TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 11:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 kwie 2017, 19:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Wszystko zależy od tego, czy kupujesz gotowe, czy robisz je sam.

Pierwsza opcja, kupujesz gotowe to tu potrzebujesz wymiar frontu na gotowo. Robisz to w ten sposób, że wszystkie elementy składowe (ramiaki i płycina) pozbawiasz oznaczeń jakie są przypisane do nich w oknie "Właściwości" (elementu) zakładka "Raporty". W taki sposób jak to pokazuje powyżej Kpnemo10. Dodajesz do takiego frontu nową formatkę o grubości 1 mm. Blokujesz w wymiarach ten 1 mm i nadajesz tej formatce nazwę np.: Front ramowy. Tak utworzoną formatkę dajesz z tyłu frontu i wtedy będziesz miał front w projektach fizycznie grubszy o 1 mm. Lub wprasowujesz taką formatkę w środek tych elementów z ramiaków. Front nadal będzie wyglądał na ramowy ale w rozpisce będziesz miał tylko wymiar frontu. Co i jak, zajrzyj do załącznika.

Druga opcja, to robisz fronty sam. Tu nie chce mi się pisać to też zajrzyj do załącznika. We froncie formatki mają kolory: domyślny, czerwień królewska mat i płyta wiórowa w kolorze białym. Elementy w kolorze domyślnym są bez znaczenia to tylko "wypełniacz". Elementy w kolorze czerwonym to elementy przesyłane na produkcję do robienia frontów we własnym zakresie. Biała płyta określa wymiary frontu po zewnątrz i dodatkowo jak kolor w bibliotece ma przypisaną cenę to przesyłany jest on do wyceny. Ten kolor określa też jaki rozmiar frontu masz zamówić, czyli tak naprawdę opcja nr. 1.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 21:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Można jeszcze od tyłu nałożyć formatkę o grubości 0mm
w tedy front nie będzie pogrubiony

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 21:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Można jak najbardziej jeśli chce się w przyszłości poprawiać wszystkie fronty. Już raz nabrałem się na tą bajkę "że żyli długo i szczęśliwie". Bajka się skończyła i było twarde lądowanie. Już pisałem o tym wymiarze 0x0x0 i czekam na jego naprawę. Albo niech się zdecydują i dadzą "wreszcie" dziesiąte części mm. Bo prawdopodobnie to nie jest wymiar 0 mm tylko odprysk z wersji angloamerykańskich cali, którego nie poprawiają w wersji metrycznej. Powód? A po co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 21:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Zapytałem ich o ten moduł dziesiątych części mm na fejsie
i cisza

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 22:03 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Ja jak zapytałem Kdmax na fejsie kiedy będzie nowa wersja to nie uwierzycie!! ale do mnie zadzwonili na drugi dzień i się tłumaczyli :-) Teraz widzę że zmienili datę premiery na maj-czerwiec ale ponoć dołożą jeszcze więcej bibliotek i trochę nowych opcji. Tak że nie jest źle.:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 07:35 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Galmat rozpiski dalej robisz recznie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 11:15 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Tak. Nie wierzę po prostu w te wygenerowane przez program. Zrobienie rozpiski to "na piechotę"10-20 minut. wklepanie w program do rozkroju kilka minut. Ładny projekt zrobię powiedzmy w około godzinę max dwie. Zobaczymy jak będzie w nowej wersji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 18:18 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jak pamietam to zrobic calkowita rozpiske kuchni plyte mdf, laminowaną, hdf, blaty, akcesoria prosta sprawa ale w takiej ilosci tysiąca cyferek trzeba pilnowac bo latwo o pomylke chocby tylko dwuch cyferek i zaznaczenia oklejania. A jak zaraz przyjdzie rozpiska nastepnej kuchni to juz glowa boli. Przynajmniej mnie bolala :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 19:23 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Pewnie że pomyłki się zdarzają :-) ale tak samo może byc przy eksporcie z programu. Poza tym tak jak już wcześniej pisałem programu używam głównie dla wizualizacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 19:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
Topic: "Nowa Wersja Pro100"
:0) :) %)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 21:39 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Robilem reczne rozpiski a teraz z pro100 i powiem ze niebo a ziemia. Dlugo zajmuje opanowanie w pro100 kilku jego bledow i zrobienie bibliotek bez bledow ale potem to juz niebo a ziemia. W 8 godz moge zrobic 4 rozpiski bez bólu głowy :)
Ale jak juz i tak kdmaxa uzywasz to chociaz w exelu jak bys umial to mozesz zrobic szablony ze wpisujesz szerokosc szafki dolnej z szufladami i exel sam by ci policzyl i zrobil rozpiske takiej szafki i inne tez.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 22:02 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
pokaz jak masz zrobione rozpiski?bo ja recznie smigam program mam aby klijentowi pokazac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 kwie 2017, 22:10 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
w poniedzialek bede mial dostep do rozpisek. No ale co tu pokazywac. Jedna rozpiske taka dla hurtowni segreguje materialami a druga z podzialem na szafki segreguje wedlugo kolejnosci nazw szafek np A B C D itd. I jeszcze m2 mdfu lakiernikowi odrazu licze w minute :)

