TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lut 2019, 10:50 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Dzięki Omen - sprawdzałem wszystkie dostępne na rynku: Hettich, Hefele, Blum i wiele innych. Za twarde nadal słychać małe pukniecie.

Rozwiązaniem mojego problemu okazały się takie :)

Obrazek

Zawias Sensys i to ... nie słychać nic. Odbojnik ma twardy trzpień i bardzo miękka gumową główkę z jakby poduszką powietrzną wewnątrz.

Nawet mierzyłem miernikiem decybeli głośność zamykania się poszczególnych rozwiązań i szuflad i zawiasów. Każdy ma jakieś zboczenie rotfl

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 11:05 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Hettich ma jeszcze jedną zaletę, zarówno drzwi duże jak i małe domykają się jednakowo. Bez względu na wagę. W Blumie małe fronty potrafią się dłuuuugo zamykać.
Nie musisz nic mierzyć, wystarczy słuchać klientów :) u mnie to była ich uwaga :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 11:10 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Bo Sensys sa duza lepsze od Blum Clip, a stosowanie Clipów wynika z niewiedzy, ze jest cos lepszego. Sensys chyba nawet ciut tańsze, ale różnica raczej bez znaczenia.

Dodatkowo Sensys nie maja martwego miejsca tylko sie domykają przy mniejszej sile pchnięcia frontu i wcześniej domykają front. Dzialaja ciszej. Blum wydaje dźwięk przy zamykaniu jakby zdeptać malego robaka, Sensys cisza.

W szufladach Blum jest swietny w zawiasach gorszy.

Pewnie, ze nie musze mierzyć, ale przydaje mi sie to marketingowo. Czy nie wyglada ładniej jak w katalogu napisze zawiasy cichsze o 42 % od wszystkich innych dostępnych na rynku :-) dane nie beda wyssane z palca tylko 100 % prawdziwe.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 11:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Czy Hetticha są z wbudowanym spowalniaczem + jakiś odpowednik bez tego spowalniacza? Coś, jak w Blumie?
Czy do tych zawiasów są ograniczniki kąta?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 11:28 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
2x Tak

Ogranicznik podobnie jak w Blum wciskasz w puszke taki mały plastik.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 12:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mam jeszcze w cholerę tych zawiasów, ale można pomyśleć o tych drugich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 12:06 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Brałeś jakis duży pakiet z gratisy od Blum ? Poczekaj sz zużyjesz to co masz bo co z tym pozniej zrobisz.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 13:43 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Istota wyboru firmy tkwi w świadomości klientów. Jak słyszą BLUM, to mlaskają z zadowolenia. HETTICH, nie dość, że się źle wymawia, to jeszcze nie jest w Polsce tak "kultowy".
Lepiej więc dla stolarza dawać BLUMA i chwalić się tym przed klientem. A że lepiej się zamyka HETTICH, to już mały szczegół.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 14:19 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Dokładnie. Często rozmawiam o tym z klientami. Mówię że sprzedaję lepszy produkt za te same pieniądze ale jeśli ktoś jest przekonany do Bluma to dostanie Bluma. Zwłaszcza że reszta akcesoriów taka jest.
Muszę przyznać że na początku miałem obawy ale działa to raczej w odwrotną stronę. Klient sobie zażyczył szuflady Hetticha :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 14:33 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Ja nie potwierdzam problemu. Nie mamy najmniejszego kłopotu do przekonania klienta do Hettich. Taka ciekawostka jaką zauważyłem. Klient o mniej zasobnym portfelu częściej zna Bluma niż klient w ambitnych realizacjach gdzie cały dom był projektowany przez projektanta i na kuchnie bez AGD jest budżet dajmy na to 30 - 40 tys.

Rzeczywiście tak jak SETA piszesz było z 10 lat temu - wszyscy chcieli BLUM. Tylko i wyłacznie BLUM.

Zresztą jest na to prosty sposób: mamy w salonie wszystkie fronty na zawiasach Hettich i jeden na BLUM - każdy wybiera Hettich Sensys. Jak się rzeczywiście kiedyś mi ktoś uprze na Blum zawiasy pewnie, że zamontuje, ale narazie nie było potrzeby.

Z szufladami sprawa prosta: Hetticha Arcitech zakładamy tylko i wyłącznie na 60kg taki mamy standard i po rozmowie. Wolą mieć na 60 kg zamiast na 35/40. Każdą szufladę klient otrzymuje na 60 kg nawet najmniejszą bez żadnej dopłaty.

Co innego z podnośnikami Aventos - tylko BLUM, nie znalazłem nic lepiej działającego.

