TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 cze 2017, 18:02 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Tylko dziwne jest ze Kpnemo pokazal obrazek z idealnym projektem a jak ja robie na fullhd i wysokim ustawieniu to szum jest. Moze tam maja mocniejszego kraya ktory nadaje sie tylko do superomputerow ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2017, 18:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Albo lepiej mają ustawione we "Właściwościach" materiału. I dlatego tak wygląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2017, 18:10 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
No jest to mozliwe, bo pamietam jak jeden suwak robil zamglone lustro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2017, 18:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Który to suwak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 cze 2017, 20:26 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Nie pamiętasz jak pisałeś ze w v6 lustro jest ok a w krayu zamglone pokazując projekt szafy przesuwnej. Pisałem że materiał we właściwościach trzeba suwak na 0 ustawić ten od światła rozproszonego albo otoczenia (teraz nie pamietam).

Tutaj jest - viewtopic.php?f=55&t=1187&p=35286&hilit=lustro+kray#p35286


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2018, 11:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
Witam

Pracujac z programem nachodza mnie roznego rodzaju przemyslenia / spostrzezenia co mogloby sie pojawic w nowej aktualizacji / wersji programu by nam wszystkim ulatwic i umilic prace. Oto kilka z nich. Mam nadzieje ze dolaczycie sie do watku i pojawia sie rowniesz Wasze zyczenia :P

- Praca na warstwach
- Mozliwość opisu rysunku
- Rysunek składowy - Perspektywa + rzuty na jednym arkuszu (cos a'la Interface 3dmax'a)
- Przesuwanie wymiarów razem z obiektem
- Możliwość ustawienia wymiarów nad / pod linią wymiarowa (czasami wymiary sie nakładają)
- Ikony wyrównania oznaczane osiami (kolorami) wiadomo jak elementy beda sie dopasowywac
- Rysunki 2D - Kład ściany/Plan - W opcji "Szkic" Dodanie wypełnienia obiektu np. kreskami, ziarnem itp. - Oznakowanie ścian
- Wprowadzanie wymiarów z ręki
- Grupowanie oświetlenia w zakładce oświetlenie (Wspólna edycja)
- Możliwość dodawania własnych grafik do towrzenia mapowania środowiska
- Wprowadzenie dziesiętych części w wymiarowaniu
- Zmiana wymiarowania mm->cm->cal itp (jak w wersji imperial)
- Skalowanie formatki z zachowaniem proporcji (tak jak w oknie z ustaleniem podkładu)
- Zmiana wymiaru / właściwości tekstury z poziomu projektu - nie biblioteki
- Końcowe wymiary nieczytelne jak np 10mm wyswietlane z boku lini wymiarowej a nie nad nią.
- Brak możliwości powrotu do koloru czarnego - Wymiarowanie - Bug do poprawy
- Rzut od spodu sceny
- Ukrywanie elementów / rzuty ścian za pomocą scroll'a + "klawisz"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2018, 13:06 
Offline

Rejestracja: 20 wrz 2017, 08:03
Posty: 15
-podstawa podstaw czyli kreator pomieszczenia
-kolejna podstawa od której powinno się zacząć pisanie programu do mebli czyli kreator mebla w którym dodajemy, łączymy i dzielimy fronty, dodajemy szuflady i oczywiście uchwyty, które niezależnie od zmiany wymiarów frontu są zawsze w tych samych odległościach od brzegów
-przy każdym ukrytym elemencie powinna być dodatkowa ikona w strukturze pozwalająca taki element pokazać lub ukryć przy włączonych konturach. Nie zawsze wszystkie kontury powinny być widoczne na projekcie
-kolejna rzecz to przy wstawianiu mebla czy czegokolwiek z automatu powinna być opcja unikania kolizji. Kolizja powinna być na życzenie projektanta z klawiszem Shift.
-przybliżanie i oddalanie w perspektywie za pomocą kółka myszki, ale nie do centrum obrazu tylko do kursora myszki
-przesuwanie projektu w perspektywie za pomocą strzałek

Dużo tego dla programistów ale Pro100 ma być najlepsze i zarazem najprostrze
Jak ktoś ma ochotę zobaczyć ciekawy program do projektowania i edycji mebli to niech ściągnie sobie Polyboard 6 w wersji demo ze strony http://www.boole.eu/telechargements_eng.php. Ja tego programu używam już kilka lat i znam go bardzo dobrze. Panowie z Ecru też mogliby ściągnąć pomysły z tego programu tym bardziej że ma tylko 11 MB.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 03:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
1. "Praca na warstwach" - Pewnie gdyby nie szli w stronę programu do robienia wystroju (Kray) to to by nie było potrzebne. Ale tak to może być przydatne dla kogoś kto robi wielopoziomowe projekty. Z tym że w miarę zapotrzebowania częściowo spełnia te założenia "Struktura projektu" w połączeniu z opcją ukryj. Ale to tylko częściowo i więcej jest tu klikania.

