TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 09:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 maja 2020, 08:18 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Jest tu obok wątek o szufladach, gdzie analizuje się miękkość kliknięcia przy domyku i bukiet zapachowy po wyjęciu prowadnic z pudełka...
A które szuflady najefektywniej wykorzystują miejsce? Mi wystarczy, żeby szuflada miała samodomyk i żeby się nie psuła – za to czasem chciałoby się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń (np. przy niskiej szufladzie w szafce 40tce).
Mechanizmy generalnie upycha się pod dnem, wówczas to dno podnosi się o jakieś 2-3cm, albo po bokach, zżerając do 9cm szerokości w stosunku do światła szafki. Dodając grubości boków/dna, w obu przypadkach użyteczne zostaje jedynie jakieś 65% miejsca (szafka 40)
Z systemów które przejrzałem, najbardziej kompaktowy jest Nova Pro Classic Grassa – dno szuflady jeździ raptem 7mm nad krawędzią, a na szerokości tracimy łącznie 58mm. Dostępność dla cywila licha, cena zabija.
Drugi w kolejności chyba tandembox antaro – jeździ 9mm od dolnej krawędzi, na szerokości zabiera 75mm. Też drogie, ale za to dostępne chyba od ręki.
Znacie coś jeszcze, co może konkurować kompaktowością z dwoma powyższymi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2020, 09:57 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Co takiego będziesz przechowywał w tych szufladach 40cm? Trzeba zaprojektować szuflady (pozycje prowadnic), żeby wymiary użytkowe (w środku) Ci odpowiadały. Antaro ma boczek zbliżony do trójkąta, przez co minimalnie traci szerokość użytkową w dolnej części, Legrabox ma boczek prosty na całej wysokości przez co korzystniej wypada pod względem szerokości użytkowej.
Przy tej szerokości 40cm, to spokojnie weź GTV AXIS PRO, cena spoko, a walory zapachowe i smakowe będziesz mógł opisać później na forum. Serwis będziesz miał w razie czego w domu, nie u klienta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2020, 10:33 
Offline

Rejestracja: 14 lip 2016, 11:53
Posty: 159
Najmniej miejsca zajmują metaboxy, prosty mechanizm nie zajmuje wiele miejsca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2020, 11:33 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Tyle tych nowości, że zapomniałem o nich. Stare, ale jare.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 maja 2020, 22:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Metaboxy 5 mm od dołu i 31 mm na szerokości światła szafki. Można w nich zamontować spowalniacz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 00:39 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Aż tak po bandzie żeby iść to nie myślałem... Zakładając wątek, myślałem generalnie o zintegrowanych ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2020, 21:38 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Omen pisze:
Metaboxy 5 mm od dołu i 31 mm na szerokości światła szafki. Można w nich zamontować spowalniacz.


Prowadnice kulkowe - 25.4mm na szerokości światła szafki (chyba, żeby wpuścić w bok, to jeszcze mniej), a od dołu aby na regulację tylko. Cichy domyk już na pokładzie.
W dodatku, w płytkiej szafce 40tce czy 45tce można spokojnie dać spód z hdf i w niskiej szufladzie mamy 2x więcej miejsca, niż w legraboxie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2020, 22:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Ciekawe, dlaczego renomowani producenci nie robią prowadnic kulkowych. Blum robi nawet rolkowe, ale kulkowych nie.
My nie stosujemy ich. Wyglądają chyba najgorzej ze wszystkich i jakoś tak mnie nie przekonują swoją niezawodnością.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2020, 22:50 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Wydaje mi się, że to dlatego, że montaż jest upierdliwy. Gotowy zestaw składa się moment, jak klocki lego, boki szafki punktuje od szablonu, moment i jest. Szufladę na prowadnicy kulkowej trzeba już sobie zbudować całą od podstaw - dużo zabawy, do tego trudniejsza i tylko szczątkowa regulacja. Czas to pieniądz. Kultura pracy zestawu też większa, skoro mechanizm większy.
Co do niezawodności to nie wiem, nie miałem doświadczenia z kulkowymi w tak intensywnie używanych szufladach, jak kuchenne. W komodach czy półkach na klawiaturę nie kojarzę awarii, ale fakt, te pracują znacznie mniej intensywnie. Inna sprawa, że wymiana prowadnic raz na parę lat nie wydaje mi się jakimś dramatem.

