TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 15:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 wrz 2020, 14:05 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2017, 18:57
Posty: 22
Witam, czy robił ktoś z was zabudowę, a raczej półzabudowę lodówki wolnostojącej. Klientka chce bym zrobił fronty do lodówki wolnostojącej, stojącej we wnęce. Myślę nad zrobieniu jednego boku z zawiasami i suwane okucia przykręcić między frontami. Robił tak ktoś, da rade w ogóle?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2020, 19:54 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Wszystko można zabudować, ale jak się lodówka popsuje to może okazać się, że będziesz winny złej wentylacji. Ja bym odpuścił, bo już widzę problemy:
1. Musisz przewidzieć większą szerokość niż lodówka, bo lodówki wolnostojące potrzebują więcej miejsca na otwierający się front. Standardowo przy ścianie zostawiam 5cm.
2. Potrzebujesz też dużo miejsca bo lodówki wolnostojące często są głębsze niż blat i potrzebują z tyłu trochę miejsca na wentylację. Żeby schować taką lodówkę za frontem może być potrzebna duża głębokość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 09:03 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2017, 18:57
Posty: 22
Dzięki za odpowiedz. Z wentylacją nie ma problemu bo góra lodówki będzie niezabudowana, a jak będą chcieli to kratkę dam przy suficie. Z tym miejscem 5cm to się zastanawiam czy aż tyle bo jak otworzyłem tą lodówkę to front lodówki licował się z bokiem i jak dam 5cm to może za bardzo front odstawać. Myślałem nad 3 cm. Można dokupić te suwane prowadnice plastikowe do mocowania frontu osobno? Bo tak to jest w zestawie z lodówką do zabudowy... I zawiasy bez sprężyny podejdą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 10:24 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1025
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
szykujesz na siebie miecz Demoklesa.

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 11:50 
Offline

Rejestracja: 10 wrz 2015, 00:29
Posty: 78
Kupisz bez problemu, tylko poco?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 16:34 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2017, 18:57
Posty: 22
gemar, żeby zamocować fronty... obiecałem że coś wymyśle

, a i gdzie w necie to można kupić i jak się nazywa to ustrojstwo?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 19:20 
Offline

Rejestracja: 23 lut 2020, 07:14
Posty: 34
A jak wygląda sprawa z lodówka Samsung kitchen fit niby jest do obudowania, robił ktoś z Was taki projekt?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2020, 20:46 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
sertoja pisze:
jak się nazywa to ustrojstwo?


Jedziesz po bandzie...

każdy "zestaw montażowy chłodziarko-zamrażarki do zabudowy" powinien zawierać "prowadnicę i szynę ślizgową do drzwi lodówki". Te ustrojstwa "prowadnice" powinny być wyprofilowane pod drzwiczki konkretnego modelu lodówki. Kiedyś próbowałem awaryjnie założyć "prowadnice" od samsunga do electroluxa i się nie udało (obydwa modele do zabudowy). Nie pozwolił na to kształt i różna grubość drzwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 18:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Nie pakuj się w to. Napytasz sobie biedy, nikt ci nie podziękuje za to, że się głowiłeś przez tydzień jak to zrobić, a jedynie co powie to tyle, że zrobiłeś to nie tak jak oczekiwali. Bez sensu, wolnostojącą lodówkę montować jak lodówkę do zabudowy :shock: Zdecydowane nie. Raz lat temu kilka się dałem wkręcić w montaż pralki wolnostojącej pod blat w kuchni. Tak samo jak ty obiecałem, że pomyślę i najadłem się wstydu. Chcą zabudowane, niech se kupią sprzęt do zabudowy, koniec kropka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 20:29 
Offline

Rejestracja: 23 lut 2020, 07:14
Posty: 34
Solmyr odpisujesz na moje pytanie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 21:54 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
fest pisze:
A jak wygląda sprawa z lodówka Samsung kitchen fit niby jest do obudowania, robił ktoś z Was taki projekt?