2. "Możliwość ..." - Opcja może nie super bardzo ale zdecydowanie bardzo przydatna. Od kiedy mam takie coś w programie do dalmierza to często z niej korzystam.

3. "Rysunek ..." - A nie lepszym tu rozwiązaniem była by opcja kiedy z "Perspektywy" lub innego rzutu wybierasz np. jakąś szafkę i tylko ona jest drukowana. I na tej szafce na wydruku w widoku jak na zakładce "Aksonometria" domyślnie są umieszczane trzy wymiary WxSxG. Pozostałe wymiary tylko wtedy kiedy ktoś je tam doda. A kiedy się nie doda żadnego, to tylko te trzy podstawowe. Ale jak ktoś "Rozstrzeli" taką szafkę to te trzy wymiary powinny być z przed rozstrzelenia, a nie po rozstrzeleniu jak to jest w tej chwili.

4. "Przesuwanie ..." - Ale to nie jest opcja na rozwój programu tylko na naprawę błędu. Bo to jak jest w tej chwili to jest błąd w programie.

5. "Możliwość ustawiania ..." - W żadnym wypadku. Reguły podczas tworzenia rysunku technicznego są takie, że wymiar poziomy jest nad linią, a pionowy z lewej strony linii. Rozwiązaniem dla nachodzących na siebie wymiarów jest tylko ich przeniesienie w inne miejsce. Jak będzie jeden nad, a drugi pod to wyjdzie groch z kapustą.

6. "Ikony wyrównania ..." - Ale tak dokładniej to do czego potrzebujesz tych osi kiedy wiadomo jak to się zachowuje na dzień dzisiejszy? Wszystko dzieje się w stosunku do ostatniego wybranego elementu. To ma tylko sens jak chce się mieć ładniejsze ikony. Wiedza o osiach nie ma tu żadnego zastosowania praktycznego bo one nic nie dają podczas przesuwania/wyrównywania.

7. "Rysunki 2D ..." - Ale to już jest i jest tylko zależne od tego jaki nałożysz kolor. I jaki (na czym) robisz wydruk. Tu zastosowaniem dużo lepszym niż kreski i kropki będzie miało możliwość dodawania okien z opisami z pkt. 2.

8. "Wprowadzanie wymiarów z ręki" - I jak to sobie wyobrażasz? Że ustawisz np. jeden element od drugiego na 1 m, a wpiszesz tam 2 m? Po co? Ustaw od razu na 2 m i po sprawie, a jak się nie mieści na projekcie to znaczy, że i w realu też tam się nie zmieści. I coś zostało pokręcone z wymiarami pomieszczenia.

9. "Grupowanie oświetlenia ..." - To jest nawet niezły pomysł. A dodatkowo dobrze aby te różne grupy i pojedyncze światła można było ustawiać nie tylko suwakami ale też wpisując konkretną liczbę od 0 do 100. Takie małe udogodnienie.

10. "Możliwość dodawania ..." - ? A bardziej szczegółowo? Co to za diabeł "Mapowanie środowiska"? I gdzie to jest w PRO100?

11. "... dziesiątych części w wymiarowaniu" - Tak

12. "... mm->cm->cal ..." - Dwie pierwsze tak, trzecia nie.

13. "Skalowanie ..." - Tu korzystaj z tego, że w okienkach z wymiarami można stosować operacje matematyczne: *, /, + i -

14. " ... właściwości tekstury ..." - Na dzień dzisiejszy najszybszym dostępem do ustawień tekstury jest "Pipeta". Ale jeśli chodzi Ci o to aby jeden kolor w jednym projekcie miał jedne ustawienia, a w drugim projekcie inne to zrób sobie dwa kolory.

15. "Końcowe wymiary ..." - Jak coś jest źle wyświetlane to jest to błąd i jako opcja rozwoju nie wchodzi tu w rachubę. Bo błąd to błąd.

16. "... koloru czarnego ..." - Zgadza się, błąd do naprawy.

17. "Rzut ..." - Spójrz na projekt od dołu i masz rozwiązanie swojego "problemu".

