TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 paź 2018, 20:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Na swojej Remie ze wskazaniem manualnym nie mam takich błędów przy cięciu. Takie maszyny, za takie miliony, to powinni dać gwarancję na 0,1mm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2018, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Ten błąd wynika z zaokraglenia w górę (program ma dokładność do 1mm bez miejsca dziesietnego) ... Wg mnie trudno go nawet nazwać błędem.
Problem z obracaniem usłojenia na formatach występował tylko w jednej wersji i był bezpośrednio spowodowany z uwolnienie możliwości obrcania słoi na elemencie. Czyli dodali funkcje która pozwalała na siłę zmienić usłojenie bez obracania grafiki... Błędy wynikały z niedopatrzenie projektanta bo sam program działał poprawnie choć nie potrzebnie gmatwał zasady projektowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2018, 20:11 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Danio pisze:
Gubienie milimetra jest w kazdej wersji a zmiana usłojenia jest tylko w v6. Gubienie milimetra polega na tym ze szafka 800mm z dwoma frontami po rozciagnieciu na 801mm ma dwa fronty 401mm. Można to pilnowac by nie gubic tego milimetra ale jak wczesniej pisałem takie zgubienie milimetra nie przeszkadza tak by był z tego powodu jaki kolwiek kłopot bo po prostu w realu masz tylko 1mm mniej luzu na dwóch frontach, czyli jak ustalisz 2mm luzu na każdą krawędź to w realu bedziesz miec 1.75mm luzu czyli olać to mozna spokojnie. I takie coś dzieje sie tylko w takim przypadku.
Corpus podobno to ogarnia.
A jak KDmax radzi sobie z czymś takim ?

Raczej bez problemu... Tam jest to inaczej rozwiązane. w bibliotece mam zapisane jakie powinny być szczeliny na frontach: Lewa 2 mm prawa 2 mm góra 3 i dół 2 Pomiędzy frontami w szafce 2 drzwiowej 3 mm i tak zawsze mam to na rozkroju. Nawet jak szafki rozciągam to fronty maja takie wymiary. Jeśli w szafce po rozciągnięciu wychodzą mi jakieś ułamki to zmieniam jej rozmiar do pełnego wymiaru.Nawet w rozpisce jak przerzucam do rozkroju to mam oddzielnie fronty, oddzielnie HDF na plecy i 16 na dna szuflad. Nie ma tylko zaznaczonej krawędzi do oklejania. A .. I nazwy szafek niektóre mam po angielsku a co za tym idzie nazwy formatek również .. Nie chce mi się tego zmieniać bo trochę za dużo roboty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2018, 20:19 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol- hurtownie raczej tną max do 0.5 a te 2 milimetry to tylko takie glupie zabezpieczenie.

Mitek - ta funkcja jest raczej bardzo rzadko używana i powinna być mocno schowana, a zaś funkcja zmiany odległości ukrywania elementów odsuniętych od ścian którą używam wiele razy w każdym jednym projekcie jest mega nie dopracowana i schowana głęboko.

Galmat z tego co piszesz to jest tak samo jak w Pro100 tylko z tą różnicą ze program Ci pokazuje ułamki i ze możesz sobie je poprawić. Właśnie taką propozycje podsunąłem do Pro100 ale niestety nie mam konkretnych informacji co z tym zrobią.
Z tym brakiem nieoznaczenua oklejania na formatkach to przegięcie które sugeruje zmianę programu :)


Ostatnio zmieniony 20 paź 2018, 20:34 przez Danio, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2018, 20:32 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2016, 09:23
Posty: 34
A jak wygląda w tych programach z kontynuacją usłojenia? gdy np. chcę zachować ciągłość w usłojeniu na frontach w ciągu meblowym.
Czy taka funkcja w optymalizacji cięcia że można zaznaczyć które mają być sparowane ze sobą, a które nie muszą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2018, 21:29 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2018, 01:09
Posty: 245
PBstol pisze:
Na swojej Remie ze wskazaniem manualnym nie mam takich błędów przy cięciu. Takie maszyny, za takie miliony, to powinni dać gwarancję na 0,1mm.

Jak maszyna dotnie i to zmierzysz to będzie taka dokładność, ale jak poleży pare dni w innej wilgotności, to wymiar się zmieni i dlatego nie dają gwarancji na taka dokładność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2018, 21:38 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Wladko pisze:
A jak wygląda w tych programach z kontynuacją usłojenia? gdy np. chcę zachować ciągłość w usłojeniu na frontach w ciągu meblowym.
Czy taka funkcja w optymalizacji cięcia że można zaznaczyć które mają być sparowane ze sobą, a które nie muszą?

