Frezarka górnowrzecionowa OF 1400 EBQ Festool

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Frezarka górnowrzecionowa OF 1400 EBQ Festool

 

Wpuścić okucia lub zamki, wyprofilować brzegi grubej płyty, wyżłobić głebokie wpusty w twardym drewnie to niełatwe zadania dla ręcznej frezarki górnowrzecionowej - chyba, że ma się do dyspozycji frezarkę OF 1400 EBQ Festool.

Maszyna ta jest w stanie sprostać wszystkim najwyższym wymaganiom stawianym przez użytkownika ręcznej frezarce górnowrzecionowej. Wypełnia ona lukę pomiędzy mniejszą frezarką OF 1010 EBQ a dużą OF 2200 EB.

Dzięki dość dużej mocy wynoszącej 1400 W może ona skutecznie konkurować z większymi, mocniejszymi (i droższymi) narzędziami. Ergonomiczna obudowa i dobrze zaprojektowane uchwyty pozwalają na wygodną i bezpieczną obsługę, nawet jedną ręką. Szybkie nastawianie różnych głębokości frezowania odbywa się w zakresie od 0 do 70 mm, natomiast zderzak rewolwerowy współpracujący z precyzerem pozwala na ustawienie głębokości frezowania z dokładnością do 0,1 mm, a zakres regulacji precyzyjnej wynosi 8 mm. Duża liczba obrotów wrzeciona (10 000 - 22 500 obr./min) umożliwia uzyskanie dużych prędkości skrawania i otrzymanie gładkich powierzchni nie wymagających dodatkowej obróbki. Nowoczesna elektronika zapewnia łagodny rozbieg silnika, utrzymuje stałą liczbę obrotów, niezależnie od obciążenia, oraz zatrzymuje frez natychmiast po wyłączeniu maszyny, dając gwarancję bezpiecznego użytkowania. Nowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane we frezarce OF 1400 EBQ ułatwiają jej obsługę i zapewniają wygodną i ekonomiczną pracę. Wymiana frezów odbywa się teraz szybciej i bezpieczniej niż kiedykolwiek przedtem. Blokada wrzeciona, za pomocą przycisku i mechanizmu zapadkowego z grzechotką, pozwala na szybkie odkręcenie uchwytu frezu bez przekładania klucza. Również w celu wymiany pierścienia do kopiowania wystarczy dwoma palcami wcisnąć zatrzask i wymienić pierścień, który w dodatku zostanie przy tym dokładnie wycentrowany. Komfort pracy poprawia niski poziom hałasu, niewielki ciężar własny (w stosunku do oferowanej mocy) oraz system odsysania wiórów zapewniający dobrą widoczność obrabianej powierzchni i czyste powietrze w miejscu pracy.

Warto zwrócić uwagę na nowość w programie produkcyjnym wyposażenia dodatkowego do frezarek. Jest nią wielofunkcyjny szablon do frezowania MFS, wykonany z ruchomych profili aluminiowych. Dzięki pomysłowej konstrukcji może służyć do frezowania różnych kształtów, a nawet okręgów. Szablony występują w dwóch wielkościach – MFS 400 i MFS 700.

Festool oferuje Państwu również bogaty wybór frezów do drewna i materiałów drewnopochodnych, do materiałów polimerowych, płyt gipsowo-kartonowych, aluminium i materiałów mineralnych.

 

Frezarki, tak jak wszystkie elektronarzędzia Festool, objęte są trzyletnim okresem gwarancji.

Dane techniczne:

Pobór mocy                                                     1400 W

Prędkość obrot. Wrzeciona                                10000-22500

Szybkie nastawianie głębokości frezowania        70 mm

Precyzyjne nastawianie głębokości frezowania     8 mm

Przyłącze do odsysania pyłu                              27/36 mm

Ciężar                                                             4,5 kg