18. "Ukrywanie ..." - ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 05:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
Porobie na czasie printscreny o co mi w pewnych kwestiach chodzi bo moze zbyt ogolnie to opisałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 09:41 
Offline

Rejestracja: 20 wrz 2017, 08:03
Posty: 15
Omen w punkcie 14 to przy 10 projektach 10 tych samych kolorów z różnymi ustawieniami, czy jak? A nie lepiej zrobić to jak w KD Max że ustawiamy konkretną teksturę na konkretnym elemencie lub grupie elementów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 09:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
Artabel pisze:
Omen w punkcie 14 to przy 10 projektach 10 tych samych kolorów z różnymi ustawieniami, czy jak? A nie lepiej zrobić to jak w KD Max że ustawiamy konkretną teksturę na konkretnym elemencie lub grupie elementów.


Ja mialem na mysli zeby np ustawic płytkę 60x60 i ta zmiana mialaby mieć miejsce tylko w konkretnym projekcie a nie jak teraz ustawia sie to w bibliotece i w kazdym projekcie jest to samo. Przy kilku rownoległych projektach jest to uciazliwe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2018, 10:53 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
1. WARSTWY ukrywania/pokazywania. Pisałem o tym do Ecru . Dla kraya, projektantów by się przydała taka opcja by ukrywać (z opcją widoku samych kontur/zarysu) elementy/modele zasobożerne do momentu skończenia projektu i startu renderingu. A dla producenta to np robisz projekt klient zaakceptuje i tworzysz wedlug niego przyłącza elektryczne gazowe itd. a potem można je ukryć na stałe by nie przeskadzaly.

2. OPIS RĘCZNY. Przydał by się bo jak nie ma to każdy projekt przyłączy elektrycznych opisuje na paincie, niby ok ale lepiej szybciej były by gdyby było to w programie. Chyba wystarczyło by ulepszenie "etykiet" np by wyświetlały się tylko konkretne, i by dało się edytować tekst i przeciągać w inne miejsce taką chmurkę z strzałką.

3. EDYTUJ. Nowa funkcja - pisałem już o tym do Ecru. Niby podobnie jak się zaznacza szafkę i ukrywa wszystko pozostałe ale w dużym pomieszczeniu np nie widać szafki w rzucie z boku jeśli jest włączone ukrywanie elementów odsuniętych od ścian. Gdyby była nowa funkcja można by do niej dorobić dodatkowe funkcje polepszające edycję szafki oraz zwymiarowanie automatyczne tak jak pisał Omen ale i dobrze by było zrobić by w nowej funkcji EDYTUJ dało się ekran dzielić na 4-8 widoków z różnych stron.

4. Nie jest to bardzo denerwujące ale szkodliwe i trzeba zrobić.

5. Myślę jak Omen ze lepiej było by liczby nakładające się, same się przesuwały np w zdłuż linii wymiarowej. Nakładnie się wymiarów tworzy się głównie w momencie wymiarowania na jednym ekranie wielu półek i szuflad a to się u mnie zdarza tylko przy szafach i to nie często czyli nie jest źle. Wymiarowanie pomieszczenia i przyłączy kiedy to ma byc wiele lini wymiarowych jest juz git z powodu kolorowych linii wymiarowych + ukrywanie warstw. No i podsunąłem już Ecru by linie wymiarowe automatycznie przybierały dany kolor w zależności od tego jaki konkretny element (funkcja ID) chce się zwymiarować.

6. To było by fajne intuicyjne (5S się to chyba nazywa) i zastosował bym taką intuicyjność do wszystkich funkcji które mają jaką kolwiek styczność z osiami. Np czerwone to z daleka i szybko można by się orientować ze chodzi o przesuwanie elementów lewo/prawo. Itd. No ale jeszcze kwestia przemyślenia tego ze element ma się przesuwać według osi pomieszczenia czy osi szafki czy widoku kamery. Mnie się wydaje ze w widoku perspektywy według pomieszczenia a w rzutach według widoku ekranu. Ewentualnie (ale raczej nie, bo widzę wady) wszystko i zawsze według osi elementów.

7. Tu nie wiem co bym zmienił. Wcześniej ściany pokrywałem materiałem bialym z skośnymi kreskami po to by zarys białych mebli nie gubił się w białych ścianach, ale kilka dni temu wprowadziłem ulepszenie że lewą ściana to kreski skośne zielone z napisem LEWA, ściana tył to bezowe kreski z napisem itd. Ale w poniedziałek dla testów wprowadzę do ścian intuicyjność kolorowych osi (według punktu nr 6). Czyli lewa ściana jasno czerwone kreski z napisem LEWA, a prawa ciemno czerwone kreski z napisem itd.