Samo to ze PBstol zaplacil grube miliony za program ktory robi dokladniejsze i bardziej rozbudowane rozpiski powinno dac wielu do myslenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 kwie 2017, 01:10 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
tylko gdzie mi do kolegi PBstol,a do twej rozpiski bede wdzieczny jesli mozliwe ,moze usprawnie robote


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 07:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
Heja

Na rosyjskim forum jest juz demo wersji 6 o numerze 6,09 wiadomo cos o nowosciach bo Ecru milczy w tym temacie. W ogole u nich w programie sa dodatkowe opcje ktorych nie ma u nas ? Podzieli sie ktos jakimis informacjami ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 07:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Co jest nie tak z rozpiską, którą generuje pro100?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 08:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
demode pisze:
Na rosyjskim forum jest juz demo wersji 6 o numerze 6,09[…]
Na stronie w dziale do pobrania też jest wersja 6.09.

Co do rozpiski to można jej tylko zarzucić, że ta brana od razu z programu PRO100 (nie z Rozkroju) jest "brzydka". Bo to tylko tekst, w którym jest dużo cyferek i literek ułożonych na pierwszy rzut oka chaotycznie. Ale tu pisałem o opanowaniu tego chaosu jaki tam panuje. Można sobie zrobić co się chce i jak się chce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 08:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
Omen pisze:
demode pisze:
Na rosyjskim forum jest juz demo wersji 6 o numerze 6,09[…]
Na stronie w dziale do pobrania też jest wersja 6.09.

Co do rozpiski to można jej tylko zarzucić, że ta brana od razu z programu PRO100 (nie z Rozkroju) jest "brzydka". Bo to tylko tekst, w którym jest dużo cyferek i literek ułożonych na pierwszy rzut oka chaotycznie. Ale tu pisałem o opanowaniu tego chaosu jaki tam panuje. Można sobie zrobić co się chce i jak się chce.


a orietujesz sie co jest nowego w tej wersji ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 08:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Poczytaj od poprzedniej strony tego tematu. A dokładniej to od postu ylony ze środy 26 kwietnia 2017, godzina 11:09

Od siebie jeszcze dopiszę dodatkowo do moich spostrzeżeń, że coraz częściej występuje błąd z niespodziewanym "wystrzeleniem" elementu podczas rozciągania za pomocą kwadracików. Chodzi o to jak rozciąga się go w prawą stronę, a w lewą jeszcze mi się to nie zdarzyło. I prawdopodobnie to rozciąganie w lewo pozostanie sposobem na rozwiązanie tego problemu. Jeszcze na początku szóstki tak często on nie występował.

