TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GOMAD
Post: 24 sty 2015, 18:48 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Posiadam leciwą już wiertarkę GOMAD dość nie typową, wykonaną na zamówienie.
W chwili kupna nie posiadała wierteł odkupiłem ją od innej firmy.Już wtedy zadzwoniłem do serwisu Gomada z prośbą o namiary na kogoś kto produkuje wiertła i o dziwo szybko dostałem namiary na polskiego producenta którego wiertła mam już z siedem lat. Dobre w dobrej cenie.

Dwa lata temu zaczęła szwankować a że problem nie leżał tylko w elektryce postanowiłem zadzwonić do serwisu.
W przeciwieństwie do innych firm ten producent posiada dział techniczny do którego można się dodzwonić Panowie jak usłyszeli o co chodzi to uśmieli się że mają tu jeszcze kogoś w "podobnym" wieku i mogę z nim porozmawiać.Technik dla którego maszyna nie miała tajemnic udzielił mi informacji co może być przyczyną i gdzie to kupić.Oczywiście w firmie polskiej czytaj-normalne ceny.
To nie był jeden telefon tylko parę, ktoś poświęcił mi czas i nie wziął za to kasy.Zaproponowano mi że serwis może przyjechać jak również mogę oddać ww do kapitalnego remontu.
Odpowiedź dostałem tego samego dnia dzięki czemu naprawiłem wiertarkę wraz z zamówieniem części w okolicach tygodnia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: GOMAD
Post: 25 sty 2015, 19:14 
Gomad to IMHO jedne z najlepszych maszyn na rynku , szczególnie licząc cenę do jakości. Bardzo dobry zakup.

Możecie śmiało kupować używane. Od dziecka pracowałem na takich maszynach i nigdy mnie nie zawiodły.

Ale jak ktoś musi :) :) mieć zachodnią metkę na maszynie, to niestety się zawiedzie. Jest zwykła i po polsku. Nie ma czym poszpanować na forum :) :)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: GOMAD
Post: 25 sty 2015, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
My z Gomadem mamy niemiłe wspomnienia. Na początku lat dziewięćdziesiątych Tata kupił nówkę sztukę FGW od Gomada. Miał co do niej duże plany ale po kilku miesiącach odstawił ją na bok. Niestety już wtedy łożyska na wrzecionie dawały o sobie znać mimo intensywnego smarowania maszyny. Po kilku latach została włączana na chwilę przy okazji jakiś drobnych prac i tak rok czy dwa lata temu postanowiliśmy zmienić w niej łożyska i sprzedać. Co się okazało? Łożyska w pewnym momencie musiały stanąć i obróciły się na wałku czyli wałek do wyrzucenia. A dlaczego się zatarły? Bo otwór od kalamitki trafiał w obudowę łożyska a nie w rowek pod nim. Zwykła wada fabryczna która mogła być usunięta na gwarancji ale nie o to chodzi. Jak można pomylić się w obliczeniu gdzie ma wypadać otwór do smarowania? Czemu nikt nie weryfikował tego przed sprzedażą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group