8. Nie wiem co dokładnie ma na myśli demode ale jak coś w stylu co pisze Omen. To podobnie jak wpisywanie wymiarów w okienku "położenie elementu" ale lepsze że wpisywało by sie położenie elementu względem np ściany lub innego zwymiarowanego obiektu, a nie całego pomieszczenia. Pisałem już do Ecru by zautomatyzowali wymiarowanie np 6 kontaktów do danych krawędzi, danej ściany, jednym kliknięciem. Taka funkcja by się sprawdziła by jednym kliknięciem zwymiarować w szafce/szafie wiele półek i prowadnic szuflad do np dolnej krawędzi boku jednym kliknięciem.

9. Dobra funkcja. Chyba powinni jeszcze z właściwości materiałów usunąć fluoroscencja i przenieść do oświetlenia by było to intuicyjne.

10. Jak dobrze się orientuję to mapowanie środowiska dla kraya jest nie potrzebne bo jest samo w sobie wewnętrznie wbudowane. Dla samego pro100 już tak ale chyba każdy powinien się prędzej skusić na kraya, który polepsza jakość usługi dla klienta.

11. Tak ale na życzenie użytkownika w konkretnych elementach, a ogólnie to bardzo bym chciał by nie było możliwości pojawiania się ułamkowych wymiarów w każdym elemencie każdej szafki, i w położeniu w przestrzeni też. Trzeba by wymyślić jakąś funkcje matematyczną że jak szerokość szafki z dwoma frontami z 800mm rozciągnę na 801 to albo program zapyta co zrobić albo sam rozciągnie tylko jeden front.

14. Jak ma być mniej klikania to była by to ważna rzecz i obiąc takie coś wszędzie gdzie się da, to zamiast 500 kliknięć w trakcie robienia projektu zrobi sie tylko 250 czyli robota szybsza, łatwiejsza, mniej męcząca czyli lepsze zarobki by po v7 bez problemów kupować v8.
Myślę że pipetą lewy przycisk myszy otwiera lokalizacja czyli tak jak jest obecnie a prawy przycisk myszy otwierał by okienko właściwości.

15. Dobra rzecz.

16. Nie wiem jaki tam jest bug ale czarnych lini wymiarowych lepiej by nie było skoro kontury są czarne. + automatyczne wstawianie kolorów wymiarów jakie opisałem w punkcie nr 5.

17. Rzut a perspektywa od dołu to co innego, przyznam że rzadko ale bywało, że tego mi brakowało.

18. Chyba wiem o co Demode chodzi: o funkcje "ukrywania elementów odsuniętych od ścian" w rzutach. Nie wpisując wymiary w opcjach ale za pomocą klawisza + scroll, można tak bardzo szybko w rzucie ściany pokazywać mniej lub więcej elementów. Zajebiście to wymyśliłeś. Ja bym jeszcze dodał że dla każdej ze ścian odległość ukrywania elementów powinna być osobno zapisywana.

Art Abel.
-- Uchwyty polożone według stałych wymiarów nawet po rozciąganiu wymiarów da się zrobić. Potrzebna są do tego elementy ustalające, w necie można ściągnąć też element "null" którego w programie nie widać, nawet kontur. Ale jak ma być coś takiego lepsze to jestem za.
-- ukrywanie kontur niektórych elentów to fajna była by funkcja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2018, 06:50 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
14. Przydała by się jeszcze Pipeta do odszukiwania elementów/szafek bo jak się ma rozbudowaną bibliotekę to by takie coś bardzo pomogło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2018, 06:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
Tez o tym myslałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 10:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
demode w punkcie "3. Rysunek ..." nie o to Ci przypadkiem chodziło?

Obrazek

Sorry za tak mało skomplikowany mebelek ale nie chciało mi się dodawać "dużo" wymiarów ;)
I za tak duży obrazek też sorki ale chciałem aby się zmieścił w najlepszej jakości co byście nie posądzali mnie o jakieś machlojki.

