TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 26 lis 2016, 01:41 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2015, 17:50
Posty: 387
1,4 zł za 1 mb cięcia???? Co to za stawka? Czyli wycięcie boku lodówki to ok. 9 zł?

Ja jeszcze pół roku temu zamawiałem formatki w dużej hurtowni. 2 panelówki, okleiniarka wielkości tramwaju. Przerób na poziomie 1500 - 2000 formatek dziennie. Podejście do klienta na zasadzie: jak ci się nie podoba, to spadaj. Jakość była ok. Ale nie raz mnie tak załatwili, że jak coś pomieszali z zamówieniem, to na poprawkę musiałem czekać ze 3 dni. Albo iść i dosłownie jęczeć, żeby naprawili swój błąd. Żenada.

Teraz biorę w małej hurtowni pod nosem dosłownie. Z jakością szału nie ma, ale do zaakceptowania. Po prostu więcej czyszczenia formatek. Ale dla nich jestem dużym klientem. Nie przypominam sobie zamówienia, żeby coś pomieszali. Potrzebuję coś okleić dodatkowo - zawożę pocięte przez siebie formatki i za 2 godziny mogę odbierać. Robią mi zamówienie - dostaję telefon lub sms. Zupełnie inne życie - czuję się jak klient a nie petent.

Płacę 2 zł za formatkę i 2 zł za okleinowanie. Może i bardziej opłacałoby się robić samemu. Ale mam wygodę - przywożę formatki, od razu rozkładam na konkretne szafki. Później wiercenie na ww - najpierw wszystkie szafki przelotowo, później w boku. Skręcam, zakładam surowy front. Na końcu front do lakierni, szafka w stretch. I tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2016, 06:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
U mnie jest kilka firm, które tną. Można sobie wybrać. Niektóre są w stanie dowieść jeden arkusz, jakbym zamówił.

Gdybym nie miał miejsca i nie robił elememtów lakierowanych, to z maszyn bym sobie kupił tylko wiertarkę cnc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2016, 07:24 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Koniu u mnie za takie usługi płacę 50% mniej ale i tak wszystko jest kwestią czy klienci będą za to płacić , bo jak będą to czasem lepiej zamawiać w hurtowni. A jak już widziałem że pisałeś że ledwo formatówke zmieściłeś to chyba będzie ciężko. Domyślam sie też że powinieneś mieć tam więcej hurtowni niż jedna. Poszukaj może znajdziesz coś dobrego.
G200 z feldera to nie polecam, widziałem dwie w akcji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2016, 10:10 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
Mam w okolicy 3 hurtownie, jedna to z 30km ale kilka razy zrypala blaty wymiar był ale przekątna to różnica ponad 1cm,wmawiali mi ze ja sam docinalem a że nieprowadza w systemie kto i jakie płyty blaty kupuje więc nie dało się im nic wmówić, 2 hurtownia ale tylko maja z kronospanu i nie każdy klijent chce, a 3 najbliżej to z 22km co do cięcia nawet ok maja dobry sprzęt ale z oklejanie nie bardzo, upaćkane raz miałem że blat chropowaty to czyscilem z dobrą godzinę,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2016, 11:24 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
U mnie klienci kupują to co im pokaże a pokazuję tylko kronospan i kronopol (tylko blaty) bo takie mam dobrze dostępne innych nie używam. Zdarza się że klient chce płytę z kronopola to wtedy i tak albo weźmie coś innego ode mnie albo w ogóle, tłumacząc że kronopola źle tną itd, i że cena wyższa bo trzeba jeździć na poprawki.

W hurtowniach co zamawiasz i cię olali w sprawie reklamacji to wtedy byłeś tam stałym klientem czy tylko z doskoku? bo stałych bywa że inaczej traktują. Wybierz jedną hurtownie tą która ci się wydaje najlepsza i zacznij tylko w niej kupować, płyty i akcesoria jak się da. Jak po 20-30 zamówieniach dalej będą dziadować to spróbuj w innej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2016, 19:00 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
probowalem bo ja meble juz robie z 12 lat wiec troche zamawialem,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2016, 22:12 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
No to albo trzeba sie pogodzic z dziadostwem (może rzadko cos psują?) albo iść swoją drogą, czyli samemu ciąć i oklejać. Tylko kupisz g200 i dalej bedzie dziadostwo. Scma tez nie kupuj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2016, 22:59 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Koniu po mojemu to rób sam .Masz rację jeśli masz przerób bierz lesing .Wez Stomanę KZM6.To będzie najlepsza Twoja decyzja .

Nie pisz że nie ma miejsca .Zrób tak przemeblowanie żeby się zmieściła .

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group