TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 sty 2017, 06:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jakbym był producentem oprogramowania, to też nie udostępniałbym demo. Raz na jakiś czas przychodzą klienci ze swoimi projektami w pro100. Mają zaprojektowaną całą aranżację, z którą latają po całym mieście. Nie sądzę, żeby ten program sobie kupili.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 06:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nie PBstol, nie muszą kupować wystarczy, że cały boży dzień poświęcą na projektowanie czego chcą, a potem PrintScren ekranu i wydruk. Zawsze też można dodać własne logo do projektu (pisałem o tym tu ale znikł obrazek) lub przekręcić jakiś wymiar dając "darmowy" projekt klientowi.

Zawsze też możesz ten projekt sprzedać klientowi w dwóch wersjach i cenach: poglądowa i produkcyjna. Po podpisaniu umowy kasa za projekt zostanie od niej odjęta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 07:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
U mnie za projekt się płaci. Już kiedyś jeleniem byłem:)
Robią to na piratach, bo przyjeżdżają ze zmianami, aby zweryfikować wycenę. Zaprojektowane całe mieszkania ze ścianami.

Cała garażowa produkcja robiona na czarno bez rejestrowania firmy też robi na pro100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 17:43 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Popatrz omen jakie lustro :) z kraya i z pro100


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 20:30 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
Miałem przypadek że wysłałem kolesiowi projekt ma maila, po kilku dniach przychodzi jakiś koleś co robi meble, przyslowiowym garażu, i pyta się mnie za ile bym zrobił taka szafkę, pokazuje projekt a to mój projekt heheh, więc klienci też tak robi ze maja projekty z pro 100. Dlatego od jakiegoś czasu robię tylko poglądowe rysunki do szybkiej wyceny, jak chce lepszy to trzeba płacić i dlatego dużo ludzi niechce poprostu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Jak masz ustawione właściwości tekstury lustra i jak miałeś ustawionego KRAYA, że takie ładne odbicie Ci wyszło. Mało tego masz lustro naprzeciwko lustra bo Ci się obraz zwielokrotnił. I ile czasu robił Ci się Render?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 21:22 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Render robil sie chyba 5 min. Zwielokrotnione lustro robi poprostu kray. Na obydwoch obrazkach na podlodze przed lustrem po prawej jest klocek z lustra widzisz jaka jest roznica elementu lustrzanego.
Lustro u ciebie w projekcie jest zamazane bo nie umyłeś.
A tak na powaznie to material jaki masz na lustrze w wlasciwosciach "swiatlo rozproszone" ustaw na 0 i już masz czyste lustro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sty 2017, 23:18 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen- Zebys mial latwiej napisze ci co zdazylem dzis poznac w krayu oczywiscie mozliwe ze cos umknelo mojej uwadze i sie myle ale raczej jest tak jak napiszę.

Funkcja quality w krayu to jest to samo czym w pro100 jest "wygladzanie" wiec w pro100 jak wylaczysz wygladzanie a w kray wlaczysz to wygladzanie bedzie zrobione . Mozliwe ze wylaczajac w pro100 odciazamy procesor i kray szybciej chodzi ale nie wiem nie przygladalem sie temu.
Tak samo jesli w pro100 wylaczymy "wizualizacje fotorealistyczna" (ikona żarówki) to nie ma to znaczenia dla wizualuzacji kraya. A mozliwe ze tak sie odciazy komputer. Znaczenie ma tylko by w funkcjach oswietlenia nie odchacyc swiatla.

Funkcja (wylaczenie jej) desaturation powoduje ze swiatlo odbite od zoltego materialu lezacego obok bialego spowoduje ze na bialym wyswietli sie odcien żółtego koloru. Tą funkcje nazwal bym "emisja koloru" Wlączenie tej funkcji z powoduje ze swiatlo sie odbija od kolorowych elementow i pada na inne jako czyste bez przenoszenia/emisji kolorow. Wadą/bublem wlaczenia funkcji jest ze np ustawiajac suwak na max w lustrze pojawi sie odbicie lustrzane czarnobiale.