Taka funkcja to już raczej w programach do rozkroju. Tam wystarczy według mnie scalić fronty i gotowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 07:43 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2016, 09:23
Posty: 34
Galmat
Czy do KD Max jest jakiś dodatek do rozkroju, czy on nie ma w sobie już jakiegoś do optymalizacji ciecia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 08:15 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Z tego co się orientuję to żaden program do wizualizacji i projektów nie ma zaimplementowanego programu do rozkroju. Zawsze jest to opcja dodatkowa. Do Kdmax jest dodatkowy program TonCut który trzeba zakupić. Cena nie odstrasza a import jest bardzo intuicyjny. Ponoć jest możliwy również import do optimika ale mnie się to nie udało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 09:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Corpus ma ale tylko do nestingu.
Pro100 ma Nowy Rozkroj który działa razem bardzo wygodnie.

W Pro100 moższ narysować tak by po frontach przebiegały słoje ale z tego co wiem nie można tego eksportowac do rozkroju tak by elementy były połączone.
Corpus z prezentacji pamiętam że ma być połączony tak z optimikiem by słoje przechodziły ale nie wiem jak w szczegółach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 09:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Potwierdzam, że słoje ułożone w kolejności na podglądzie w PRO100 nie są automatycznie przenoszone do ich Rozkroju. Ale nie oznacza to, że tak nie będzie, bo najnowsza wersja Rozkroju jest dużo starsza niż najnowsza wersja PRO100. Ale tu nic nie szkodzi aby samemu to zmienić po przeniesieniu. Tyle, że w 3 wersji Rozkroju też tak można było zrobić. Co nie oznacza, że jest to w jakikolwiek sposób wygodne. I kiedy powiedziało się "A" to teraz trzeba powiedzieć "B". Tym bardziej, że Rozkrój jest mało rozwijany (wychodzi mało aktualizacji) to taka opcja może napędzić im dodatkowych klientów spośród użytkowników programu PRO100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 10:07 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wladko- o KDmaxa chyba powinienes przestać pytać. Galmat napisał że program nie pokazuje jakie krawędzie mają być oklejane i to moim zdaniem straszny bubel. Jedyne czym to mogę wytłumaczyć to że program jest stworzony tylko do wizualizacji ale nie pasuje mi to że rozpiskę elementów jednak ma dlatego jest to mega dziwny bubel. Dziwie się ze Galmat jeszcze nie dostał nerwicy i przy okazji zapytam ja Sobie Galmat z tym radzisz ? Jeśli ręcznie robisz rozpiski to już chyba pisałem że wiele na tym tracisz. Pisalem też byś wrócił do pro100 i potem mi nie dziękował :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 14:36 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Wladko - tu masz przykład powiązania Corpus + Optimik - układanie po słoju.



W Optimik 4 będzie to jeszcze lepiej zrobione - nagram filmik i wrzucę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 15:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Cena tych programów raczej nie nadaje się dla początkującego meblarza.
I jak autor tematu napisał że każda wydana złotówka jest na wagę złota i że jest początkujący to z góry ja sam wiem że Wladko kupi Pro100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 16:46 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
.zmieniłem zdanie. Nie będę się wypowiadał.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Ostatnio zmieniony 21 paź 2018, 16:59 przez BWS, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 16:51 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
U mnie więcej niż 70% to projekty od architektów z którymi współpracuje tak że w związku z tym i tak robię rozpiskę na "piechotę" To co wychodzi ode mnie wrzucam już z Kdmax i nie mam problemu z zaznaczeniem w TonCut krawędzi do oklejenia. To jest kilka minut poświęconego czasu więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 16:55 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
lignumsoft pisze:
Lignumsoft Ty nigdy nie zrozumiesz że ten program nie nadaję się do projektowania kuchni. W miejscu zlewu pokazujesz dziurę ?


BWS gadasz głupoty , nie widziałeś, nie masz programu a się wypowidasz. Pokaż lepiej z TopSolida te twoje zajebiste rendery i projekty.

Jak byś nie widział w miejscu zlewu jest zlew, zamiast okapów są okapy jak chcesz. Masz parenaście modeli w bibliotece , a jak nie pasują to sobie wstawiasz model 3D jaki chcesz.