Przykład różnic:
Szafka 40cm, głębokość 420, front 160. Dałem Legraboxa, ścianka M i prowadnica 400mm. Po złożeniu zwątpiłem, ale na razie poleciało - dodam do tego relingi na styk do boku i jakoś ujdzie.
Policzyłem pojemności. Ta szuflada ma dokładnie 7.37L pojemności.
Na prowadnicy kulkowej, nawet bez frezowania boków, można w tej samej szafce i przy tym samym froncie złożyć szufladę o pojemności 17.5L. To jest więcej, niż dwa legraboxy.
Przy większych szafkach różnice się zmniejszają, ale przy małych ilość straconego miejsca jest olbrzymia.

PS Kulkowe prowadnice robią Hettich, Salice, Accuride, FGV no i nasze rodzime chińczyki.
PPS Jak się je we frezie schowa, to prawie wcale nie wyglądają - na szufladę patrzymy przecież z góry. Chyba, że ktoś sobie otwiera i idzie na bok popatrzeć ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 05:22 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Jest jeszcze coś takiego jak niezawodność i kultura pracy prowadnic. Dopóki w szufladach z prowadnicami kulkowymi będziesz trzymał ręczniki lub jakieś inne lekkie bambety będzie w miarę ok (tyle na ile może być). Jednak po załadowaniu takich szuflad jakimś poważniejszym towarem będzie tragedia. Wrzucanie takich tanich, byle jakich prowadnic do kuchni to kaszaniarstwo i żadne litry tego nie uratują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 05:54 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1023
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
do legraboxa relingi ? poza tym, żeby być uczciwym :
masz mozliwość w blumie stosownia różnych nawiertów jezli chodzi o mocowanie frontu względem pozycji prowadnicy - zwiększ lub zmniejsza sie wtedy wysokość użytkowa szuflady / są wymienne lub nie
musisz porównywać wielkość budowanej szuflady do szuflady oryginalnej ( boki ) i nijak ci nie wyjdzie 10 l róznicy - to jakies bajki

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 06:54 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
To policz sam. Patametry szafki podałem...
Relingi to rzeźba (od tandemboxa).

Waldemar - być może. Chociaż formalnie dopuszczalne obciążenie na prowadnicach FGV to 35kg. Ryle, co na każdych innych.
Mam do zrobienia kombinowaną szufladę pod zlewozmywak, przetestuję je tam i zobaczę jak z tą kulturą.
Co do ceny - Accuride np wcale tanie nie są...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 07:28 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Sprawdziłem jak ty liczysz te litry, bo raz podajesz wymiar w cm, potem w mm. Szuflada to nie akwarium, liczą się wymiary użytkowe. Kilka uwag:
- policzyłeś wysokość boczku legraboxa jako użytkową całej szuflady (którą faktycznie jest przestrzeń za frontem)
- nie uwzględniłeś grubości boczków szuflady na kulkach
- porównywanie spodów z hdf do płyty 16mm, dla samych wymiarów użytkowych uważam za bezcelowe

Poniżej prawidłowe szerokości użytkowe (szafka o szer. 40cm, gr. płyty 18mm):
- legrabox (pomiędzy bokami) = 323 mm
- metabox (pomiędzy bokami) = 333 mm
- prowadnica kulkowa (szuflada skrzynkowa, boczek gr. 16mm) = 306,6 mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 07:43 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
OlBa - słuszna uwaga co do boczków w kulkowej.
Co do wysokości za frontem - w przypadku niskiej szuflady, jak tutaj, użytkowa jest jednak bardziej wysokość boczku, a nie frontu. Może minimalnie więcej niż boczek, ale tam nie trzymamy garnków, tylko sztućce, szpatułki, zmywaki, tacki, tłuczek do mięsa itpitd. To nie może zbyt dużo wystawać nad boczek, bo zacznie się wysypywać.