Jedyny feler w widoku jaki zauważyłem to wymiar "5" na rzucie z góry przy nodze. Aby coś było tu widać musiałem ukryć nogę od stołu. Chodzi o to, że wymiar nie mieści się pomiędzy liniami. To mogło by się zmienić na taki wygląd:

Obrazek

Danio, a co do wyszukiwania elementów lub całych mebli za pomocą Pipety. Co to da jak aby użyć Pipety musisz już mieć szafkę w projekcie. I w takim przypadku Pipeta jest zbędna bo dużo szybciej jest powielić/skopiować szafkę. No chyba, że chodzi Ci o to, aby móc ją zlokalizować w "Bibliotece" bo chcesz coś poprawić w oryginalnej jej wersji. To możesz jeśli znasz jej nazwę pod jaką figuruje w bibliotece wpisać to w okno "Znajdź" i Ci znajdzie. To wyszukiwanie w oknie "Znajdź" jest fajnie zrobione. Bo podczas wpisywania jak program nie może zlokalizować tego co wpisujesz ponieważ ostatnia wpisana litera do niczego nie pasuje to Ci ja zaznacza. I podczas wpisywania jest zamieniana na kolejną wstawianą przez Ciebie z klawiatury. Jak się nie patrzysz na ekran tylko na klawiaturę, to różne cyrki mogą wyjść. Tu w zależności od wielkości bazy chwilę na to trzeba zaczekać. W "Znajdź" przeszukujesz nie tylko kolory ale też elementy jakie masz zapisane w katalogach. Jedyne czego nie wyszukuje to projekty. Ale to jak masz ich dużo możesz zrobić po otworzeniu okna "Otwórz". Ja używam do lokalizowania w "Bibliotece" tego co już mam wstawione do projektu wykorzystując opcję "Dodaj do biblioteki" tylko trzeba mieć zaznaczone to coś co się chce znaleźć. I wtedy wyświetla mi się gdzie mam ją zapisać, i wiem gdzie mam tego czegoś szukać.

Artabel
1. Kreator pomieszczenia - Czy ja wiem? Ja za tym nie tęsknię. Być może dlatego, że nie trawię programów do projektowania w rzutach 2D. Może jak bym tego używał to bym się przyzwyczaił i by to mi było potrzebne. Ale na dzień dzisiejszy dużo szybciej zrobię sobie pomieszczenie wstawiając formatki do projektu. Zresztą jak pomieszczenie jest "skomplikowane" to zawsze tak robię robiąc projekt. Pierwsza rzecz to ustawiam ściany. Ale jak pomieszczenie ma cztery kąty proste to nic nie daję. Jedynie ścianę z oknem i drzwiami jak mają znaczenie w projekcie.

2. Kreator mebla - Jeśli chcesz coś takiego to zainteresuj się "Corpusem" lub "Dynalogiem" one Ci bardzo łatwo to rozpiszą. Podstawową funkcją PRO100 ma być wykonanie listy elementów na podstawie zrobionego projektu. Jeśli potrzebujesz wiedzieć jakie szerokości lub wysokości frontów są w szafce przy robieniu projektów PRO100 użyj do tego kalkulatora. Albo zrób sobie arkusz kalkulacyjny, który Ci to będzie liczył po wpisaniu pewnej ilości danych. Tylko, że tu jest pewien myk. Jeśli nie wiesz jakie fronty wyjdą w danej szafce to nie bierz się za robienie projektów bo brakuje ci praktyki. A wszyscy stolarze wiedzą, że komputer, a z całą pewnością papier zniesie wszystko.

3. … dodatkowa ikona w strukturze … - Tak często tego używasz, że musisz ukrywać poszczególne składniki nie ruszając reszty. Użyj do tego wciśniętych klawiszy "Ctrl + Shift", kliknij na wybrany składnik, a potem na oczko. I sprawa załatwiona. Nawet nie musisz zaglądać do "Struktury". A jak często ukrywasz jakąś grupę lub pojedyncze elementy to wpisz je sobie na listę "Zamień" i sprawa będzie załatwiona jeszcze szybciej. Tylko aby to robić trzeba wcześniej mieć do tego zrobioną bazę.

A tak swoją drogą co powinno być umieszczone w projekcie kiedy jednocześnie nie jest w nim widoczne. Co flaszkę stawiasz na stół i ma nie być widoczna?

Tą opcję stworzyli prawdopodobnie tylko dlatego aby móc grzebać w środku bez wchodzenia w strukturę. Wcześniej musiałeś kliknąć kilka razy aby móc zaznaczyć coś co znajdowało się np. w środku szafki (półka?). Teraz dzięki opcji "Ukryj" masz tam szybszy dostęp.