Znalazłem jeszcze jeden błąd. Ale na teraz nie mogę sobie go przypomnieć i o co w nim chodziło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 14:23 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Są błędy ktore lepiej znac ale da sie z tym żyć lecz powinny one zostac usunięte. Ciekawe jak Corpus sobie radzi z rozciaganieciem trzech elementow 3 x 5mm =15mm na 17mm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 14:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W Corpusie nie ma rozciągania. Jak masz szerokość 15 mm, to wpisujesz 17 mm.
Element może się składać z kilku pod elementów opisanych parametrami.
Ich wynikowe wymiary będą zależały od tych parametrów.
Parametrami opisujesz położenie względem grupy elementów, bądź któregokolwiek elementu w grupie oraz zależności wymiarowe.
Nie ma takiej opcji, żeby coś się poprzestawiało, bo już to sprawdziłem.

W pro100 bywało, że przy rozciąganiu korpusu jeden bok robił mi się z 18 mm, na 17 mm. Chociaż wymiar był zablokowany.
Nie wspominając o tym, że większa kupa była, jak w środku miałem jeszcze inne rzeczy jak przegroda, czy szuflady.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 15:18 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Musze napisac ze tak naprawde jest to błąd ktory prawie nie przeszkadza ze wzgledu na konstrukcje wiekszosci szafek. Jak dla mnie powazny blad jest ze w obruconych szafkach nie wolno podmieniac elementow (funkcja nowość) bo sie pojawiaja bledy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 17:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
To po co jęczysz:) Zamiast tracić na to czas, buduj bibliotekę, żeby było Ci łatwiej.

Przykład z Corpusa. Masz szafkę 1000x600x320. Dwa fronty:
- front1: wysokość wpisujesz np 497.
- front2: opisujesz jako: wysokość szafki - front1.wysokosc - 3 - 3
Dzięki temu góra dostosowuje się do dołu. 3mm, to szczeliny.
Tak samo można opisać sobie położenie względem korpusu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2017, 19:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Danio pisze:
Jak dla mnie powazny blad jest ze w obruconych szafkach nie wolno podmieniac elementow (funkcja nowość) bo sie pojawiaja bledy.

O jakich błędach mówisz ??
przed chwilą na próbę wstawiłem moduł
obróciłem go na lewą ścianę i podmieniłem bok
i jest OK

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2017, 06:47 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol pisze:
po co jęczysz:)
Bo powinni to załatwić jak mężczyźni :) Jest błąd no to wypadało by go jakoś usunąć. Moze wystarczyło by zrobic by wiązanie do siatki co 1mm obowiązywało w całym projekcie, w każdym elemencie i w całej przestrzeni też bo nawet położenie elementu w przestrzeni jest w ułamkowych wymiarach względem ścian. Może 3x5mm z włączonym wiązaniem do siatki było by lepiej gdyby taka grupa rozciągała się zawsze o minimum 3mm ewentualnie dopisać w programie by losowo się rozciągały wewnętrzne elementy po kolei lub tak jak wyżej napisałem ale w sytacjach że miejsca jest tylko na dwa milimetry rozciągnięcia to powinien program wtedy pokazywać że jest kolizja lub luz.
I jeszcze nazewnictwo i przesuwanie elementów mi się nie podoba, powinno byc tak jak w Corpusie (jak PBstol napisał) Bok szafki zawsze jest wysoki 720 szeroki 510 i gruby 18 bez wzgledu jak jest ułożony w projekcie. viewtopic.php?f=55&t=1187&start=540#p38895

darecki pisze:
O jakich błędach mówisz ??
poczytaj tutaj. viewtopic.php?f=55&t=913&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;

PBstol pisze:
Co jest nie tak z rozpiską, którą generuje pro100?
To że rozpiska z podziałem jest i to jest jedyny choć wielki plus, a minus jest że rozpiska jest surowa, zwykła itd. itp. co tu pisać, Ecru forum o pro100 nie chce zrobić, a kiedyś pisali że zrobią.