Więc jak chcesz się wypowiadać zapaszam na preznetację, a potem sobie gadaj a tak nie wprowadzaj ludzi w bład.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 21:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Lignumsoft mam takie małe pytanie. Czy tak rozłożone formatki na płycie pozwalają na dalsze wysłanie pozostałej płyty do rozkroju. Chodzi o to, czy te ułożone ręcznie formatki pozostają tak jak je ułożyliśmy a pozostała część płyty jest robione ustawienie wg wyliczeń programu. A to co my ustawiliśmy nie będzie zmienione.
I nie chodzi mi tu o stworzenie odpadu, który można wykorzystać w innym wyliczeniu rozkroju. Chodzi o to, że program pozostałą część materiału ma rozrysować sam. Bez ruszania naszej części rozkroju. Program może jedynie np. dolny pas przenieść na następną płytę, a tu wstawić te formatki, które ją wykorzystają lepiej ale nic innego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2018, 21:31 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Omen w obecnej wersji programu Optimik 3 jest tak że najpierw robisz rozkrój, a potem ustawiasz wszystkie formataki sam ręcznie wykrzystując moduł Edycja Rozkroju, i potem program już nic nie ustawia.

Natomiast w nowej wersji Optimik 4 ( wkrótce) będzie tak jak piszesz. Będzie się ustawiało formatki w bloku wirtualnym i cały blok będzie przenoszony na rozkrój a program sam będzie wokół niego dodatał inne pozostałe elementy. Zobacz na obrazku to to jest na zielono to BLOK, a reszta normalna optymalizacjia.

Blok będzie można tworzył pół automatycznie oraz oczywiście ręcznie. I będzie to część funkcjonalna programu nie dodatkowy moduł.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 08:30 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2017, 09:31
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: zintegrowane systemy CAD/CAM/PDM/ERP
lignumsoft pisze:
BWS gadasz głupoty , nie widziałeś, nie masz programu a się wypowidasz. Pokaż lepiej z TopSolida te twoje zajebiste rendery i projekty.


Proszę bardzo, poniżej rendery z różnych projektów. Jeśli chodzi o zlewy, płyty indukcyjne itp. w TopSolidzie możemy przypisać do nich technologię, a więc wstawiając zlew, on zrobi pod siebie miejsce w blacie. Piękne wizualizacje to jedno, druga sprawa to możliwość w szybki sposób przerzucenia tego na produkcję - wszystko jest kwestią tego, co dla danego zakładu jest ważne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Oficjalne konto dystrybutora oprogramowania TopSolid w Polsce
Masz pytania? Napisz do nas!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 08:53 
Offline

Rejestracja: 16 sty 2018, 01:09
Posty: 245
Nie ma co gadać, rendery są super.
Jak długo trwa renderowanie i na jakim sprzęcie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 09:04 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2017, 09:31
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: zintegrowane systemy CAD/CAM/PDM/ERP
SikMac pisze:
Nie ma co gadać, rendery są super.
Jak długo trwa renderowanie i na jakim sprzęcie?


Czas uzależniony jest od wielkości sceny, ilości obiektów, jakości jaką chcemy uzyskać i sprzętu. Jeśli chodzi o podane przykłady to sceny renderowały się ok. 25 - 30 minut.

Komputer: i7 IV generacji 2,6 Ghz , 8 GB RAM, karta graficzna nie ma znaczenia w tym przypadku, bo render w przypadku naszego silnika graficznego opiera się o procesor.

_________________
Oficjalne konto dystrybutora oprogramowania TopSolid w Polsce
Masz pytania? Napisz do nas!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 11:01 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
a jaka cena tego programu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 11:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Koniu1980 usiadłeś, masz obok defiblyrator? Jak tak, to jesteś gotów, aby poznać cenę. lol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 12:56 
Offline

Rejestracja: 07 lis 2017, 09:31
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Specjalizacja: zintegrowane systemy CAD/CAM/PDM/ERP
koniu1980 pisze:
a jaka cena tego programu?


Cena jest uzależniona od konfiguracji, system jest modułowy i konkretna wycena następuję po szczegółowej rozmowie z klientem. W tej kwestii proszę o kontakt z działem handlowym naszej firmy.