Parametry legraboxa:
szer wew - 323mm
dł wew - 373mm
wys wew - 63mm
Pojemność - 7.3689L

Parametry szuflady na prowadnicy kulkowej (bez wpustu prowadnic):
szer wew - 306.6mm
dł wew - 397mm
wys wew - 130mm
Pojemność - 15.8236L

Odnośnie 16tki z HDF - dlaczego bezcelowe. Użytkowo przy takiej szafce różnica żadna, a różnica w pojemności duża.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 09:37 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Pomijając, że liczysz wybiórczo to co Ci pasuje (np. wysokość samych boczków, a nie użytkową, hdf 3mm zamiast przynajmniej 10mm), podajesz niespójne dane, nie podajesz grubości płyt, nie wiadomo czy wymiary są zewnętrzne czy wewnętrzne. Do tego w dalszym ciągu zapominasz, że prowadnice kulkowe potrzebują jeszcze całej skrzynki. Przy Twoich argumentach kosze na śmieci o wysokości 30-40cm powinny się przewracać np. w szufladzie Antaro "D".

Jak np. do szafki o gł. 420mm (zakładam, że to zewnętrzny wymiar jak reszta podanych: szer. 400 mm, wys. frontu 160 mm) zrobisz szufladę skrzynkową o użytkowej dł. 397 ?

Dwie uwagi:

1. Po odjęciu pleców szafki (felc minimium 3mm), dystansu za szufladą (zalecane 3 mm) i grubości elementów szuflady (min. 2 x 16mm = 32 mm) zostaje 382 mm, a nie 397 mm

2. Szuflada Legrabox przy wysokości boczku K, która przy ręcznym liczeniu zmieści się w tej przestrzeni będzie miała wysokość użytkową 106mm (sam boczek)

Parametry legraboxa K:
szer wew - 323mm
dł wew - 373mm
wys wew - 106mm
Pojemność - 12,77 L

Parametry szuflady na prowadnicy kulkowej (bez wpustu prowadnic), ale ze spodem z hdf:
szer wew - 306.6mm
dł wew - 382mm
wys wew - 130mm
Pojemność - 15,23 L

W "kulkach" uszły ponad 2 litry, a legrabox napompował się o prawie 5,5 litra. Różnica jest na poziomie 2,5 litra, przy słabych parametrach "kulek": spód z hdf, awaryjność, jakość pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 11:02 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
OlBa - nieprawdę piszesz.
Wszystkie wymiary podałem wewnętrzne dla szuflad, co jest napisane.
Światło szafki 364mm minus 32mm boki minus 2x12.7mm na prowadnice = 306.6mm Tak, jak podałem do wyliczeń
Głębokość szafki 420mm minus 16mm plecy szuflady minus 3mm luzu minus 3mm ubytku szafki na frez pod plecówkę = 398mm. Grubości frontu nie odejmujemy, bo to nie szuflada wewnętrzna. Ja założyłem 397, czyli też poprawnie.

Wysokość frontu 160mm minus 1.5mm (szpara 3mm między frontami) jeśli prowadnica będzie do dolnej krawędzi frontu, jeszcze minus 18mm na łączenie górne - zostaje 140mm. Minimalna wysokość zabudowy dla boku K to 144mm - więc bok K odpada.

Czyli w kulkach dwa litry nie uchodzą, a w legraboxie nic nie pompujemy... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 12:01 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1023
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
przez grzeczność nic nie napiszę oprócz tego , że OlBa sugeruje zrobienie mebla a Stefan...dobrze i tanio