To nie jest też tak, że namawiam klientów do takich, a nie innych okuć, żeby mieć z tego większą korzyść tylko po prostu chce aby moje logo firmy pojawiało się na jak najlepszym produkcie. A swoją drogą, ze mam fioła na punkcie jakości domykania się frontów ;)

Szczegóły najważniejsze :)

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 14:52 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Myślę że nad szufladami musisz popracować:)
Jakość i wygląd arcitecha jakoś mnie nie przekonuje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 14:53 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Stosowałem i te zawiasy i te. Nie wiem o jakim stukaniu mówicie ale moi klienci nic nie narzekają. Co do zamykania się w pełni zgadzam. Wyłączam jeden zawias i już jest idealnie.
Mam jeszcze hetticha zawiasów z 20szt a bluma 300 wiec częściej stosuje bluma. Są to zawiasy porównywalne ale blum ma lepszą regulację jeśli chodzi o nałożenie w sensie większą.
Więc najlepiej pytać klienta co che blum czy hettich. W standardzie dajemy bluma z wmontowanym blumotion i szuflady antaro. Poniżej tego progu nie schodzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 15:01 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
TORUS Arcitech vs Antaro wybieram Arcitech - moim zdaniem działają lepiej i mam na 60kg. Te starsze Hettich Innotech też mnie nigdy nie przekonywały bo działają słabo.

Przyznaje Ci, że jest jeszcze coś ponadto czyli Blum Legrabox i nad tym muszę popracować tzn dodać je do oferty :)

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 15:21 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Kubik nie wiem czy to taki dobry pomysł pytać klienta czy woli Blum czy Hettich bo to ja jako wykonawca powinienem wiedziec co jest najlepsze. Pytać o strony wizualne, techniczne nie pytać. Moim zdaniem jak pytam klienta czy woli rozwiązania techniczne x czy y to tracę w jego oczach na profesjonalizmie.

Ide do porsche, a tam mnie pytają: mamy Panu wylakierowac nowa Panamere lakierem producenta X czy Y bo sami nie wiemy co bedzie lepsze ....

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 15:39 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Zgadzam się z Mstand. Nie pytać, bo wychodzisz na amatora.
Co byśmy z tych producentów nie wybrali dla klienta, to i tak jesteśmy o lata świetlne przed firmami, które dla dziwnie pojmowanej oszczędności, proponują "równie dobre" produkty z ryżem.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 15:41 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
teraz to w salonie Porsche zapytają : diesel czy benzyna - to jednak ty powinieneś zdecydować co chcesz tankować.

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 15:46 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Dokładnie tak SETA uświadamiać klienta, że zakup kuchni to jeden z najważniejszych zakupów w jego życiu. Samochód kupujemy co 3-7 lat. Kuchnie raz na 12 - 15 lat. To, która decyzja ważniejsza.

Idąc dalej średnio w kuchni mamy powiedzmy 10 szuflad. Chińczyk Amix bedzie kosztował obrazowo 1000 zł, Blum czy też Hettich 1700 zł. Cała kuchnia z AGD, blatami jak nic 20 000 zł i nie jest to wysoka cena. To jaką mamy oszczędność 3-4 % warto ? Dopóki tak się klientowi nie przedstawi to nie zrozumie, po tym już chętnie dołoży do lepszych okuć. Powiem więcej klienta nie stać na taką oszczędność tylko trzeba mu to uświadomić.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 15:49 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
m.premium Diesel czy Benzyna to pytanie typu le Mans czy Magic Corner nie Hettich czy Blum.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 15:53 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
Ja proponuje zawiasy 3 firm ,szuflad kuchnia to przewaznie blum ,szafy to mam z 4 firmy.Ogolnie lepiej mi sie robi na blumie moze dlatego ze jest najwiecej i mam szablony i szybko i sprawnie to mi idzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:02 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Zawiasy i szuflady to ważna część mebla. Trzeba wybrać jak najlepsze. Kto może wybiera najlepsze kto ma słabą markę i nie jest wiarygodny dla klienta wybiera to co jest najbardziej rozreklamowane. To nie tyczy tylko wyżej wymienionych.
Stosowanie samego Bluma albo samego Hettich a dla klienta nadal jest dobrym produktowo rozwiązaniem. Wszystkie posłużą bezproblemowo długie lata.
Ale jest jedno ale, pojedynczy mebel, cała kuchnia, szafa, czy biblioteka składa się jeszcze z mnóstwa innych części zarówno tych fizycznych jak i projektowych które są równie ważne.
No bo po co komu super działające szuflady jak w projekcie jest kolizja :) albo zawiasy Bluma montowane ekodrilem na kolanie u klienta.
Na tą chwilę im trudniejszy mebel tym dla mnie lepiej i to mnie bardziej bawi.
Projekt, projekt i jeszcze raz dobry projekt to jest dla mnie najważniejsze.
Sory za zboczenie z tematu ale dobre akcesoria to nie wszystko :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:04 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
koniu1980 zgadzam sie, że na dostępność danego asortymentu też trzeba patrzyć. Trudno abyś oferował dajmy na to Hettich jeśli w promieniu 30 km nie masz hurtowni co prowadzi ich sprzedaż. Przy dużych miastach łatwiej dla przykąłdu okolice Poznń/ Swarzędz masz wszystko dostępne co byś nie wybrał.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:10 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
do poznania mam z 100km.Torus ja pracuje ecodrillem to jest problem?nie robie tego u klienta ale na warsztacie ale uzywam,wygodniej mi niz noszenie frontow pod wiertarke.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:18 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Maszyny i sprzęt bardzo ułatwia, ale nic nie gwarantuje. Najlepsze obrabiarki posiadają producenci tandetnych mebli robionych w dużych ilościach typy Bodzio, Black Rad White itp. Zaplecze maszyn mają kosmiczne - w czasie studiów byłem na praktykach i hale produkcyjne robiły wrażenie, meble już nie.