W przeciwieństwie do innych wolnostojących lodówek, można ją obudować na ciasno, ale tylko góra i boki. Trzeba też zapewnić wentylację z tyłu (dystans od ściany) i wylot nagrzanego powietrza (kratka) - to zwykła lodówka do zabudowy, tylko z ładniejszą karoserią...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2020, 22:15 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
solmyr pisze:
Raz lat temu kilka się dałem wkręcić w montaż pralki wolnostojącej pod blat w kuchni.


Kilkanaście pralek tak przerobiłem, ale najciekawsze jest to, że obowiązuje chyba jeszcze jakiś przepis, który zabrania montażu pralki w kuchni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2020, 10:42 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2017, 18:57
Posty: 22
No i jednak będzie lodówka w zabudowie amica bk3055. Gdzie do tego znaleźć wymiary frontów? Zawiasy muszę dokupić do zabudowy czy są w komplecie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 paź 2020, 13:01 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
Wszystko znajdziesz na stronie producenta (strona 19 instrukcji montażu). Dokup 5 zawiasów lodówkowych np. BLUM MODUL.
Ktoś używa innych zawiasów? Zawiesiłem się na tych MODUL i przyznam, że nawet nie znam konkurencji, może są w czymś lepsze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 07:54 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
a dlaczego akurat modul, jesli problem z szerokoscia to robisz korpus 1 cm szerszy i wchodzi normalny zawias, ja używam clip top prowadnik z regulacją mimośrodową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 09:00 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
myszekmiki - jeśli masz problem z szerokością to jeszcze poszerzasz korpus ? Nie rozumiem. Moja projektantka na to nie pozwala.

Jak założysz Modul lodówkowy (91K9550) to nie musisz zmieniać szerokości korpusu i masz dostęp do regulacji przy zamontowanej lodówce. Mimo to seria Modul to zawsze niższa półka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2020, 13:21 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
chodzi mi o szerokość lodówki, przy 564mm ze zwykłym zawiasem jest ciasno. Nie używam modul, od jakiegoś czasu tez zwykłych prowadników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 paź 2020, 08:21 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2017, 18:57
Posty: 22
A tą wolną przestrzeń nad lodówką to muszę ją robić - to co pisze min A - czy mogę sobie darować i zrobić szafkę nad lodówką?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2020, 18:52 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 23:11
Posty: 86
Lokalizacja: polska
Zawód: STOLARZ
Witam. Czy ktoś z was montował drzwi w lodówce Beko do zabudowy ?
Czy w tych lodówkach przykręca się front do drzwi lodówki czy jakoś niezależnie do korpusu i
są jakieś prowadnice ?

Czy można scalić posty ?
Już wszystko rozumiem chyba hehe . Muszę kupić zawiasy blum moduł albo
Dać zwykłe . Tylko jeśli przy zwykłych jak piszecie poszerze korpus to mi nie starczy uszczelki .
Druga sprawa to w instrukcji jest napisane, że lodówka ma stać 42mm od
krawędzi boku. Żaden zawias się nie nada, czy po prostu olać uszczelkę ?
Tylko pytanie czy drzwi będą współgrać z lodówkowymi
Dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2020, 21:12 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 560
1. blum modul to nie to samo co blum modul lodówkowy 91K9550
2. przy blum modul 91K9550 masz łatwiejszy dostęp do regulacji i nie musisz poszerzać korpusu
3. przy blum clip top musisz poszerzyć korpus i jest trudniejszy dostęp do regulacji przy włożonej lodówce, uszczelka może mieć luz - za to jest łatwiejsza regulacja bez lodówki i możliwość stosowania prowadników prostych
4. lodówka ma stać 42mm wsunięta do szafki, nie licząc drzwi lodówki, które mają być zlicowane z korpusem mebla (nie mylić z frontem meblowym)
5. front meblowy może być zamocowany niezależnie na zawiasach meblowych do korpusu lub bezpośrednio do drzwi lodówki i wtedy zawiasy meblowe są zbędne (ale to zależy od modelu)
6. reszta jest w instrukcji danego modelu (papierowej lub na stronie producenta)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group