PBstol pisze:
Koniu1980 usiadłeś, masz obok defiblyrator? Jak tak, to jesteś gotów, aby poznać cenę. lol


Cena TopSolida jest adekwatna do możliwości, które oprogramowanie daje. Zapewniam również, że nie odbiega od rynkowych cen programów CAD/CAM 8)

_________________
Oficjalne konto dystrybutora oprogramowania TopSolid w Polsce
Masz pytania? Napisz do nas!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 13:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Myślę, że jest adekwatna. Jednak ze względu na cenę, nie jest to program dla kogoś kto robi usługi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 14:53 
Offline

Rejestracja: 19 maja 2018, 21:28
Posty: 37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zawód: projektant
Specjalizacja:
Danio pisze:
Przekłamania są max 1mm i to w niewielu przypadkach, więcej przekłamań jest w formatkach z hurtowni. Usłojenie to teoretycznie jak ktoś nie będzie dotykał tej funkcji to będzie ok. Ale przyznam że ja coś tam grzebałem i przypadkiem taką formatkę zapisałem do biblioteki a potem ją użyłem i był zonk na drzwiach od szafy (na szczęście klientce się podobało, bo jak by nie to bym się zdenerwował i na Kraków jechał). Pisałem o tym Ecru i moim zdaniem powinni coś z tym zrobić bo jest to niebezpieczne. Mam nadzieję że mi się to więcej nie przytrafi i że nie będę musiał jechać do Adama na pokaz :D
Będąc szczery to zajebiste dodatki w v6 powprowadzali ale są one jak by mało dopracowane i mnie z jednej strony cieszą a z drugiej denerwują, wolał bym jeden dodatek pro niż 4 takie na szybkiego.
Denerwuje mnie jeszcze taka rzecz że zamiast robić v6 dobrze lub v7 to chłopcy będą się teraz długo zajmować CNC.
Forum wciąż nie chcą zrobić. SETA też nie chce zrobić działu o Pro100. Bez forum jest tak że zamiast być tam baza RALa, baza modeli i jakiś instrukcji co by sobie mogli użytkownicy pomagać to tego nie ma, a tu na forum jest burdel, czyli wszystko w jednym miejscu.


A tak nawiasem napisałem im na fb :mad:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Klient zrobi wszystko, by tylko zmarnować życie najpierw fachowcom a potem sobie. Największy ubaw z tego ma projektant.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 15:03 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
brawo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 15:15 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Surowo ich potraktowałeś z jednej strony niby ok ale z innej strony znając realia polskich przedsiębiorców staram się ich zrozumieć. (z 6000zł zarobionych przez firmę, państwo zabiera 3000zł a do tego są posrane warunki na zatrudnianie pracownika i na zwalnianie, ale to pewnie niemcy maczały w tym palce) Może mają tak jak większość stolarzy że dobrych programistów jest jak na lekarstwo i że większość ma dwie lewe ręce.

Z tym że pracują nad CNC to jest inna historia, ja na to narzekam, ale jak bym miał CNC to wolał bym by jak najszybciej zrobili obsługę CNC i pewnie są tacy którzy wolą CNC a wtedy oni będą mieć lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2018, 16:29 
Offline

Rejestracja: 19 maja 2018, 21:28
Posty: 37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zawód: projektant
Specjalizacja:
Oczywiście jakbym miał patrzeć tylko przez pryzmat ich zarobku to wychodziłoby, że lepiej się opłaca wydać coś nowego niż poprawiać stare. Ale według większości postów publikowanych przez nich to słuchają klientów - ale to jest dowód że niekoniecznie. Wyłączenie akceleracji na rzucie ścian bo w tym chyba tkwi problem to nie robota na 2 lata i skoro kilku czy kilkudziesięciu klientów od prawie 2-ch lat prosi o poprawienie, a oni nie zwracają uwagi to coś chyba nie tak. Rozumiem sytuacje, że jeden chce to w programie, inny tamto dodatkowo i te prośby mogą czekać na wcielenie w życie, ale nie poprawa wadliwie działającego programu za którego aktualizację notabene każdy zapłacił. Tym bardziej że o błędzie wiedzą i „jest na liście pilnych poprawek” od dłuższego czasu. Ja klientowi nie mogę zaproponować np. Servo Drive do zlewu bo jest teraz modne, gdy nie skończyłem np. zamontować listew przyblatowych 2 miesiące temu na montażu bo nie było tego koloru co klient zamówił z kuchnią.

_________________
Klient zrobi wszystko, by tylko zmarnować życie najpierw fachowcom a potem sobie. Największy ubaw z tego ma projektant.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: antoni i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group