4. … kolizja na życzenie projektanta … - Program używam już dłuższy czas i do tej pory nie wiem jak, gdzie oraz dlaczego właśnie tam ląduje kliknięta w "Bibliotece" szafka. Dlaczego wszystkie lądują w konflikcie jeśli dodawać kolejne. I powiedziawszy szczerze nie przeszkadza mi to, bo dając szafkę dodaję je po kolei jednocześnie ustawiając je na miejsce gdzie mają stać. Dopiero po dodaniu wszystkich "wymaganych" mebli jak coś nie pasuje wymiarami to kombinuję (zmieniam wymiary i ustawienie). I aby móc to wygodnie robić jednocześnie mniej klikając mam ustawione, że zakładki po bokach okna same się pokazują i ukrywają.

5. … przybliżanie i oddalanie … - No, przydałoby się. A na początek zanim się to pojawi to niech ikony "Centruj" i "Centruj automatycznie" znajdą się obok siebie, bo teraz trzeba skakać. A jeszcze lepiej kiedy będzie można ustawiać ikony wg. własnych upodobań i w takiej ilości w jakiej się chce.

6. Przesuwanie w "Perspektywie" za pomocą strzałek - A ciekawe dlaczego teraz tak nie jest?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 16:13 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
Omen ten rzut jest dopiero w v6?bo mam 5 i nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 16:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Ja mam najnowszą wersję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 16:31 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja jak bym był szefem w Pro100 to:
-- zanim by wypuscil do sprzedazy Kraya pierw kazał bym go wycyckać by był bez wad i pro, a potem bym krzyknął za niego 2k tak ze jak ktokolwiek by kupił to by chwalił a nie pytał o co kaman bo zamula, i jest ziarno.
-- Rozpiskę rozbudowaną edytowalną z pcv0,6 i 2mm, z podziałem na szafki dla warsztatu i podziałem na materiały dla hurtowni tak ze nie trzeba by było używać Calca, tylko gotowe pliki by wychodziły i za taką rozpiskę bym zawolal 300zl.
-- potem wycyckał bym wymiarowanie bardzo intuicyjne rozbudowane, wygodne i szybkie. Automatyczne wymiarowanie okuć itd. i zawołał bym 300 zł. Tak że ktokolwiek by kupił to prawie nie miał na co narzekać a chwalić wiele.
Itd. Itp.
A takiemu Daniowi to bym wszystkie aktualizacje sprzedawał za pół ceny + szampana i firmową koszulkę.

Koniu tego rzutu nie ma w najnowszym Pro100 ale powinien być już od dawna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 16:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Dobrze, że nie jesteś bo bym poszedł z torbami ;)

O co tak dokładnie chodzi z tą rozpiską edytowalną i PCV 0,6. Pisałeś wyżej, że nie chcesz miejsc po przecinku w wymiarach.

A co do dawania za pół ceny takiemu Daniowi to i tak byś przepłacił. Bo jako właściciel mażesz mieć to za darmo.

A co do rzutu to jest w każdej wersji w której są wymiary tylko trzeba go "uruchomić".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 17:10 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Właśnie nie poszedł byś z torbami a wręcz przeciwnie. Podstawowa wersja Pro100 kosztowala by 2.5k netto czyli wiecej chetnych na starcie dalo by się skusic na zakup a potem dokupujesz jeden dodatek i widzisz taki skok ze kupujesz kolejny, a potem wszystkie. Robił bym tak by dzięki dodatkom projekt robiło się coraz łatwiej i szybciej. Zaczynasz widzieć ze zakup każdego dodatku szybko się zwraca a potem daje ci dużo zarobku i jesteś gotów kupować wszystkie dodatki i płacić mi wiele.

Rozpiska taka co wszystko ma że mucha nie siada :) elementy ułamkowe usunął bym 10 lat temu.

Taki rzut ze wkleiłeś 4 stoły to lipa. W jednym zmieniasz coś a w drugim nic się nie dzieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 17:45 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
[quote][/quote]w czym zrobione te rzuty?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 17:57 
Offline

Rejestracja: 20 wrz 2017, 08:03
Posty: 15
Omen
1.Kreator pomieszczenia - Ma tylko pomagać w projektowaniu. Jak zrobią że trójkąt będzie trójkątem a nie prostokątem (chodzi o kolizje) to kreator nie będzie potrzebny.

2.Kreator mebla - Nie interesuje mnie ani Corpus ani robienie mebla w Dynalogu, ja mam Pro100 i nie widzę większego problemu aby taki kreator powstał. Panowie z Ecru napisali kiedyś że ich program jest właśnie kreatorem mebli. Tylko dlaczego mam robić gigantyczną bibliotekę albo kombinować z frontami jak można to zrobić 100 razy szybciej z kreatorem. Co do doświadczenia to nie wiem jakie masz Ty, ale po co zabierasz głos na temat Pro100 jeżeli używasz kalkulatora ,kartki i długopisu.Oczywiście masz prawo żyć jak w średniowieczu, w końcu to Twoje życie. Ja praktyką i wiedzą mogę obdzielić kilku stolarzy.