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 12:07 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
ja też nic nie napiszę, bo wolę te ciekłe litry...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 12:16 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
O - ciekłe litry. Czyży płaszczyzna porozumienia...? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 20:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Stefan, załóżmy hipotetycznie, że robisz tę kuchnię nie dla siebie, tylko dla klienta. I gość przekonuję cię, że szuflada na kulkach zmieści więcej o 3 litry. Luzem, bo w standardowym szklanym opakowaniu to może 1,5. Ewentualnie, może ze trzy Bociany 0,7 by jakoś bardziej upchał, bo mają takie fajne wąskie szyjki ;) Ty sobie przypominasz, jak lat temu kilka zrobiłeś innemu facetowi kuchnię na kulkach i tenże po paru miechach z pretensjami dzwonił bo mu już cichy domyk nie działa, zgrzytło, chrupło, śrut panie do cukru się wysypał i jak sernik w niedzielę jadł to koronę nowiutką z zęba wykruszył, bo kobita cukier z kulkami do makutry wsypała. Walczysz o te litry po raz drugi ? Kuchnię marzeń wieziesz do klienta, 150 km w jedną stronę.
Jesteś w tej komfortowej sytuacji, że robisz dla siebie, więc ewentualne serwisy zrobisz sobie we własnym zakresie, kiedy ci się będzie podobać. Nikt do Ciebie nie będzie z tego powodu dzwonił kilka razy dziennie, wysyłał setki emailów, esemesów, gołębi pocztowych, groził opiniami w internetach, adwokatami i deszczem piekielnej siarki. Natomiast kolega OlBa musi brać te czynniki pod uwagę.
Kiedyś jeden facet mnie terroryzował, żebym mu półki w szafkach z płyty 12 zrobił, na pięciu półkach 30 mm milimetrów zyska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lip 2020, 22:49 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
Solmyr - to jest wątek na gdybanie. Która szuflada najefektywnjej wykorzystuje miejsce. Wyszło mi na to, że taka na prowadnicach kulkowych.
O trwałości takich prowadnic nic nie wiem, jeśli szybko padają to faktycznie sensu nie ma.
A nawet jeśli nie padają, to szuflady na nich tańsze nie będą, bo np accuride są b drogie, a do tego dochodzi robocizna za szufladę recznie robioną.
Ale temat nie jest o tym, jakie szuflady stosować jako domyślne na montaż u klienta.
Swoją drogą, do szuflad 16cm legrabox jest totalnie bez sensu. Może jakbym na starcie wybrał inny system to wysokość szuflady nie byłaby aż tak żałosna jak na taki front i w ogóle te przemyślenia by mnie nie naszły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2020, 05:32 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1023
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
legrabox to przemyślana kontrukcja, jedna z lepszych na rynku. wydaje mi się , że po prostu nie masz racji
druga strona medalu jest taka że mylisz 2 pojęcia : system szuflad i system prowadnic
ale jak to powiedził jeden polityk :"nikt nam nie wmówi , ze czarne jest czarne a białe jest białe"....prawda ?

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2020, 10:59 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
W czym nie mam racji? COś źle mnożę? Liczny nie kłamią...
Legrabox ekstremalnie efektywnie wykorzystuje szerokość, ale dużo zjada na wysokości. Dolna krawędź dna jeździ 24mm od dołu, więc np w szafce 12tce, gdzie jest wzmocnienie i do wykorzystania jest 10cm wysokości, mechanizm legraboxa zjada nam 40% dostępnej wysokości/pojemności (24mm +16mm dno). Bez sensu.
Z kolei dla szuflady 16cm ciągle oferują taką samą wysokość boku, jak dla 12tki, bo bok K nadal się nie miści (no chyba, że robimy bez wzmocnienia). Też bez sensu.
A wydaje mi się, że typów szuflad nie powinno się w jednej kuchni mieszczać, więc legrabox pomimo ewentualnej "fajności" mechanizmu, cienkich boków i wyglądu itp jest zwyczajnie nieprzemyślany i bez sensu. Żałuję, że go wziąłem akurat do siebie, ale już trudno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2020, 12:02 
Offline

