TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 23:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 19:42 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
BWS pisze:
W Top solidzie się da. Ale prawda jest okrutna i poznałem ją już dawno.


A jaka to prawda. :-) I w każdym programie się da - pytanie zawsze jakim kosztem i co dalej.

BWS pisze:
Dwa programy niestety muszą być. Lignumsoft pomimo szacunku do Corpusa nie wprowadzaj ludzi w błąd programy do wizek to jeszcze akcesoria dodatki itd. Coś co misie czytaj projektanci lubią najbardziej a te programy mają tego zero.


Nie wprowadzam nikogo w bład, do Corpusa i do Topsolida pewnie też możesz sobie załadować tyle modeli 3D ile tylko chcesz i potrzebujesz. Ale prawda jest taka że jak używasz programu do projektowania prodkcyjnego to tego co "misie" lubią nie potrzebujesz. Misie znowu nie potrzebują tego co jest na produkcji. Ale to wcale nie oznacza że się nie da. Strategią Corpusa nie jest ściganie się z programami wizualizacyjnymi, ale jak dodamy jeszcze parę funkcji to ci to muszą mieć te "zajebiste wizki" np. Danio będą zadowoleni.

BWS pisze:
Tak wiem Top solidem też.


Tu można się zdziwić - Zależy jaki parametr porównujemy. Zresztą ja się z nimi nie ścigam - w Polsce jest 25 000 zarejestrowanych stolarzy nikomu klientów nie zabraknie :-). Podkreślałem to już wiele razy tutaj, zawsze pytam się klienta zainteresowanego "Co on produkuje ?" "Jakie ma maszyny?" "Czego oczekuje od programu?" "Co chce robić?". Niejednokrotnie nie sprzedałem programu i wysłałem klienta do TopSolida do Imosa, także do KDMax. Wolę nie sprzedać wcale , niż sprzedać mnieć niezadowolonego klienta i czuć się oszustem że kogoś oszukałem. Nie o to chodzi w tym wszystkim. Zawsze ostatecznie wybiera klient i to klient musi wybrać co mu jest bardziej potrzebne. Ty wybrałeś TopSolida widocznie był ci potrzebny, korzystasz i jesteś zadowolony :-) i o to chodzi :-)

BWS pisze:
Pewnie tak ale nie znasz żadnego architekta który pracuje w Corpusie ani w Top Solidzie. Ja też nie znam.


Ci to akurat nie pracują w żadnych programach do mebli :-) głównie Autocad, ArchiCAD, itd. I prawda jest taka że mają kilka programów bo jeden nie wystarcza. I do renderów to używają jeszcze innych programów - raczej pokroju 3dstudio Max itd. Mówię o tych poważnych architektach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 19:57 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1754
Bardzo się cieszę że się ze mną zgadzasz.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 20:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Ską można zgrać modele np okapów, zlewów do Corpusa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 20:22 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1754
Do paru tysięcy pozycji AGD dodaj parę tysięcy pozycji kolorystyki dostawców płyt.
A potem dodaj faktury. Jak to dodasz to po roku pracy fajnie by było to uaktualnić. :)
Nie piszę o wszystkich dodatkach typu dywany firanki okna.
Kwiatki.
Doniczki.
Lampy.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 20:33 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PBstol pisze:
Ską można zgrać modele np okapów, zlewów do Corpusa?


Ze stron producentów. Modele 3D w formatach *.DAE. *.VRML *.OBJ

najszybiej a google sketchup warehouse - pobierać format DAE - tylko czasami jak model jest skopany to tekstury źle się wczytują - jak model jest poprawny to jest miodzo :-)

BWS pisze:
Do paru tysięcy pozycji AGD dodaj parę tysięcy pozycji kolorystyki dostawców płyt.
A potem dodaj faktury. Jak to dodasz to po roku pracy fajnie by było to uaktualnić.