Funkcja backround nazwal bym "swietlne sciany" czyli ściany swieca światlem bardzo rozproszonym. Mozna swietlne sciany zaslonic stawiajac na sciane element lub wstawic na nia jakis kolor nieprzezroczysty i wcisnac konkretne okienko "walls".

wiecej jutro bede testowal.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 08:12 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jeszcze jedna ważna sprawa- projekt robił się 5 min dlatego że pomieszczenie z lustrami jest wielkości 1m x 1m do testów, czyli jest lipa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 18:23 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen jak układasz fronty na szafkach pilnując by wymiar ich był o 3-4 mm mniejszy od szafek. Masz jakaś fajną technike czy nie bardzo ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 20:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Fronty?
Formatka z dodaną dookoła PCV-ką i po bokach mam dodane nulle po 2 mm każdy z zablokowaną grubością i głębokością. Nullów nie widać na wydruku i podglądzie. Na szafce (jak widać na powyższym filmie) też mam nulla, który imituje front razem z PCV-ką i luzami po bokach. Na górze i na dole nie mam nic. Pozwala to na dodawanie frontów do szafek jak klient zobaczył co już w niej jest w środku, a jego "wadę" przekułem w zaletę bo nie można w niego kliknąć na projekcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 21:02 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
No prawde mówiąc to tylko w krayu troche pogrzebałem, a na filmie widać ze ta podmiana to chyba jest bardzo dobrym dodatkiem. Poslij ze mi jedną taka szafke dolną i jedną górną. Ogarniaj v6 a ja ogarniac bede kraya i wysle ci opis kraya jaki sobie juz prawie zrobilem, taki by ulatwil mi orientacja co mam zmieniac by uzyskać jakis efekt.
Powiedz mi jeszcze okleina na szafkach to element o grubosci 0.5mm ? Program ci czasem przy rozciaganiu szafek/elementow potrafi swirowac lub gubic 1mm na np frontach albo okleinach ? i czy robia ci sie czasem puste pudełka ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak nie chcesz mieć kwiatków, to musisz robić tak jak Omen. Przykładowo szafka 740x600x550. Do niej front 737x598.
Dociągasz ten front do szafki grupujesz - to niestety za mało.
Musisz do frontu do grupować null. Tak, żeby grupa: front + szczeliny (null) miał wymiar 740x600 - taki jak wymiar szafki.

On dodatkowo uwzględnia jeszcze grubość PCV. Zależy, czy masz okleiniarkę ze wstępnym frezowaniem lub jaki wymiar podajesz do hurtowni brutto, czy netto. Ja grubości PCV nie uwzględniałem, bo mi nie było to potrzebne.

Omen:
Udało Ci się zrobić szafkę z szufladami kuchenną tak, że górny front jest stały, a dwa dolne dzielą się na pół niezależnie od wprowadzonej wysokości?
U mnie zawsze ten dolny zwiększał się bardziej, jak środkowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 sty 2017, 22:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Katalog z małą zawartością w pierwszej kolejności otworzy się okno z ikoną katalogu. Następnie trzeba kliknąć na tą ikonę i czekać na pokazanie się okna do zapisania katalogu z projektem u siebie.

Tak właśnie robię jak to napisał PBstol poniżej. Z tym że grupuję poszczególne składniki w całość, a następnie składam to w całą szafkę. Wcześniej miałem (w "5") zgrupowane materiałami, teraz mam elementami. Łatwiej jest znaleźć konkretną grupę i zamienić. Wtedy można zamieniać je nie tworząc specjalnych grup do wykonania zamiany w oknie "Zamień". Takie specjalne tworzenie grup do zamiany robi się w oknie gdzie podmienia się "fronty i uchwyty". Jak zgrupowane są elementy możesz Danio to sprawdzić na podstawie szafki wiszącej z projektu jaki tu teraz dałem, a tych stojących. W tej chwili zajmuję się szufladami Legrabox. Szafki na dzień dzisiejszy odpuszczam sobie do naprawy błędu jaki występuje z formatką o wymiarach 0x0x0. Już raz tak było i potem ciągle wchodziły szafki w konflikty pomiędzy sobą przy rozciąganiu z "niewyjaśnionych powodów". Powód oczywiście znałem ale musiałem wszystko poprawiać po raz drugi.
Co do PCV-ki 0,5 mm to nie mam takiej w PRO100. Taka PCV tworzy problemy podczas rozciągania elementów bo niby jest ten milimetr ale tak naprawdę to go nie ma. Program wtedy wariuje. "Pustych pudełek" nie miałem na długo już dawno. Na długo nie miałem ich tylko dlatego, że jak się tylko zjawiały to robiłem Ctrl+Z (cofnij operację). Następnie przesuwałem go maksymalnie do prawej strony, i rozciągałem w lewo.

