TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 11 gru 2018, 12:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość

Witam. Jestem zupełnie początkujący, ale chciałbym porobić takie swoje małe projekty...Chodzi o zdjęcia na sklejce. Tylko chciałbym z tej sklejki potem wycinać postacie....Chodzi o wycinanie precyzyjnych kształtów ze sklejki 3-5mm. Najlepsza wydaje się piła włosowa. Jaki produkt byście polecali. Trochę o tym czytałem i z tego co sie zdążyłem zorientować to nie jest to takie łatwe....ale są różne funkcje które ułatwiają taką pracę. Jaki sprzęt byście mi polecili, albo na co zwracać uwagę szukając najlepszej opcji?No i czy potrzebne są jakieś konkretne brzeszczoty?

Awatar użytkownika

Zawód: budowlaniec
Specjalizacja: ogrodówka
Też się chętnie dowiem ...

Zawód: stolarz
Specjalizacja: drewno lite
Na początek kup jakąkolwiek piłę włosową i naucz się nią pracować, szkoda byłoby kupić drogie brzeszczoty i wszystkie zniszczyć przez brak wprawy.

Ja wlasnie kupile byla jaka i po kilku dniach sprzedalem bo nie dalo sie nia robic brzeszczot robil co chcial a sklejke to chyba 3mm max

No właśnie czytam sobie...i opinię są raczej takie, że chyba nie warto kupować czegoś za 300 zł...no chyba że sie chce coś po prostu przeciąć, a nie ciąć precyzyjnie. Tylko sie człowiek zniechęca....W Polskim internecie pojawia się proxon jako tak którą kupić warto...800zł z tego co pamiętam. http://scrollsawreviews.com" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj trafiłem na przegląd takich pił jest ich kilka. Tylko którą wybrać do konkretnych zadań? Lepiej jakąś nową i tanią...czy może używaną a lepszą?

a wie ktoś może czy są jakieś książki z jakimiś ćwiczeniami, czy projektami do nauki cięcia piłą włosową? Po angielsku znalazłem na amzonie jakieś pozycje...ale prawdę mówiąc wolałbym w ojczystym języku.

1. Mocowanie brzeszczotu. Najlepiej szybkie mocowanie. Jedyne godne polecenia są brzeszczoty bez przetyczek/ kołeczków. Lepsze większy wybór precyzyjniejsze i tańsze... Większość wyrzynarek ma mocowanie tylko brzeszczotów na kołeczki :/ Taka wygięta blaszka. Badziewie.
2. Regulacja prędkości
3. To by było na tyle.

No właśnie....Bo już chciałem zakupić nuttol z Leroy merlin...ale brzeszczoty mają z tymi kołeczkami. To samo inne tanie wyrzynarki do drewna....Nie stać mnie niestety na lepszy sprzęt. Myślałem już o Dremelu moto saw, mają bardzo dobre oceny. Generalnie to ciężka sprawa z tymi wyrzynarkami co nawet te na ellegro co są to albo po prostu drogie, albo bez gwarancji. A za używaną płacić kilkaset zł to trochę się boję.

Excalibur to odległa przyszłość:)

Podłączę się pod temat.
Muszę wyciać 1000 elementów mdf'u laminowanego 18 mm. Kształty nieregularne (łuki). Koncepcja jest taka: formatka, później kształt z grubsza na pilarce włosowej, następnie frez z łożyskiem (frezarka zamontowana na stałe, frez DIA). I (chyba) gotowe.

Ale jak patrzę na te pilarki włosowe na Allegro, to mi się te urządzenia strasznie wątłe wydają. Któreś da radę z mdf 18 mm?
Co ewentualnie możecie polecić? Może być uzywka, nie chciałbym wydać więcej niż 6-8 stówek. Ale jeśli trzeba, to się dołoży, bo nie chciałbym zaoszczędzić 200 zł żeby później wycinać to 2 tygodnie.

Może lepiej jakąś lepszą wyrzynarką?

Nie będzie wygodniej włosową? Precyzja nie jest wymagana. I tak później pójdzie wszystko na frezarkę. Nie chcę po protu bawić się z tym 2 tygodnie, bo nie zarabiam 40 zł na elemencie. A, z drugiej strony, dodatkowy grat zawsze się przyda.