I to jest największa głupota. Po co ci parę tysięcy AGD. Np. Bosch ma 100 piearników , pod 100 kodami, różnią się opcjami i trochę wyglądem. Potem za 2 miesiące zmieniają coś i są nowe kody i stare też są jeszcze na rynku. Lepiej. Bosch np. na inny kod dla MediaMarkt, inny kod na MediaEkspert, jeszcze inny dla eurortvagd. I po cholerę ci ta informacja w programie - wystarczy ci 1 model któremy na potrzeby chwili podmienisz kod i obrazek. Resztę można sobie... darować bo to i tak nie ma najmniejszego sensu... I nawet CAD DECOR który chyba jest najbardziej wypaśny jeżeli chodzi o biblioteki nie ma wszystkiego - a to co ma jest bez sensu czasami. I największe progrblemy użytkownicy zgłaszają nie z programem a z bazami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 21:08 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1754
To nie jest żadna głupota.
Bardzo się dziwię że tak piszesz.
Rendery są dzisiaj coraz bardziej szczegółowe, klient też jest coraz bardziej wymagający. z jednej strony piszesz co używają architekci a z drugiej nie masz pojęcia o ich codziennej pracy. Piszemy oczywiście o tych od mebli i wnętrz.
Idź na forum architektów albo zaproponuj komuś żeby ci zaprojektował chociażby łazienkę, bez umywalki lustra i toalety. Żenada.
Albo żeby zrobił to tak jak w poprzednim jego projekcie bo ma jedną umywalkę.

Moi klienci zwracają uwagę na to jaki zlew bateria, kolor blatu jest w projekcie bo po to przyszli do mnie a nie konkurencji. Jak chcesz sprzedać porządne meble to musisz je dobrze zaprojektować i zwizualizować. A jak tego nie potrafisz to skąd pewność że umiesz to wykonać.
Myślisz że jak to jest Forum stolarzy to nic dla nas nie ma znaczenia bo Twój program tego nie umie ? Po prostu od tego nie jest i nie będzie jakbyś go nie naciągał.
Nikt do Ciebie nie ma o to pretensji, po prostu tak jest.

Ja osobiście namawiam na projektowanie samemu a nie korzystanie z "porad" projektantów. Jedno ogniwo mniej parę procent w kieszeni.

Odnośnie programów w firmie, to praca przy ich użyciu jest coraz szybsza, kiedyś byłem nastawiony na same Cad kuchnie teraz powoli mam to gdzieś.
Pewnie jak bym kupił do tego wszystkiego .........to bym został odżegnany od "trzci i wiary" bo to zbytek. Ale w sumie każdy projektant musi pracować na komputerze i jakimś programie.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mam nadzieję, że za te tak szczegółowe wizki bierzesz kasę:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
PBstol pisze:
MarekMitonski pisze:
Czy można w nim zaprojektować np szafę w skosy?


1. Po co Ci robić takie szafy?:)
2. Możesz wieniec górny obrócić o jakiś kąt, tak jak w pro100. Boki zrobić różnej wysokości.
3. Nie wyznaczysz kąta pod jakim ma się schodzić wieniec z bokiem. Tak, jak możesz to zrobić w cadzie.
4. Czyli takie boki/wieńce robi się z delikatnym zapasem. Później się docina np wg szablonu.



Wychodzę z założenia że jeśli chce robić to porządnie to wymiary chce odrazu znać i nic nie pozostawiać przypadkowi nawet w moim Stolkal mogę takie obliczenia wykonać.
Chodzi mi jednak o połączenia i wymiary tak by nikt później nie musiał nad niczym zbytnio myślał a zajął się montażem.
Robimy wszystko jeśli chodzi o meble a o dobrego stolarza teraz trudno dlatego jego wiedzę chciałbym zastąpić pożądanym rysunkiem z którego uda się złożyć mebel jak w Ikea :)

Czy można gdzieś zobaczyć takie konstrukcje na poddasza w corpusie?
No i jak jest z aktualizacją oprogramowania? Jest płatne czasowe czy może jeszcze jakieś inne?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 21:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2016, 23:04
Posty: 103
Lokalizacja: Śląsk
Dzisiaj właśnie dostałem clecenie na szafę w skosie zrobię ją w corpusie,zobaczymy co wyjdzie z tego :)

_________________
Trza z pracą wykiwać a nie by z nami ona kiwała


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 22:12 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Cytuj:
To nie jest żadna głupota.
Bardzo się dziwię że tak piszesz.
Rendery są dzisiaj coraz bardziej szczegółowe, klient też jest coraz bardziej wymagający. z jednej strony piszesz co używają architekci a z drugiej nie masz pojęcia o ich codziennej pracy. Piszemy oczywiście o tych od mebli i wnętrz.
Idź na forum architektów albo zaproponuj komuś żeby ci zaprojektował chociażby łazienkę, bez umywalki lustra i toalety. Żenada.
Albo żeby zrobił to tak jak w poprzednim jego projekcie bo ma jedną umywalkę.


