TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 00:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 gru 2020, 16:20 
Offline

Rejestracja: 12 maja 2020, 09:39
Posty: 48
Witam
Trafiła mi się wymiana frontów u klientki. Pani zażyczyła sobie aby fronty wielkościowo zostały takie same. Ale za to w dwóch szafkach jej dorobić ukryte szuflady. Czyli.... Do dolnej szuflady wysokiej zamontować front na całą szafkę. A za nim mają być 2 szuflady zwykłe.
Tak jak na zdjęciu poniżej.
Wykonywałem kiedyś szafkę z frontem sporo wyższym od szuflady. Ale nie aż tyle. Boje się że front po paru dniach odegnie się i będzie odstawiał. Dodam że fronty mają być z płyty. Dolna szuflada rejs comfort box z relingami, górne szuflady w całości z płyty
Robił już ktoś taki front?
Czy może zaproponować jej 2 szuflady ? 1wysoka z frontem, a za nią druga ?
Dodam że zrobienie aby każdy szuflada miała swój front odpada.
Z góry dzięki za rady.!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 gru 2020, 16:52 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
REJS ma za słabe mocowanie frontu (z tego co wiem tylko na wkręty) i po jakimś czasie się powyrywają. Ciągnięcie za uchwyt będzie za każdym tworzyło dźwignię na te wkręty. To przez to, że wszystkie szuflady z hamulcem (typu box) na początku wysuwania mają niewielki opór do pokonania. Reling dużo daje w tym wypadku, ale ciężar wysokiego frontu i tak zrobi swoje na wkręty.

Jak dasz na dole wysoką BLUM ANTARO lub LEGRABOX (ma mniejszy opór od ANTARO) będziesz miał możliwość zastosowania do tego odpowiednego mocowania frontu fi=10mm (expando, inserta). Ja bym dał jeszcze obowiązkowo 2-3 stabilizatory frontu (Z96.10E1).

Kilka razy widziałem takie rozwiązanie w starych meblach przy wykorzystaniu BLUM METABOX (bez hamulca). Jak pytałem się o trwałość, to użytkownicy bardzo chwalili informując, że co jakiś czas trzeba to naprawiać. Ta naprawa polegała na coraz większych wkrętach, czasem w połączeniu z klejami typu superglue, mamut.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 gru 2020, 20:52 
Offline

Rejestracja: 12 maja 2020, 09:39
Posty: 48
Szafka do przerobienia ma 400mm. Zaryzykuje z legraboxem. Może się uda. Dam uchwyty ciut niżej to też przełoży się na mniejszą dźwignie
.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 gru 2020, 21:02 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Na Legrabox będzie śmigać bez przerabiania i opuszczania uchwytów. Tylko najlepiej ten najwyższy "F" z mocowaniami expando + stabilizacja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group