3.Dodatkowa ikona w strukturze - Wstaw sobie dwie ściany i na każdej dwa okna. Ukryj te ściany z widocznymi konturami. I co uważasz że te okna nie powinny być całkowicie schowane, a zostać powinny tylko kontury ścian. Do takich sytuacji jest to niezbędne. Teraz jak ukryjesz kilka elementów i masz włączone widoczne kontury to niepotrzebnie widać je wszystkie. To co pisałeś to nie na temat.

4. Co do punktu 4 to widzę że naprawdę nie potrzebujesz Pro100 skoro piszesz o kombinowaniu. Meble do klienta przywozisz i też dopiero wtedy kombinujesz jak je poustawiać.

Oczywiście przyjmij ten post z przymrużeniem oka, bo nie chcę nikogo urazić. Chodzi tylko o to że Pro100 ma być coraz lepsze i przyjazne dla użytkownika, dlatego te wszystkie funkcje mogłyby się znaleźć w programie jak mamy mieć mniej klikania i szybciej projektować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 18:54 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Cytuj:
. Chodzi tylko o to że Pro100 ma być coraz lepsze i przyjazne dla użytkownika, dlatego te wszystkie funkcje mogłyby się znaleźć w programie jak mamy mieć mniej klikania i szybciej projektować.

Wszystko zależy od szefa. Obawiam się ze nad cnc będą pracować długo i jak jeszcze Kraya będą ulepszać to to co dla mnie i wielu jest ważniejsze będzie się przeciągać. Choć zmiane usłojenia poprawili momentalnie, to może się jeszcze zdziwię jak powstaną szybko kolejne ulepszenia.
W środę tworzyłem biblioteke z gotowymi ścianami do podmiany z listwami podlogowymi i jak ściany z oknem lub drzwiami dobrze się obsługuje tak już listwy przeszkadzają ze lepiej kłaść je osobno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 19:40 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Cytuj:
Ja jak bym był szefem w Pro100 to:


Danio ale jaki problem ty widzisz otwórz firmę i napisz swoje pro100, wiesz co jest fajne , wiesz co jest nie fajne - wiesz już co i jak z twoim uwielbianym Kreyem. Wiedzę całą już masz potrzebujesz jeszcze komputer + 2 programistów. Biorąc pod uwagę realny czas zejdzie ci 3 lata na napisanie perełki. Średnio programista który ci to napisze dobrze weźmie około 20 k miesięcznie do ręki. Więc musisz policzyć około 3 mln zł na napisanie programu. Potem będziesz sprzedawał za 2500 zł netto + 2000 kray + 300 pcv + 300 wymiarowanie + coś ekstra przyjmijmy 6000 netto. Policz sobie ile musisz sprzedać kopii żeby zwróciły ci się koszty. Potem jak już sprzedaż pojawi się taki Danio i to będzie be, tamto będzie be - a programy inne robią lepiej to i tamto - i dostaniesz kolejną listę życzę od klientów. A jeszcze jak słabo się zabezpieczsz i ktoś ci spiraci program , to zamiast sprzedawać będziesz patrzał jak po chomikach się wala.

Szczerze to powinieneś rzucić robotę , jechać do pro100 pokazać wszystkie wpisy tu i na facebooku i jak będą mądrzy to cię zatrudnią jako sprzedawcę :-). Albo weź pokaźny kredyt i kup ich firmę razem z programistami , działem sprzedaży wszsytkim i będziesz szefem. I wtedy będzie się działo :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 20:18 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja tylko wypisuje to i tamto, podsuwam pomysły by Ecru czytało i wyłapywało ciekawe podpowiedzi. Nie znam się na programowaniu więc mogę się mylić w tym co piszę, ale nigdy nie wiadomo, więc dużo wypisuje a Ecru niech czyta mnie i innych i niech wyłapuje co najlepsze. Jeśli chodzi o ulepszenia to jeśli dało się zrobić rozpiskę z podziałem, funkcje Ukryj, funkcje ID itd. To dało się to zrobić 10 lat temu a 8 lat temu to o co dziś prosimy, a dziś nie chcę wiedzieć o co byśmy prosili.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 21:01 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Tak na dobranoc to przypominam że choć w Pro100 bym ulepszył jeszcze wiele to i tak program jest zajebisty, a w Ecru już wiedzą że będę kupował od nich wszystkie aktualizacje jakie wyjdą, że na v7 kasę przygotowaną już mam, a na v8 już zbieram.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2018, 23:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
W jaki sposób zrobić rysunek techniczny w PRO100 https://www.youtube.com/watch?v=9Iu-I2-SZP8