Widać się nie rozumiemy. Napisałem że bez sensu jest posiadać w jakimkolwiek programie tysiące okuć, modeli itd. To się za szybko zmienia, to ktoś musi aktualizować. Architekt nie może zrobić projektu na modelu który już nie jest dostępny. Więc bez sensu jest posiadanie wszsytkiego w programie , bo jak masz wszystko to nie masz nic. Sztuka polega na tym aby mieć możliwość dodania do projektu tego co potrzebujesz w danej chwili, dla danego projektu. Dlatego też zauważ że firmy które produkują właśnie te gadżety dla architeków inwestują cieżką kasę aby mieć modele 3D. Zwłasz to widać po krzesłach , kanapach które są odwzorowane perfekcyjnie. I taki architekt wchodzi na stronę producenta i pobiera sobie taką kanapę a nie inną , bo jej potrzebuje. Więc nie potrzebne mu parę tysięcy innych kanap w programie - bo gdyby je nawet miał to było by to bez sensu bo włożył by 100 razy więcej pracy w sprawdzenie czy dalej jest dostępna , gdzie może to kupić , czy nie zmieniła się kolorystyka itd.

Więc nie neguje że to jest potrzebne tylko że nie w takiej formie jak podajesz. Czasy się zmieniają wszystko zaczyna być w chmurze itd. potrzebujesz pobierasz.

Problem z wizualizacjiami i klientami jest inny - co byśmy nie robili - poziom spada na łeb na szyję - ludzie nie mają już w szkole rysunku przestrzenego i nie potrafią sobie zwizualizować tego co im proponujesz muszą mieć rysunek. Kolorów też sobie nie wyobrażają itd. Aż dochodzi do tego że musisz im przedstawić praktycznie to samo co wyprodukujesz - łącznie z kolorami. A wógle najlepiej gdybyś wykonał pokazał a potem machnoł magiczną rożdzką i jeszcze pozmieniał. Niestety kiedyś stolarz postawił 8 kresek i była szafka - dzisaj musi wyciągnąć armatę aby przekonać klienta, a potem jeszcze świecić oczami dlaczego wizualka była ładniejsza niż to co wykonał.

MarekMitonski pisze:
Czy można gdzieś zobaczyć takie konstrukcje na poddasza w corpusie?


https://web.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1" onclick="window.open(this.href);return false;

o jakieś inne moge poprosić klienta

MarekMitonski pisze:
No i jak jest z aktualizacją oprogramowania? Jest płatne czasowe czy może jeszcze jakieś inne?


Ogólnie pomiędzy wersjami programu aktualizacje są bezpełatne. Wersje zmieniają się co 3-4 lata , choć w obecnym momencie wybije pewnie 5 lat zanim wejdzie Corpus 5.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 11 wrz 2017, 22:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Zmiana np z 3 na 4 to zakup nowej licencji czy np jakiś procent jej wartości?

Rozumie że wiercenia w skosach też do przygotowania no jeśli uda się przygotować je na maszynie 3 osiowe?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 12 wrz 2017, 05:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Te skosy są ręcznie narysowane, czy z automatu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 12 wrz 2017, 06:18 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
MarekMitonski pisze:
Zmiana np z 3 na 4 to zakup nowej licencji czy np jakiś procent jej wartości?

Rozumie że wiercenia w skosach też do przygotowania no jeśli uda się przygotować je na maszynie 3 osiowe?



Zmiana to % wartości

Z tymi wierceniami to tak daś się da ale ja jeszcze nie wpadłem na żaden sensowny system połączeń żeby zrobić to maszyną 3 osiową. zazwyczaj sprawdzają się w takich wypadkach jednak ręczne lamelownice.