Precyzja nie jest wymagana dlatego poleciłem wyrzynarkę, którą możesz ciąć i 10cm na raz prz długim brzeszczocie (widziałem jeszcze wieksze), a w takiego mdfa wchodzi jak w masło, też szybko leci. Oczywiście mowa o sprzęcie z wyższej półki nie jakieś marketowe badziewie
Co do włosowej to nie wypowiadam się bo na oczy tego nie widziałem ale wydaje mi się że jest to do bardzo precyzyjnego cięcia małych elementów, jakieś zabaweczki itp.
Po za tym za tą cenę wątpię że coś wyrwiesz porządnego

Oczywiście najlepiej i najszybciej to na pilarce taśmowej byłoby :)

Nie chcę ciąć litego o grubości 40 mm. To tylko (i aż) mdf 18 mm.

Nigdy nie używałem piły włosowej o po prostu nie chciałbym żeby się okazało, że wydam 8 stów, wytnę jedną formatkę i będę miał kolejny eksponat na regale. Nie stać mnie na takie eksperymenty.

Awatar użytkownika

Zawód: stolarz (chyba)
Specjalizacja: schody
Najwygodniej byłoby pilarką taśmową, o ile promienie zaokrągleń będą możliwe do wycięcia piłą taśmową. No i jak trzeba taką maszynę kupić to 8 stów oczywiście zbraknie.

Mój kurnik ma 100 m2. Więc nie mam tego miejsca nie wiadomo ile. Taką włosową odkładam na półkę i jest problem z głowy.

Elementy są małe, formatka ma mieć 30 x 30 cm. Więc taśmowa to chyba trochę strzelanie z armaty do wróbli.

Awatar użytkownika

Jakbyś miał taśmówkę to być na niej chlasnął raz-dwa. Jak nie ma i nie czujesz potrzeby używania jej w innych sytuacjach to zakup nie ma sensu. Włosowej nigdy nie używałem więc nie wiem jak z wydajnością, ale przy takiej ilości pewnie trochę się namordujesz. Nie masz jakiegoś znajomego z taśmówką? Mógłbyś robić kilka elementów na raz ( pewnie 4-5szt żeby było wygodnie trzymać) co też by Ci przyspieszyło wykonanie zlecenia.

http://allegro.pl/pila-wlosowa-elektra- ... 40238.html

Da radę taki wynalazek? Czy to będzie jak kopanie dołków łyżeczką?

Przepraszam za glupie pytania, ale przy pilarce włosowej nigdy nawet nie stałem. A wydaje mi się to dużo lepsze rozwiązanie niż cięcie wyrzynarką.

Nie da rady ta maszyna, miałem podobnej firmy, badziewie na maxa, nawet jak byś miał hegnera to wolno się tnie, jak wyżej aby szybciej to tasmówka

Awatar użytkownika

Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Można spróbować z wyrzynarką mocowana do stolika od spodu. Bo klasycznie to ciężko operować na tak małym elemencie. Wyrzynarka dobrej klasy długi nóż, mocowanie od spodu i powinno iść dość szybko. Ja na montażach tak montuje do stolika przystosowanego, idzie naprawdę wyciąć precyzyjnie i szybko.

http://allegro.pl/pila-tasmowa-przecina ... 88311.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wiem, wiem, chińczyk. Ale nie chcę wydawać 4.000 zł, bo cała zabawa przestaje mieć sens.

Awatar użytkownika

Kurde, 30kg. Ale do tej roboty da radę. Osobiście wolałbym używkę. Myślałem że będę musiał opchnąć małą taśmówkę na której tniemy odpady ale na szczęście po włożeniu radialnej miejsca zostało by tamta mogła być na warsztacie. Tak to myślałem o podobnej cenie jak to maleństwo.

Może lepiej taką http://allegro.pl/pila-tasmowa-metabo-3 ... 47060.html ?

Cześć Jelina. ja mam wyrzynarkę DKS 20 i powiem Ci, że spełnia moje oczekiwania i też mało za nią dałem. ok 700 zł. Różne rzeczy na niej wycinam, mieliśmy raz zlecenie do przedszkola na jakieś ludziki i zwierzęta i dała radę. Jestem zadowolony generalnie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.