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2018, 05:59 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Taka jak na filmiku ale z ulepszeniami powinna być nowa funkcja EDYTUJ. Klikasz w projekcie na szafkę, wciskasz Edytuj i można od razu na jednej kartce wydrukować instrukcję na warsztat. Oczywiście jeden stół powinien być wyświetlany w 4-6 widokach.
Omen, zamiast elementy stołu zaznaczać w strukturze, możesz trzymając shift+ctrl+alt zaznaczasz cały stół i wtedy zaznaczają ci się wszystkie elementy osobno potem we właściwościach można hurtowo zmienić parametry jednym kliknięciem wszystkich elementów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2018, 06:19 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
A tak powinno działać ukrywanie się ścian https://www.youtube.com/watch?v=SbkUK0nSUAo
I w 50 sekundzie ukrywanie elementów potrzebnych tylko do wizualizacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 maja 2018, 10:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
… zamiast elementy stołu zaznaczać w strukturze …
Stare przyzwyczajenie, ale tak normalnie to robię w taki sposób jaki opisałeś. Tu wyszedł instynkt podczas nagrywania kiedy robisz coś odruchowo. Kiedy ogląda się film to widać w niektórych momentach jak się "zawieszam" i zastanawiam co mam aktualnie robić ;) chociaż i tak robię to dosyć "szybko". Nie ma np. zastanawiania się jak obrócić stół na rzucie aby po rozbiciu wyglądał on tak jak mi wyszedł. Wcześniej rozpisałem poszczególne kroki na kartce.

Co do pokazywania ukrytych elementów w wizualizacji to identycznie, a może nawet prościej jest to zrobione w PRO100. Tam musiałeś kliknąć dwa razy, w PRO100 klikasz raz. Identycznie jest kiedy ukryjesz coś bez widocznych konturów, a potem klikniesz na przycisk "Pokaż wszystko". Tylko pewnie elementy do ukrycia trzeba wybrać wcześniej samemu. A nie one same mają już tak przypisane ustawienia, że kiedy klikniesz "Ukryj" to automatycznie ukrywają się te z zaznaczoną opcją o tym, że mają być ukrywane plus dodatkowo te wybrane z projektu.

W PRO100 takie ukrywanie jak na filmie w czasie 0:47 - 0:55 można zrobić przez dodanie obiektów do ukrywania w oknie "Zamień" i kliknięcie na oczko. Ale tu trzeba sobie odpowiednio przygotować bazę. I sprawa będzie załatwiona. Jest tu też utrudnienie takie, że nie można do listy w "Zamień" dodawać dwa lub więcej razy pod różnymi nazwami jednego i tego samego elementu np. obrazu lub wazonu z kwiatkami.

Co do tego zanikania ścian podczas obracania projektu to w programie na filmie jest to rozwiązane super. Niby takie coś jest w PRO100 ale użytkowo to niebo i ziemia.

Ale jest też coś co mam rozwiązane lepiej od nich. Widok za oknem. Ja nie mam dwóch słońc w dwóch różnych oknach na dwóch różnych ścianach pomieszczenia jupi. Co jest bardzo dobrze widać w 3 s. filmu

Danio pisze:
… powinna być nowa funkcja EDYTUJ …
Dzwoniłem do firmy w sprawie wymiarów. I dowiedziałem się, że wymiary są wyświetlane jako tzw. nakładka w oknie programu, a nie jako składnik np. mebla. Wymiarów jak zapewne Ci wiadomo na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zapisać w "Bibliotece" razem z szafką. W ogóle nie można ich zapisać poza projektem. Nawet kiedy skopiujesz szafkę w projekcie to wymiary do nowej musisz wstawiać po raz kolejny. Szkoda, bo mogłoby się to zmienić chociaż tylko w projekcie. Masz szafkę zwymiarowaną to po skopiowaniu masz też już dodane wymiary. Dużo łatwiej by było robić takie rysunki techniczne jak na filmie. A super by było, jakby szafkę razem z wymiarami można zapisać w "Bibliotece". Takie coś powoduje też konflikty na projekcie, ale łatwiej i szybciej wtedy usunąć coś zbędnego niż za każdym razem dodawać to samo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group