Rejestracja: 22 maja 2020, 13:59
Posty: 95
Lokalizacja: okolice Radzymina
Najefektywniejsza szuflada to sklejone pudło z płyty np. 12/10 mm, suwane po dnie szafki, lub poprzeczce w przypadku wielu szuflad. Mam starą komodę z takim systemem i działa rewelka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2020, 12:30 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
Masz rację, liczby nie kłamią. Dla frontu szuflady o wysokości. 160mm, umiejscowionej na górze szafki, ze szczeliną górną 3mm bez problemu montuje się boki wysokości k. Nad szufladą oczywiście mieści się trawers. Wysokość użytkowa takiej szuflady to 106 mm. Odnoszę wrażenie że projekt twojej kuchni jest nieprzemyślany i bez sensu. Ale to się okaże dopiero kiedy pokażesz efekt końcowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2020, 17:38 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
160mm - 18mm (trawers) - 1.5mm (połowa szczeliny) = 140.5mm
Minimalna wysokość zabudowy dla boku po wysokości K - 144mm.
A więc bok o wysokości K w szufladzie o froncie 160mm w korpusie szafki "oczywiście" się nie mieści. Ani z problemem, a ni bez - przynajmniej wg danych katalogowych.
Liczby nie kłamią.
Ale może producent kłamie - nie sprawdzałem, choć przez chwilę to rozważałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2020, 22:18 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Frontem nazwałeś chyba wysokość wnęki pod blatem - domyśliłem się po czasie. Jak ktoś robi niepełną skrzynkę szuflady ze spodem hdf, to idąc tym tokiem rozumowania, co mu szkodzi zdjąć przedni trawers lub zrobić go z "10"? Przecież liczy się każdy litr, a boki można przymocować do blatu kątownikami. Legrabox K się zmieści, ale zrobisz wszystko żeby zanegować tą bezsensowną i nieprzemyślaną konstrukcję - będziesz wolał robić nut pod hdf we froncie, bo jak inaczej usztywnisz spód niepełnej skrzynki?

Wyobraźmy sobie że garnek który ma wystające uszy zmieści się w Antaro D z relingiem, a w szufladzie skrzynkowej już nie. Wystające ucho garnka będzie znajdowało się pomiędzy boczkiem i relingiem. Wcześniej podałem przykład z koszami na odpady. Próbuje w najprostszy sposób wytłumaczyć, że wysokość boczku nie jest najważniejszym elementem użytkowości szuflady. Poza tym legarbox bije na głowę skrzynkę pod względem szerokości o prawie 2cm. Co nie znaczy, że nie robię skrzynek. Robię ich kilkadziesiąt w miesiącu, klejonych z "18" i spodami z "10" w nucie, ale tylko w garderobach i szafach.

Legrabox K nawet z trawersem z "18" się zmieści, a różnica nadal jest na poziomie 2,5 l na korzyść kulek. Tak wygląda porównanie. Wystarczy zmierzyć faktyczną wysokość szuflady, bo producent podaje minimalny wymiar wnęki uwzględniając zapas. Nie mam na stanie legraboxa, ale przy antaro D ten parametr wynosi ok. 10mm. Do tego element wysuwany prowadnicy znajduje się wyżej o kilka milimetrów, więc nie trzeba odejmować dolnej szczeliny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lip 2020, 05:26 
Offline

Rejestracja: 15 maja 2020, 07:13
Posty: 70
OlBa - to nie tak.
Twoje przykłady z nutem pod hdf i uchem garnka są generalnie słuszne, ale pisałem wcześniej, że piszemy o szufladzie niskiej.
Przejrzałem katalog bluma, szukałem dokładnych wymiarów ile wynosi ten zapas jaki producent założył dla szuflady i nie znalazłem - dlatego uwierzyłem, że te 144mm to faktycznie minimum.
Jeżeli bok K wchodzi w przestrzeń 140mm to jest do szuflady 16tki idealny. Co, swoja drogą, zwiększa moją frustrację, bo bez sensu straciłem czas na sztuczne podwyższanie boku M relingami od tandemboxa. Tak jakby nie mogli precyzyjnie zwymiarować w katalogu (dla Antaro jest rysunek z dokładnym wymiarem do krawędzi bocznej ścianki - nie wiem, dlaczego dla Legraboxa tego nie zrobili) :(

Odnośnie samego tematu wątku - tandembox Antaro o tym samym boku efektywniej wykorzystuje przestrzeń. Legrabox unosi całe dno żeby zmieścić mechanizm (częściowo kryje się we frezie, ale tylko cząściowo), a antaro kryje się w ukosie boczka. licząc rozmiary u podstawie, antaro z bokiem K na prowadnicy 400 ma chyba 12.6L, ale biorąc pod uwagę zwężanie się boku ku górze efektywnie będzie pewnie coś między 13 a 14L.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lip 2020, 05:50 
Offline

Rejestracja: 11 mar 2015, 08:08
Posty: 103
Lokalizacja: Kartuzy
Zawód: Stolarz
W praktyce wygląda to tak:
Załącznik:
2020-07-08.png


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group