w hurtowni do wycięcia.
Gdyby kuchnia była większa to dopasowałbym coś z korpusów jakie są w sprzedaży lecz zdany jestem na taką jaką mam i samemu muszę szafki dopasować, złożyć. Korpusy szafek wiszących zakupiłem w Ikea i są to 60cm, 60cm, 60cm, 40cm i to wszystko co mogłem tam kupić do mojej kuchni. Dolne korpusy z Ikea są za wysokie abym zmieścił je pod oknem, zatem resztę muszę samemu zaplanować, zamówić i poskładać. Poza tym są za głębokie jak na tak małą kuchnię.
Okna nie zamurowałem lecz usunąłem z planu aby skupić się na tym nad czym utknąłem, a jako że nie mam doświadczenia to pole manewru widzę tu niewielkie, i ograniczają też wymiary pomieszczenia kuchni. W innym ciągu szafek nie jestem w stanie zmieścić na głębokość ani piekarnika, płyty gazowej, ani zmywarki i jedynie przy ścianie na przeciw wejścia i z oknem. Niestety tak to wygląda.
OlBa pisze:
wymiary czegoś co nazywasz blendą, a nią nie jest

Oczywiście masz OlBa rację. Nie wiem jak fachowo nazwać tą poprzeczkę do której mocuje się blendy. W istocie chodzi mi o szerokość nie tej poprzeczki lecz maskującej blendy lub jak to inaczej rozwiązać?
OlBa pisze:
Druga porada: poszukaj fachowca.

Byłem u fachowca i meble z planu wycenił mi na 7 tyś zł (bez blatów), a na taki wydatek mnie nie stać. Muszę to ogarnąć samemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 15:12 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1757
Minimalny wymiar blendy wynosi 0 mm

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 15:34 
Offline

Rejestracja: 28 wrz 2023, 23:51
Posty: 6
BWS pisze:
Minimalny wymiar blendy wynosi 0 mm

Dziękuję za konkretną odpowiedź ale czy przy jej braku można ustawić front piekarnika/zmywarki z 2-3mm przerwą od frontu szafki bocznej aby nie stanowiło to problemów podczas użytkowania?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 18:11 
Offline

Rejestracja: 29 lut 2020, 18:35
Posty: 62
Porób zdjęcia pomieszczenia, zwymiaruj a ja ci to narysuję jak trzeba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2023, 21:03 
Offline

Rejestracja: 28 wrz 2023, 23:51
Posty: 6
Pogodameble byłoby fajnie gdybyś zerknął co z tym zrobić, a na zdjęcia trzeba kilka dni zaczekać. To jest kuchnia w bloku z końca lat 60'tych ubiegłego wieku, więc jest co poprawiać. Wymiary pod sufitem inne od tych nad podłogą. Jeszcze zrywanie starych płytek mnie czeka i położenie nowych z wyrównaniem poziomu do przedpokoju.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2023, 14:09 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Ja robię 30mm, bo tyle wystaje blat przed fronty i dobrze jak jest równo np 30x30, wtedy estetycznie wygląda. Daje to wtedy również miejsce na otwarcie frontu narożnej szafki, bo w piekarniku występuje uchwyt.
Jak dasz na 0 front piekarnika wejdzie ci pod blat z prawej strony, można zrobić ale po co? Paczkę zapałek więcej zmieścisz... korpus 550 przy blacie 600 i starym budownictwie? powodzenia

Miałem kiedyś taką zboczoną klientkę, każdy mm ważny, do szafki 255 zamontowałem cargo 20 co się nasłuchałem i naszukałem takiego 25 to moje, nie dała mi spać po nocach 5cm było wielką tragedią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2023, 14:45 
Offline

Rejestracja: 28 wrz 2023, 23:51
Posty: 6
Gazowany dziękuję za cenną uwagę i masz rację w tym, że jeśli dam blendę na 0 to front piekarnika zachodził mi będzie pod blat przy otwieraniu, a i drzwiczek szafki narożnej nie otworze pod kątem 90°, bowiem w kolizję wejdą z uchwytem drzwiczek piekarnika. Wychodzi na to, że jakby nie patrzeć to nie uniknę tych blend narożnych :( Estetyczniej będzie jeśli będą takie same.
Gazowany pisze:
korpus 550 przy blacie 600 i starym budownictwie?

Jakim starym!? Mam kilka lat więcej... ;)
Gazowany pisze:
Miałem kiedyś taką zboczoną klientkę, każdy mm ważny...nie dała mi spać po nocach 5cm było wielką tragedią

Zapewne nie była to moja żona, a mam tak samo ;) po nocach nie śpię i dlatego tutaj jestem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group