Ostatnio Ecru dużo zrobił i nawet jak już wyłożyli program do sprzedania to dalej robią nowe dodatki i staraja się jakies błędy naprawiać. Przypuszczam że i tak chodzi tylko o konkurencje która próbuje przejąc rynek, Ecru to odczuwa i dlatego walczy. Jeśli się poddadzą to upadną. Galmat z pro100 poszedł w KDmaxa a PBstol w Corpusa. Omen pisze że teraz częściej mu sie w programie zdarza wystrzeliwanie elementów. v6 jest o wiele lepsze od v5 lecz narzekam bo dodatki lux są ale i błędy dalej są. Martwie się że Polski produkt może zejść na dno tak jak zawiasy prestige GTV. Gdzie ta moc "polak potrafi" ? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2017, 22:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
[…]Może wystarczyło by zrobić by wiązanie do siatki co 1 mm obowiązywało w całym projekcie[…]
Mówisz masz:
Obrazek

Domyślne ustawienie to 100. Ale możesz przestawić na 1. Ja tak mam ustawione od czasu wydania szóstej wersji programu. Ustawiłem tak jak zauważyłem problemy z rozciąganiem szuflad.

Danio pisze:
[…]To, że rozpiska[…]
Tak wygląda rozpiska jaką tworzy Rozkrój

Obrazek

Możesz ją sortować wedle uznania za pomocą każdej z sześciu kolumn. Czyli inaczej, masz wszystkie możliwości sortowania.
A ustawiasz co przekazać do Rozkroju z PRO100 za pomocą tego okna:

Obrazek

To w czerwonej obwódce też możesz sortować wedle własnego uznania. I tu jest właśnie ten błąd o jakim pisałem powyżej. Jak masz zaznaczoną opcję "nazwa materiału" to przesyłany jest nie sam kolor płyty ale cała ścieżka dostępu do tego koloru w katalogu "Materiały". U mnie wygląda to tak "Płyty\Kronospan\8243 Borne lato", a powinno wyglądać tak: "8243 Borne lato". Dzieje się tak nawet wtedy kiedy masz w oknie "Raporty" odznaczoną opcję "Pokaż katalogi materiałów".

W załączniku z kolei jest "Lista formatek" pobrana bezpośrednio z PRO100 i przerobiona w arkuszu kalkulacyjnym "6.02 do Rozkroju" o którym pisałem powyżej i wcześniej w tym temacie. W arkuszu można sobie zrobić tak aby wyświetlało w mm lub w cm. A sortowanie wedle własnego uznania.


Co do "myślenia programu zamiast użytkownika" to podobnie jak "Corpus" tworzy meble "Dynalog".

I to chyba wszystko co miałem napisać.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2017, 23:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Co jeżeli lewych szafek jest 5 szt i mają w sobie więcej elementów. Jak wtedy wygląda rozpiska?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2017, 06:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen- to wiązanie to wiem że jest ale ono nie działa w edytorze kształtu i w wewnetrznych elementach zgrupowanych. I jak do elementu z ułamkowym wymiarem dosunie się inny element to położenie tego elementu w przestrzeni jest w ułamkowym wymiarze i z powodu takich babuli robi się wystrzał mebli i puste pudełka.
Chyba jest wiele użytkowników którzy o tym nie wiedzą i robią sobie biblioteki z błędami. Potem zmieniają pro100 na inny. Ja na szczęście wiem i biblioteki w większości mam dobre ale w nerwach i po długi czasie doszedłem do tego z pomocą Omena. Ecru teraz dużo robi to mam nadzieję że w końcu to ogarną tak by się poprostu nie dało robić elementów ułamkowych. Potem zostaną tylko kosmetyczne sprawy i pro100 wtedy będzie lux.
Ciekawe czy corpus albo kdmax ma buble.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2017, 07:53 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Też mają. PBstol kiedyś się przyzna .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 maja 2017, 08:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Pewnie, że mają. Tylko Topsolid nie ma. Najlepiej do takiego programu zatrudnić technologa, bo inaczej to klapa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group