Cytuj:
Te skosy są ręcznie narysowane, czy z automatu?


zależy o co pytasz ? zacięcia zrobione są recznie parametrycznie. Więc zmieniając wymiary mebla, położenia skosu - skos i zacięcia dopasowują się same. Ale samo przygotwanie to ręczna robota.

Tak wogóle to niedługo taką szafę dostaniesz do biblioteki :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 12 wrz 2017, 06:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
A jaki %? Jeśli można

Rozumie że rodzaje połączeń można zmieniać bez większych problemów czy dodać inne? Mimo środy czy kołki i tak dalej?

Napisałeś że szafka dojdzie do biblioteki czyli nie wszystkie szafki można samemu przygotować czy poprostu to dodatek dla leniwych? ;)

Jeśli chodzi o kąty to nawet coś takiego z połączeniem kolejowym będzie lepsze niż wybuchniety wkret
https://www.stolmet.pl/pl/p/Naroznik-wz ... katow/2044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 12 wrz 2017, 15:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
MarekMitonski pisze:
Napisałeś że szafka dojdzie do biblioteki czyli nie wszystkie szafki można samemu przygotować czy poprostu to dodatek dla leniwych? ;)


Możesz sobie przygotować szafkę jaką chcesz i jak chcesz.
Z tym, że napisanie parametrów na skosy, to jest sporo czasu. No i fajnie, że Lignumsoft to załatwi.
Chociaż z drugiej strony mam nadzieję, że mi się to nie przyda:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 12 wrz 2017, 16:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Dziś mierzył trzy takie szafy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 12 wrz 2017, 19:15 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
MirekMitoński nie mogę napisać jaki % bo nie wiem na obecną chwilę. wiem że przejście z wersji 3 na 4 kosztowało całe 1600 zł po 5 latach

Tak typ nawiertów możesz sobie zmieniać , możesz także opogramować sobie także swoje nawierty jakie chcesz.

Szafa dodatek dla leniwych :-) Znając życie każdy weźmie tą szafę i przerobi pod własne potrzeby całkowicie. Zostawi tylko skosy.

Co do takiego łącznika jak pokazałeś możesz sobie taki dodać i nawet nawierty z automatu dodawać. :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 14 wrz 2017, 08:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Wczoraj byłem na targach i za diabła nie mogłem was panowie znaleźć w budynku 5 na stanowisku 12 była cześć tekniki...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 14 wrz 2017, 08:26 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Stoisko 12 to stoisko Infotec i tam byliśmy a ze u nas było masę firm może jakoś byliśmy zasłonięci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 14 wrz 2017, 08:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Kurde no byli tam... Nigdzie nie widziałem wielkiego napisu "najlepszy polski program!"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 14 wrz 2017, 08:41 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Bo nie ma takiego napisu :-). Do najlepszego to jeszcze dużo pracy brakuje. Jak już napiszemy i dodamy wszytki to co ma być i nic nowego nie pojawi sie na liście do dodania to wtedy powiemy ze prawdopodobnie jesteśmy najlepsi.

Szkoda ze nie udało sie spotkać. Mogę zaprosić do Kronodesign center w szczecinku 28.09. Małe info i wyślę zaproszenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 14 wrz 2017, 09:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Oj z Krakowa mam daleko :)

Znalazłem natomiast ciekawe montażowe pomoce dla skośnych połączeń.
To mimośrodowe można znaleźć na w katalogu akcesoriów TITUS
To drugie działa nieco inaczej bo stożkowa śrubka wpycha głębiej czepień.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 14 wrz 2017, 19:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
A odwiedził ktoś stoisko Lignumsoft? Jakie będą nowości i kiedy będzie jakaś fajna aktualizacja?:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 15 wrz 2017, 11:08 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Cytuj:
Oj z Krakowa mam daleko


To fakt , :-) bliżej do Kobyłki zaparaszam :-)

PBStol chyba z forum nikt u mnie nie był , a jakbył to też tego nie wiem.