PBstol co do tego rozciągania frontów to od czasu jak o tym napisałeś to zawsze sprawdzam, czy wszystko z nimi jest OK. Normalnych drzwi nie sprawdzam ale od szuflad tak. Wolę dmuchać na zimne bo tu pomyłki nic mnie nie kosztują. A jak robię szafką z więcej niż dwoma frontami na szerokość to w pierwszej kolejności robię szafkę, a dopiero na końcu dodaję fronty. I z reguły w tym czasie szafek nie rozciągam już na szerokość. A nie pamiętam abym tak robił do tej pory. Klient jak zatwierdzi zawartość (środek) szafek to ja daję fronty i mówię ile to będzie kosztowało. Dlatego też nie odkryłem tego błędu. Dopiero Ty mnie o tym uświadomiłeś. Pomimo tego, że dalej robię tak samo to teraz sprawdzam wymiary.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 06:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Trzeba mieć dużo samozaparcia. Zrobisz bibliotekę, zobaczysz jak to działa, a później wpadasz na pomysł, żeby coś zmienić. Okazuje się, że kaźdą szafkę trzeba poprawić. Ja cennika nie używam. Jakoś nie dałem rady się nim bawić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 06:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Tak jest. Dlatego moja biblioteka jest taka, że rozwijając ją ciągle ograniczam ilość szafek w niej. Zdarzyło się już parę razy, że jakąś nietypową szafkę sprzedałem różnym klientom (2-3 razy chyba). I nadal nie mam jej w "Bibliotece", a jest tylko w poszczególnych projektach. Bo mam takie "przeczucie", że nikt więcej takiej szafki nie będzie już chciał. I z reguły to się sprawdza ;).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 07:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Kiedyś zrobiłem bibliotekę i okazało się, że w formarkach nie dodałem liczenia m2. Później wpadłem na pomysł, żeby pozmieniać nazwy do rozpiski. Następnie okazało się, że standardowy decor nie bardzo nadaje się do biblioteki. No i tak w kółko. Robisz, a i tak nigdy nie masz wszystkiego na 100%.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 07:51 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Widocznie Omen ma samozaparcie za trzech bo mi to się nawet nie chcę zając tymi nowymi dodatkami do pro100 i czekam kiedy przyjdzie natchnienie.
Fronty z nullami to ja mam ale szukałem lepszych rozwiązań i ta "podmiana" to jest to.

Omen- Jeśli nie masz elementów pcv to co to jest na filmiku czarna szafka i brązowe krawędzie ?
Napisz jeszcze w jakich warunkach tworzy ci się element 0x0x0. Bo ja chyba takiego nigdy nie miałem.
Jeśli chodzi o wyceny to aby zrobić, robisz projekt taki na oko który ci wylicza szuflady itd. 30 minut, godzina to trwa? Nie lepiej tak ręcznie ,m2 lakier, ilośc sztuk płyt i szuflad, plus robota i 5-10 minut wycena jest.

PBstol właśnie teraz planuję się dobrze przyjrzeć zanim zrobię biblioteki na nowo przynajmniej jest jedno doświadczenie że takie coś może się wydarzyć i trzeba to wziąć pod uwagę planując nowe biblioteki.

Tutaj jest kilka różnic pokazanych v6 vs kray http://promebelclub.ru/forum/showthread.php?t=11850


