TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 09:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 lut 2022, 01:00 
Offline

Rejestracja: 16 lut 2022, 23:31
Posty: 5
Witam wszystkich
Jestem nowym użytkownikiem forum z pomysłami trochę niestandardowymi i szukam informacji dotyczących możliwości ich rozwiązania.

Ze względu na nietypowy kształt kuchni chciałbym zrobić szafkę narożną z szufladami (coś jak SPACE CORNER Bluma).
Chodzi mi jednak o szufladę niesymetryczną jak poniżej

Obrazek

Fronty są różnej długości, boki pod prowadnice są takiej samej długości i równoległe do siebie.
Fronty stałe (bez uchyłu przy otwieraniu).

Czy da się tak zrobić?
Czy szuflada będzie się normalnie otwierała (oczywiście wyciągana w "osi" prowadnic)?

_________________
hobbysta-amator


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2022, 07:12 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1025
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
Wszystko się da. Musisz dobrać tylko prowadnice : 1 dłuższą , 1 krótszą ( czyli 2 komplety ) no i dobrze policzyć gdzie i jak nawiercić przesunięcia otworów pod owe prowadnice. Podpowiem - równiutko wysuwu to nie zagrasz , ale jest to wykonalne. Dużo zabawy i efekt 3+, ale można.

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2022, 08:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:57
Posty: 953
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Budowniczy mostów
Specjalizacja: Wkładanie kija w mrowisko.
Na szybko w paincie
te uchylny front jest po to, żeby nie było kolizji, jak chcesz frony stałe, to będziesz je musiał zaciąć do wewnątrz.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lut 2022, 20:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Napiszę to tak. Tu jest film jak to z prowadnicami jest. Według rysunku jaki dałeś boki są można powiedzieć jednakowej długości (ponad 80 cm). Więc prowadnice mogą być tej samej długości. I szuflada powinna działać dobrze. Ale trzeba je będzie ściąć tak jak to napisał powyżej zeus.
Jeśli jest kiepska jakość filmów to można ją polepszyć klikając na 'tryb'.

Tu film jak boki szuflady będą jednakowej długości:
https://drive.google.com/file/d/1qXZnwsKHO1aWR6NgxwTAVbQHrLLuUIQF/view?usp=sharing

A tu masz film kiedy boki szafki albo tylko samej szuflady nie są jednakowe:
https://drive.google.com/file/d/1AezWt2mQpKvMG1efKJ9XUbwPhol63FXe/view?usp=sharing


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2022, 06:36 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1025
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
Omen - jesteś wielki!

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2022, 21:32 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Omen widziałem już Twój patent na otwory pod umywalki w PRO100, ale ten ze SCPACE CORNER BLUM mnie urzekł. Mam własną bibliotekę wysuwanych szuflad, ale o rogowych nawet nie marzyłem. Może to jakoś rozwiniesz, bo teraz widzę światełko w tunelu :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2022, 19:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Jak rozwiniesz? Te filmiki 'omawiają' trzy rodzaje.

Pierwszy to oba boki szuflady jednakowe.

Drugi to jak zrobisz dwie różnej długości prowadnice z dwoma różnymi bokami w szafce (te różne boki w szafce to musisz już sobie wyobrazić). I to jest na początku drugiego filmu.

Na końcu drugiego filmu jest pokazane (przez krótki moment, bo to sama końcówka filmu) co będzie jak boki szuflad są różne ale prowadnice jednakowe. Dlaczego takie rozwiązanie, boki szuflad różnej długości a prowadnice jednakowe? Przecież takie szafki z szufladami robi się tak jak ma się miejsce. Ale może ktoś chcieć do takiej wersji szafki wsadzić kilka gniazdek w wersji pionowej wpuszczane w blat?

Powiem Ci OlBa, że ja tak jak i m.premium w pierwszym momencie myślałem, że muszą być różne prowadnice. Ale w czym mogę sprawdzić jak coś działa jak nie w PRO100? Pierwsza wersja to było zrobione tak jak i zlewy w blacie. Ale nie chciało się 'prosto' wysuwać. Dlatego musiałem szablon (podkład) obrócić o 45­°. I dopiero na jego podstawie zrobić formatkę w 'Edytorze kształtów' która imitowała samą szufladę. Sama szafka była zrobiona jeszcze na 'podkładzie' nieobróconym.

Ale jak byś chciał taką szafkę do swojej 'Biblioteki' to mam złą wiadomość. Ja jak ognia unikam robienia takich narożnych szafek, bo one mają jeden podstawowy 'błąd'. Mają kąt prosty. A Space Cornera w swojej kadencji robiłem tylko jeden jedyny raz, i to mi nie chciał wyjść tak jak wychodzi na filmach z Bluma.

A tak swoją drogą to jaki masz z nimi problem, że ich nie masz w 'swojej' bibliotece jeśli chcesz lub je robisz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2022, 20:11 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Omen chodziło mi o Twój pomysł z wysuwem skośnym w pro100. Model do pro100 musiałby być cały zrobiony w edytorze kształtów, łącznie ze ściętymi frontami żeby się wysuwał (w programie nie zrobi się uchylanych frontów). Jak mnie najdzie wolny czas to se zrobię :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Waldemar i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group