Co do aktualizacji wkrótce :-) Czy fajna - Mi się podoba :-) Trudno określić co dla kogo ozncza fajna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 15 wrz 2017, 11:39 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja przechodzilem kolo tego stanowiska i CAD i KDMaxa. Ale tylko w pro100 sie zatrzymalem by pogadac, pokazac co moze byc lepsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 15 wrz 2017, 12:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
A ja liczyłem na spotkanie ale problemy z wzrokiem :( bo wiertarkę chyba wybraliśmy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 15 wrz 2017, 15:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
PBstol pisze:
Jakie będą nowości i kiedy będzie jakaś fajna aktualizacja?:)

Znalazłem Change Log

2017-09-11
Corpus_4.4.2.3202
????
04.07.2017
Corpus_ 4.4.2.3188
0. z tym exe musi również nowy edytor materiałów MaterialEditor_ 4.1.2.56
1. poprawione mniejsze błędy.
2. wszystkie materialima teraz można zdefiniować parametry dla optymalizacji

09.05.2017
Corpus_ 4.4.2.3151
1. Naprawiono błąd w TXILOG exportu
2. zoom w skrolerom Edytor, mysz jest teraz może służyć w połączeniu z klawiszy SHIFT lub CTRL do szybsze powiększanie.
3. w krzywych można uwzględnić Wyświetlono trajektorii narzędzie krzywe, które obejmowały CNC.

06.05.2017
Corpus_ 4.4.2.3149
1. BStalowa Pokrywa tylna cncsetup eksportu dodane w pliku boot.ini
WAITPARAM = "TYP = stTR; OG = 50; RT = 180; MR = mrrX; UK = YES "
HEADERDATA = "ENABLEMACHLINKS = 0; ENABLEPURSUITS = 0 "
2. kąt w projekcie teraz może mieć miejsc po przecinku.
3. poprawiony błąd dla przy użyciu zagnieżdżanie Homag
4. w widokach projektu dadani na lewej stronie i z tyłu

07.04.2017
Corpus_ 4.4.2.3133
MaterialEditor_ 4.1.2.54

!!! DO PRACY Z MATERIAŁAMI DO POBRANIA, NOWY EDYTOR MATERIAŁÓW WYMAGANE!!!

Poprawiony błąd podczas ładowania projektów od wersji 3.
Dodano nowe Eksportuj plik cix TBsold, który używa AlatiProject_07042017
Nowe wywozu Homag nie jest jeszcze publicznie dostępne.
Dla Xilog i Vitap exporte dodane, aby wyłączyć na korekcji laserowej.
Dodano obciążenia *. OBJ i *. Formaty plików DAE do modeli 3D.
Wszystko dla exporti CNC maszyny mają możliwość lustro lustro X i Y na eksport.
Deski można określić obrót o 90 lub 180 stopni dla exporn na CNC.
Za możliwość zagnieżdżenia dodna exporte na pokładzie "nie cios"

********
etc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 15 wrz 2017, 20:58 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Kpnemo10 - nie ma to jak zajebiste tłumaczenie :-)

Szkoda tylko że to wszystko już nieaktualne :-)

MarekMitonski pisze:
A ja liczyłem na spotkanie ale problemy z wzrokiem bo wiertarkę chyba wybraliśmy...


Może następna drema :-) No i jaka to wiertarka ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 15 wrz 2017, 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
lignumsoft pisze:
Szkoda tylko że to wszystko już nieaktualne :-)

2017-09-11
Corpus_4.4.2.3202
????
2017-07-04
Corpus_ 4.4.2.3188

jest już nieaktualne?
:) :)
daj aktualne zmiany, może zdziwiłbym wiadomości.
dziś 2017-09-15
Corpus_4.4.2.????

tłumaczenie z chorwackiego, nie ma innego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Corpus
Post: 16 wrz 2017, 12:25 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Tak już nieaktualne :-)

Ja mam dużo dalszą wersję. Nie każdą dostają klienci :-) tak co 30 mniej więcej :-)

A tak wogóle Kpnemo10 nie masz Corpusa a chcesz innych zadziwiać rotfl - A może ty z konkurencji jesteś devil i dywersję chesz jakąś zrobić że wiesz więcej od użytkowników. Change log dla klientów Corpusa w Polsce wygląda bardzo inaczej ( z obrazkami , bajerami, czasami filmami ) :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 744 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group