TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 09:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 wrz 2019, 19:45 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
Witajcie bracia i siostry, potrzebuje porady jak poprowadzić drzwi dołem , a drzwi wiszą na wózkach w systemie unifuture laguny.
zabudowuje aneks kuchenny obok szafy i dałem szynę unifuture też przed tą szafę. dwoje drzwi zasłaniające będą się przesuwać na bok i przesłaniać szafę ubraniową i umożliwiać korzystanie z aneksu.
jest problem bo podłoga wykonana z płytek, gdyż jest pochylona 1 cm na metr i te dzyndzle dedykowane nie łapią drzwi, probowałem podkładać coś ale to kiesko wygląda i przeszkadza w korzystaniu z aneksu. powyginałem z nierdzewki takie prowadnice w których poruszają się drzwi, ale zleceniodawca nie godzi sie na coś takiego bo taka prowadnica jest akurat na środku tego aneksu kuchennego. myślałem wyciąć dwa rowki w podłodze i do drzwi przykręcić płaskownik który by wchodził do tej szczeliny i utrzymywał drzwi w swoim torze
myślałem też aby dać dołem prowadnicę na podłodze i ukucie które by sprężynowało z kółeczkiem wchodzącym do rowka i utrzymującym drzwi która to sprężyna rozprężała by to kółko w miarę obniżenia sie podłogi.
nie wiem czy wózek spring 88101 do toru rama by spełniło moją potrzebę. nie miałęm jeszcze tego systemu.
myślałem czy by może spasowało okucie od fast S Rama okucie górne ze sprężyną, tylko w moim przypadku zamontowane na dole, bo drzwi wiszą już na wózkach od unifuture
https://laguna.pl/produkty/fast-s/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 wrz 2019, 11:34 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Trzeba jeszcze raz położyć płytki, a tak serio:
- jakbyś ustawił do poziomu podłogi i dał jakieś ustrojstwa żeby drzwi same nie jeździły (winna przecież niewypoziomowana podłoga)
- nie znam systemu, ale jakby front był w ramiakach alu, to niektóre dolne prowadniki są wyższe (takie z kółeczkami) http://lignum24.pl/prowadnik-dolny-suspend-10-p-250.html
- może podkładka/podkładki pod dolny prowadnik http://meblowe.pl/pl/podkladka-pod-prowadnik-do-zabud-243-w-po-skosie-8801.html
- ewentualnie samodzielnie zrobiony prowadnik - tuleja metalowa o potrzebnej średnicy przykręcona do podłogi odpowiednim kołkiem i dłuższym wkrętem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 07:15 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
a jak myślisz czy takie okucie górne ze sprężyną spełniło by to zadanie
https://laguna.pl/produkty/fast-s/okucie-gorne-ze-sprezynka-fast-s-ram-nr-4423/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 08:21 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Myślałem, że ma być bezprogowo - takie okucie powoduje, że musisz dać dolny tor, który trzeba wpuścić w płytki, bo inaczej będzie zahaczany kapciami (wejście do pomieszczenia). Potem to siedlisko kurzu, piasku i sierści - nie wiem co na to zleceniodawca, być może będą częste reklamacje. Nie znam zakresu pracy (góra-dół) tego okucia, więc musisz ocenić czy wystarczy (1cm/1mb) bo praca w granicznych wartościach może też być nie do przyjęcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 wrz 2019, 22:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Andriu a co powiesz na to Albo prawie to samo tylko trochę inny sposób z tej strony


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2019, 06:19 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
jestem po wstępnych rozmowach i chyba będzie robiona nowa podłoga, mam nadzieję że to wyprostują i wówczas zastosuje to okucie górne . stwierdzili, że dolna szyna wpuszczona w płytki nie będzie stanowić problemu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2019, 14:29 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Musisz ocenić jak będą wyglądały te "Fasty" od strony aneksu i czy właściciele nie będą znowu się czepiać w kwestiach wizualnych (w szafach są niewidoczne).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group