Spójrzcie na Antyki, jakie mieli wówczas obrabiarki, a jakie arcydzieła powstawały. Osobny temat, że dzisiaj pracownik bez maszyny nie wykona wysokiej jakości mebla (no możne stolarze ze starszego pokolenia 0,1 % wykona)

Niech przyjdzie "stolarz garażowiec" (nikogo nie obrażając bo każdy kiedyś zaczynał) dam mu litą dębową deskę i powiem żeby zrobił z tego stołek (po Poznańsku ryczkę) na czopy. Bez CNC na podstawowych maszynach stolarskich typu wyrówniarka, grubościówka, frezarka. Ilu da radę ?

_________________
Michał


Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, 16:19 przez Mstand, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
U mnie stosowanie szuflad Hettich w ogóle odpada. Zresztą w meblach jest pierdylion innych rzeczy do ustalenia, czy wybrania przez klienta. Nie bardzo mam ochotę mącić mu w głowie wyborem między jednym, a drugim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:21 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Mstand na pierwsze prowadniki czekałem miesiąc :) Tych co teraz używam nie mają na stanie chyba ze 100 km ode mnie :)
Teraz od listopada czekam na stopki takie jak chcę. Lekko nie jest ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:24 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
TORUS nic mi nie mów jak wysyłam zamówienie do Hetticha z numerami katalogowymi dziwactw jakie sobie wymyśliłem to ręce im opadają, bo muszą specjalnie zamawiać z Niemiec jakiś drobiazg. I to często biorę raz na próbę jak mi nie przypasuje to drugi raz tego już nie zamawiam. W hurtowni oczy duże to jest takie coś w ofercie heh Na pochwale, że co bym nie wymyślił do 7 dnich roboczych jest.

Pytają mnie czego mają stany magazynowe utrzymywać, żeby było od ręki. Utrzymywali mi prowadników Sensys na kołki plastikowe ... no to w pon muszę im powiedzieć, ze przechodzę na prowadnik prosty :D

W blum trochę łatwiej z dostępnością od ręki bo popularniejszy.

Obecnie przerabiam cyrki z wkrętami - mają nie być Chińskie. Żadne absolutnie w całym meblu. Ne tylko marka wkrętu, ale produkcja.

_________________
Michał


Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, 16:36 przez Mstand, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:45 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Mstand ja się nie pytam klienta co che bo tak jak pisałem w w standardzie mam bluma. ale jak będzie ktoś że się uprze na zawiasy hetticha bo dla niego są ładniejsze to zamontuje hetticha.
Na dobrą sprawę jakiejś większej różnicy w działaniu nie ma i 95% klientów nie rozróżni.
Miałem klienta ostatnio zastanawiał się miedzy antaro a legra boxami. Jako że w kuchni było 20 szt to różnica w cenie była znaczna. Długo się zastanawiał, otwierając szuflady nie mając dwóch naraz nie mógł stwierdzić która lepsza. Zdecydował się na legra ze względów na wygląd.
To o czym piszemy to taki trochę marketingowy chwyt. Bo nawet hettich atira będzie działał X długo bez awaryjnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:48 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
kubik pewnie, że czy wybierze Hettich czy Blum to o jakość nie musi się martwić. Nie mniej są różnice w niuansach, a ja lubię te szczególiki.

Jednak jak wybierze Amix, Gamet, Strong czy co tam jeszcze wymyślono to już ma znaczenie dla jakości produktu. Jak mi ktoś dla oszczędności uprze się na Amixa to niestety nie wykonam bo popsuje sobie markę.

P.S. To standardy masz bardzo dobre :)

_________________
Michał


Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, 16:49 przez Mstand, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:49 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
amix nieraz montowalem w szafach i działac działaja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:53 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Ale nie domykają się do póki nie wykonasz pełnego ruchu otwarcia prowadnicy. Jak raz do kończa otworzysz podziała na 5-10 otwarć i znowu. Mówie o zamiennikach Tandembox. Innych ich produktów nie znam. Kiedyś montowałem zamiennik Tandem u siebie z ciekawości. Działają.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group