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 11:08 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Na razie taką zrobiłem sobie instrukcję do kraya.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 15:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
update version 6.03 + zaktualizowany KRAY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 17:01 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wiadomo co sie zmienilo ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 17:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Widzę, że zwiększyli intensywność aktualizacji:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 22:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
Omen - Jeśli nie masz elementów pcv to co to jest na filmiku czarna szafka i brązowe krawędzie ?[…]
Mam nie tylko długość PCV-ki ale też i elementy PCV. Długość okleiny potrzebna do kupienia (zrobiłem tak jak nie miałem jeszcze Rozkroju. Ten najnowszy Rozkrój ma już taką opcję aby dodawać naddatek i wtedy liczy więcej), a do wyceny też się przydaje. Dodatkowo kiedy PCV-ka odróżnia się od koloru płyty to widzę od razu jakie krawędzie są oklejane, a jakie nie. Nie muszę wchodzić we właściwości elementu aby zobaczyć które są do oklejenia. Chociaż tu pomyłek nie mam bo przykładałem się jak zaznaczałem (to było jeszcze w czasach kiedy nie było widocznych wymiarów we Właściwościach oklejanych stron elementu), które krawędzie są oklejane, a które nie są.
Dodatkowo jeden kawałek PCV-ki to jest 1 szt. elementu. Potrzebuję tego do zamawiania PCV-ki na naddatek jaki występuje przy oklejaniu krawędzi. Bo przy oklejaniu zawsze na końcach trochę wystaje.
Danio pisze:
[…]Napisz jeszcze w jakich warunkach tworzy ci się element 0x0x0. Bo ja chyba takiego nigdy nie miałem.[…]
Daj nową formatkę, odchacz blokowane wymiary, a następnie złap za "czarny kwadracik" najlepiej ten narożny i zmniejsz element maksymalnie. Wersja programu 6.03 tego błędu nie usuwa.
Danio pisze:
[…]Jeśli chodzi o wyceny to aby zrobić, robisz projekt taki na oko który ci wylicza szuflady itd. 30 minut, godzina to trwa? Nie lepiej tak ręcznie ,m2 lakier, ilośc sztuk płyt i szuflad, plus robota i 5-10 minut wycena jest.
Nie robię w ten sposób. Robienie projektu na oko a potem jeszcze raz to jest podwójna robota. Robię od razu gotowce. Jak wiesz projekt do akceptacji przez klienta robię bez frontów aby wiedział co jest w szafkach. Gdzie ma szuflady, gdzie półki, ile ich jest i takie tam. Dopiero po zatwierdzeniu daję te fronty jakie sobie wymyślił. Uchwyty dodaję bardzo rzadko w projekcie chociaż doliczam je do wyceny. Albo jak klient nie jest jeszcze zdecydowany jakie to mówię, że cena nie obejmuje uchwytów.

Trochę wrażeń z instalacji nowej (6.03) wersji programu.
Minusy:
1. Jak napisałem powyżej nie likwiduje błędu formatki o wymiarach 0x0x0.
2. Nadpisuje ustawienia nowym plikiem PRO100.ini
3. Kopiowanie za pomocą PPM jest po nowemu. I znowu trzeba będzie grzebać w pliku z ustawieniami.
4. Zlikwidował mi wszystkie narzędzia jakie miałem z lewej strony okna. A z prawej dał swoje własne.
5. Nie zapamiętuje mojego ustawienia ikon na paskach u góry.

Plusy:
1. Nie zauważyłem nic poza nie zmienianiem pliku PRO100.plk w katalogu programu i moje ustawienia zostają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sty 2017, 22:54 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
W czym przeszkadza ci to że da się zrobić element 0x0x0 ?

Wiązanie do siatki o 1mm ci pomogło czy jeszcze nie testowałeś tego ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2017, 08:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
W tym, że jak kiedyś były dziesiąte części mm (pewnie wersja dla cali przerobiona na wersję z mm) to jak sobie wykorzystywałem to, to oni potem to zlikwidowali. I to właśnie po tym musiałem przerobić wszystkie szuflady. Nie przeszkadza mi to jak we "Właściwościach" elementu będą wymiary podawane z dokładnością do 0,1 mm. Teraz tak nie ma. Jest za to tak, że w projekcie możesz sobie ustawić element o wymiarach 0x0x0 (widoczne na dole w prawym rogu) ale we "Właściwościach" ten sam element ma wymiar 1x1x1. I to jest właśnie ten błąd. Praktyka (projekt) rozmija się z teorią (wymiary).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2017, 07:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio.

Jak na pierwszy program to Pro100 sprawdził mi się bardzo dobrze. Mimo swoich mankamentów ułatwił pracę. Nie wyobrażam sobie robić projekty ręcznie. Teraz po prostu przyszedł czas na ulepszenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2017, 08:12 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Obyś był zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2017, 14:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Skąd pobieracie najnowszą wersje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2017, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
z tego samego linku co v6
który dostałeś od Ecru

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2017, 18:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Dzisiaj znalazłem w PRO100 coś takiego.

Obrazek

Znalazłem to przed chwilą. I z tego co zdążyłem zauważyć to na tej liście mam część tych rzeczy, jakie robiłem w "Edytorze kształtu". Są tam też takie których nie robiłem i te prawdopodobnie dodali w Krakowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group